Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçıyken de yola odaklananlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS - 2023
    Merhaba, abilerim kardeşlerim. Ben 17 yaşındayım A1 ehliyete yazıldım, nasip olursa yakın zamanda hem ehliyetimi hem motorumu alacağım.
    Fakat arkadaşlarımın motorlarında takıldığımda hep yolu takip ediyorum, kim olursa olsun, isterse en iyi süren biri olsun güvensizlik veriyor, sizde de öyle mi?
    Arabada da öyleyim mesela sürmesem bile yolu takip ederim.
    Sizde de bu olay var mı, neden böyle bir durumla karşı karşıya kalıyorum, bilgilendirebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yıllar yıllar önceydi 12 sene olmuş en son artçı olduğumda :D vay be ne günlerdi pek hatırlayamasamda :D Eğer bir gün nasip olurda artçı olursam müdehale ederim güvensizlik hissedersem :D Güvenirsem sürücüye sofra bile açarım artçıyken :D

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS - 2023
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar yıllar önceydi 12 sene olmuş en son artçı olduğumda :D vay be ne günlerdi pek hatırlayamasamda :D Eğer bir gün nasip olurda artçı olursam müdehale ederim güvensizlik hissedersem :D Güvenirsem sürücüye sofra bile açarım artçıyken :D

Tercih meselesi
    Ben dediğim gibi kimseye güvenemiyorum, hatta güvensizlikle alakası yok. Yolu izlemeyince eksik hissediyorum kendimi.
    CBR 125R motorun var sanırım, bende yakında A1 ile CBR 125R almayı düşünüyorum da fiyatlar hiç iç açıcı değil :D

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alırsan yazarsın buraya kaç km de kaç tl ye aldığını.

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS - 2023
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsan yazarsın buraya kaç km de kaç tl ye aldığını.
    Hayırlısıyla ehliyeti alırsam sonrasında motorumu alacağım.
    Fakat şöyle söyleyeyim 11.000TL'nin altında CBR 125R bulmak zor, 11.000TL civarı olanlarda 50.000 KM üstü motorlar fakat Honda markaya güveniyorum, motoru sıkıntısız bir motor bulursam alacağım kısmet olursa.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 kere artçı oldum

ilkinde acemi bir arkadaşınkine binmiştm, 600 cc ile başlamıştı, ara yolda kacla gidiyor diyip yavaşla diye bağırıyordum

ikincisi 2. direksiyon derdimdeydi; motor hocamla br yere gidiyorduk. kaskım yoktu, gözlerimi acamamıştım hızdan.

ücüncüsü de bu aldıgım motoru servise götürürken eski sahibi sürüyordu, sırtımı dayayıp telefonda mario oynadım :D

Motosikleti
    domicik 400 ug
    güvensizlik pek işe yaramaz aslında hatta tam tersi karışılırsa kafayı da karıştırabilir. tabi çok saçma arkadaşlarınız varsa gereksiz hız yapan köşeye çek kafanı yüzünü diye laf edersiniz inersiniz küçük olduğun için söyledim bunu.

benim artçıyken daima yola odaklanma sebebime gelirsek bir gün köprüden geçerken denize bakıyordum köprü çıkışında yerde bir şey var nasıl analtayım bilmiyorum motoru dehşet zıplatıyor o an az kalsın deli gibi dilimi ısıracaktım. başkası o durumda olsa belki motoru düşürecek ani tepkisi olabilirdi bilemem.

yani artçının da yolu izlemesi gerekir daha güvenli sürüşler için. örnekler arttırılabilirdi ama hiç arttırmaya gerek yok. izlemek önemli. hem etrafınızı izleyin hem yolda gözünüz olsun.

Motosikleti
    Peugeot 103
    motor sürüyorsan önündeki sürücünün sürüşünü beğenmeyip tırstığın durumlar çok normal, yaşadığımda direk sürücünün kaskına bakıyorum, önümü görmeyince rahat olabiliyorsun ve kasılmıyosun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer çatlak bir sürücüye artçı olursanız sürücü kadar odaklanmanız, onun her hareketine uyumlu olmanız gerekiyor. Böyle bir artçılık yaptım motordan inince sürmüş kadar yorulmuştum.

Biraz da mizaç meselesi. Otobüste yerim 1 numara tek koltukta şoförün arkasındadır her zaman.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)