Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yabancı bi siteden kask almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Herkese iyi forumlar. Bu aralar yeni kask alma arefesindeyim malum fuar da yaklaşıyor oradan indirimli olmaz ise neresi dek gelirse artık lakin internet bi siteye dek geldim incelemelerini izliyordum gerçekten çook hesaplı geliyor kargo ücreti dahil ( gümrük vergisi hariç orası Allah kerim ) site bu

https://www.championhelmets.com/tr/

Daha önce kullananız oldu mu Türkiye gönderim yapıyor gibi görünüyor ama saat geç olduğu için online sohbette soramadım. Tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    fiyatlar normal yurt dışına göre hatta 1 tık pahalı geldi bana.siteyi hiç duymadım şahsen güven verdi ama markalar bakımından vs.1400 tl ye aldığınız bir kask 300 400 tl arası gümrük vergisi gelicektir.motoin.de motorama.it motocard.es olarak farklı ülkelerin siteleriyle de kıyaslama veya satın alma yapabilirsinz.en iyisi elden almak benim gibi ama onuda gidip deneyerek görerek üstünede tax free çakınca işte o zaman ciddi ucuza geliyor

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar normal yurt dışına göre hatta 1 tık pahalı geldi bana.siteyi hiç duymadım şahsen güven verdi ama markalar bakımından vs.1400 tl ye aldığınız bir kask 300 400 tl arası gümrük vergisi gelicektir.motoin.de motorama.it motocard.es olarak farklı ülkelerin siteleriyle de kıyaslama veya satın alma yapabilirsinz.en iyisi elden almak benim gibi ama onuda gidip deneyerek görerek üstünede tax free çakınca işte o zaman ciddi ucuza geliyor
    300 400 gümrük vergisi gelse bile hala hesaplı kalıyor alacağım kask shoei GT ait 2 Türkiye de ortalama 4000-4200₺ civarında ama yabancı sitelerde 450$ civarında kargo dahil. Gidip yurtdışından alma ihtimali yakın zamanda yok ama yazdığınız sitelere bakacağım teşekkür ederim cevabınız için

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    https://www.motardinn.com a da bakabilirsiniz

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motardinn.com a da bakabilirsiniz
    Bakacağım teşekkür ederim

Hocam kask önemli bi ekipman, gümrükte düşüp kalkmadığına, gümrükçü arkadaşların dizde sektirmeyeceğine olan inancım zayıf nedense,kask diğer materyallere göre hassas geliyor bana

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kask önemli bi ekipman, gümrükte düşüp kalkmadığına, gümrükçü arkadaşların dizde sektirmeyeceğine olan inancım zayıf nedense,kask diğer materyallere göre hassas geliyor bana
    Bir de işin riskli bu tarafı var doğru

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alacağınız kaskın bedeninden eminseniz internetten almanın zararı yok. Mümkünse önce Türkiye'de aynı kaskı deneyip uyup uymadığını, uyuyorsa bedeninizi belirleyin. Sonra internetten güvenilir bir siteden alabilirsiniz. AB'den gelecek mallara %18, diğer yerlerden gelecek mallara %20 gümrük vergisi konulacaktır. Sipariş vermeden hesabınızı yapın derim, sonra gümrük vergisi sürpriz olmasın.

Not: Sanırım vergi miktarı, ürünün gümrüğe girdiği günkü kur üzerinden yapılıyor. Gümrüğe girene kadar ekonomik kriz çıkmazsa hesapladığınızdan 10-20, bilemediniz 50 TL sapar en fazla.

merhaba. bu konuda net bir bilgi ihtiyacım var. fc-moto veya başka bir siteden kask aldığımızda

%18 gümrük vergisi + gümrük sunum ücreti (8TL) ve damga vergisi (0.70 kuruş) mi ödüyüruz?

yoksa bunlara ek olarak %20'lik ötv de ödeniyor mu? (kaskların 4760 sayılı kanun kapsamına girip girmediğini bulamadım.
    Barisozde bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Başlık açıldığı tarihte mantıklı idi ama şu an emin değilim, son düzenlemelerle gümrük vergisi ilave ötv ve kargoyu ekleyince çıkan rakama bakmak lazım, değerse aradaki farka alınabilir yoksa buradan göre göre almak daha mantıklı gibi geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)