Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 125i büyütmek.. 250cc kullanıcıları yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    merhaba arkadaşlar.. herkesin de dediği gibi; cbr 125 alırsan hemen büyütmek istersin...
    evet, esasen benim şehirlerarası yola çıkmak. hem oturma pozisyonu açısından, selesinin darlığını da gözönünde bulundurursak; 2 saat sürekli sürüşten sonra yorulmamak işten değil. üstüne üstlük 2 kişi olunca çekişi de düştüğünden; titremesi artıyor. normalde fazla rahatsız etmeyen titremeyi, yüksek hızda sürekli kullanarak 1 saati geçince gaz tarafındaki elimin uyuşmasından anladım. her neyse, bu motorla 2 kişi uzun yola gitmeye cesaretim yok açıkçası.
    şimdi benim derdim;
    bu motor 3.3litre hatta altında yakıyor. bu tüketimi çok da arttırmadan, en fazla 250lik, oturuşu daha rahat bir motor almak. oturuşu bakımından da cruiser ya da naked tarzı düz oturuşlu bişey olmasını tercih etmeliyim herhalde. 250lik motorlarda yakıt tüketimleri ne civardadır? yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyoum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş, aynı sorun benim de başımda. ama piyasayı araştırdığımda ve 20 motordan 6-7 tanesi aynı model (mondiali sevmesimde) mondial 250 mct. uzun turlara çıktığımızda oldukça güzel, manevrası iyi. 2, el temiz bulabilirsen 2,40 - 2,60ytl bulabilirsin. fiyattan emin değilim. ama fena motor değil. eminim. fakat paran ve sabrın varsa bence çin malına hiç girme, direk biraz para biriktirip bir honda veya yamaha bulabilirsen çok iyi olur. bol şans.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Aklıma ilk gelen CBF 250 oluyor, Touring lerde düşünülebilir Honda XL 200 ler mesela .
    CHOPPER "V" OLMALI

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    mondial mct 250 çift silindirli olmasına ramen çok titriyor paran varsa cbf250 al yetmiyorsa çin malı alma pişman olursun.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    hyosung gt 250 var, pek övüyorlar, benim de hoşuma gitmiyor desem yalan olur. cbf 250 den ucuz ve iki silindirli olduğundan daha güçlü ve büyük. herkes dağıtıcısı global motor dan da çok memnun olduğunu söylüyor. belki gt 250 konularini aratir okursan forumdan yararli olur.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Okuldaki dersleri bir hatırlayınız.belli bir kütleyi bir yerden bir yere belli bir sürede taşıyacaksanız harcıyacağınız enerji bellidir.
    Eğer süreyi kısaltacaksanız veya kütleyi arttıracaksanız,harcıyacağınız enerji de artar.
    Kimse 1 lt lik toyota yarisle,R 1 i kıyaslamasın.İkiside 1000 cc lik motora sahip.
    Biri 1000 kg,diğeri 200 kg (rakamlar tam değil).200 kg lik motor az yakar...mı acaba.? kazın ayağı oyle değil.R 1 yaristen 5 kat hafif fakat ivmelenmesi belki 7-8 kat fazla.

Bilmem anlatabildimmi?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    kanuni 100

Slm

Ben Bu Siteye Yeni Kayit Oldum Ama Cbr Kulanicisiyim Ayni Soruyu Sormaktayim Insan Bir Müdet Sonra Sikiliyo Büyütmek Istiyo Bilgilendirirseniz Sevinirim

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    gt250 hoş ama honda diyosan cbf205 derimm...bol şanslar...

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    Benim Tavsiyemde velespit-cbr ve Pandermos Gibi CBF 250 derim ben yine karar senin biraz pahalı ama değer derim karar senin kardeş bol şanslar.....

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben GT 250 Comet Hyosung sahibiyim 100 km de karma kullanımda yaklaşık 4 lt ortalama yakıyor 6000 deviri geçersen bu oran artıyor.Görünüş ve kalite olarak fazlasıyla tatmin edici bir motosiklet.Uzun yolda naked ortak derdi işte rüzgardan biraz yoruyor diyorlar ama ben hiçte yorulmuyorum iki kişi yolculuk yapabiliyor sıkıntı olmuyor yanlız doğal olarak fren mesafesi uzuyor hızlanma biraz düşüyor.Yinede maddi imkanlar çok önemli.Mondial MCT Honda CBF 250 ve Hyosung GT 250 hepsinin teknik değerlerini karşılaştırırsan aslında büyük farklar olduğunu göreceksin Mondial fiyat olarak çok daha cazip ama başka şeylerde arıyorsan iki seçeneğin kalıyor sana teknik değerlerini karşılaştırmanı özelliklede bulunduğun yerdeki servis imkanlarını incelmeni şiddetle tavsiye ederim...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bende şu anda racer 200 var ve seneye kısmetse buyutmeyı dusunuyorum ve benımde aklımda yaa guselbı 500.600 luk makıne veya GT250 dusunuyorum iki kişi tekırdaga gıttık ve inankı hız ve performas olarak yeterınce gusel 170 garantı bulduk ve tıtreme yok denecek kadar az CBF250'yi hıç surmedım ona bısıy dıyemem ama sen yınede araştır derım sana kolay gelsın.

slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    arkadaşım gt250 hyosung modelini denemeden karar verme 600 cc lik makina görünümü var elektronik gösterge xeron far geniş lastik geniş sele fiyatı da çok uçuk değil kore malı kaliteli sonuçta bi düşün derim.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    250 CC Su soğutmalı regal-raptor u incelemeden karar verme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler