Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Yağ mı Kaçırıyor Acaba ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar az önce motosikletimden inerken birşey farkettim. Motorun alt kısmında vites kolunun üzerinde yağ lekesi gördüm biraz daha baktığımda yağ lekeleri vardı. Biraz başında bekledim yağ akıtması gibi bir durum olmadı. Ekranda yağ çubuğu vs hiçbirşeyde yanmadı az bir miktar yağ gördüm fotoğrafınıda yüklüyorum.

15 gün önce belki daha kısa süre önce motosikletimin yağını ve filtresini değiştirmiştim önceki sahibi hep motul yağ koyduğunu söylemişti bende sanayiye götürüp 10w-40 motul yağı koydurdum filtresini değiştirdim 200 km ya oldu yada olmadı öyle söyleyeyim size. Şuan ise resimdeki görsel ile karşılaştım işaretli yerlerde yağ lekeleri tespit ettim. Sizce bu sakıncalı bir durummudur ? Normalmidir ? Yoksa sıkıntı arz edermi ? Çözüm yolu masraflı olurmu ? Şuan motosiklet evimin önünde 1-2 saat sonra tekrar kontrol edeceğim acaba damlama yada sürekli olarak akma durumu varmı diye. Yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zincirinizden sıçramış olması da mümkün sanki.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirinizden sıçramış olması da mümkün sanki.
    Aslında şuan düşündümde çok mantıklı geldi zincirim çok yağsızdı. Motosikletin yağını değiştirirken zinciride yağlatmıştım.
    Bu arada sanırım resim gözükmüyor.

https://hizliresim.com/knYPts

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Resimden çok fazla anlayamadım ama benim motorda ayarı fazla açık otomatik yağlama sistemi var, zincir muhafazası da çok kısa, bloğun önüne kadar zincir yağı atıyor. Umarım sizinki de öyle basit bir sorundan kaynaklıdır.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Fotoğrafı biraz daha uzaktan atabilirseniz daha iyi olur. Tommygunun dediği gibi zincirden dolayı da olabilir. Motorunuz nedir ve kaç kmde?

Bu resim uzaktan ama pek belli olmadı.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafı biraz daha uzaktan atabilirseniz daha iyi olur. Tommygunun dediği gibi zincirden dolayı da olabilir. Motorunuz nedir ve kaç kmde?
    Pulsar ns 200 hocam 2014 model 30 bin km de. Aldığımdan bu yana bir sıkıntısı olmadı ama bunu görünce merak ettim

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yere hala damlama olmadıysa zincridendir diye düşünüyorum. Daha bilgili arkadaşlar da fikrini söyler tabi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zincirden damlamış, çok kirli
    beni temizle, yağla diyo

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Zincirin yağ sıçratması sonucu olan olay bende de oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)