Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Niye kimse başlık açmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) İş güç
    2) AEA artık aramızda değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçen gün cf motoun 1150'lik modelini açayım dedim onaylanmadı, var mı böyle bir başlık ben bulamadım belki de var ama bana bir mesaj bile dönülmedi, iki defa da denedim olmadı.
    SuleymanE bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepimize musallat olan başlık nedeniyle desek?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Forumdaki "kaliteli üye" sayısındaki düşüş her geçen gün hızlanıyor gördüğüm kadarıyla. Bu forumu uzun süredir aktif şekilde takip etmeye çalışıyorum. Bilmediğim konularda bilgi sahibi oluyordum, bildiğim konularda da insanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyordum. Artık son günlerde konulara cevap yazasım bile gelmiyor.

Sorun ne derseniz kendi gözlemlerime göre sıralayayım:

-Seviyeli ve kaliteli eski üyelerin çoğunun forumdan kopması,

-Teknik konuların artık pek konuşulmuyor olması, nadiren konuşulunca da seviyesiz ve saçma tartışmaların olması,

-Trol hesapların sürekli her başlık altında ortaya çıkıp ortamı gereğinden fazla sulandırması,

-Yönetimin bir şekilde bu trol hesaplara gerekli yaptırımı yapmıyor/yapamıyor oluşu,

-Konu dışı harici bir (örneğin haber)başlığı açmak isteyince açılan başlıkların çoğunun onaylanmaması,

-Gerçek yaşamdaki kutuplaşmanın maalesef forum ortamına da sıçraması, siyasi tartışmaların hiç olmadığı kadar sert geçmesi,

-İstesek de istemesek de çoğu konunun maddiyata dayanması ve yine herkesi siyasi kısır tartışmalara sürüklemesi,

-Eskisi kadar çok gezi, tur, motor incelemesi, teknik paylaşım gibi ilgi çeken konularının açılmıyor oluşu,

-Genç nüfusun motosiklete ilgisinin azalması, bilinçli ve kaliteli üye katılımın yetersizliği,

-Yeni açılan başlıkların çoğunun aynı konuların sürekli tekrarı olması,

vs vs...

Bu maddeler daha uzatılabilir ama bu kadarı kâfi diye düşünüyorum. Üzülerek belirmeliyim ki artık foruma girmek bana da zaman kaybı gibi gelmeye başladı ve bu gidişle yakında bende takibi bırakacağım.

Benim ayrılmamın foruma pek bir etkisinin olmayacağı muhakkak. Ancak kaliteli paylaşım yapan üyelerin forumdan ayrılması sürerse forum eski günlerini daha çok arayacak gibi.

Umarım ben yanılıyorumdur ve forum eskisinden bile daha güzel ve aktif bir ortama sahip olur.

Hepinize kazasız sürüşler dilerim arkadaşlar, bir kusurum olduysa affola.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhaba evvelden hemen her gün siteye girip sohbetlere tartışmalara dahil oluyordum ama iş o noktaya geldi ki siyaset meydanı oldu iyice,
    biri muhaliftir diğeri hükümeti destekler ama bu sohbetler kişinin diğerine hakaret etmesine varmaya başladı e insanız biz de öfkemizi kontrol edemedik zaman zaman biz de istemden laf ettik ve bu sebeple kendi adıma kimsenin kalbini kırmamak için daha az girmeye başladım.

Lastik tavsiyesinden ne ara siyasete giriliyor anlamıyorum.

Tamam ülkemizde durumlar malum zor dönemler yaşıyoruz ve ekonomik olarak herkesin sitemi sonuna kadar haklı fakat burada hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız.bir nev i aileyiz,öfkemizi aile bireylerimizden çıkarmamalıyız diye düşünüyorum.

Siyaset-Din konusu kişiseldir herkes inandığı yoldan yürüsün ama diğerine de karışmasın.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Ekmeğimizin peşindeyiz

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bence çoğumuzun hemfikir olduğu ortak madde "ekonomik sebepler"... ekonomi yüzünden artık insanlar eskisine göre daha gergin durumdalar, maddiyatı yerinde olanlar bile durumu kötü insanlar tarafından rahat edemiyor olabilirler.. bence bu olması gereken bir şey... bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler sayesinde bu günlere geldik...

o kadar gerginiz ki artık tahammül edemez duruma geldik, yani hiç güzel haberler almıyoruz, hayatımızda gerçekleşen güzel şeyler artık olmuyor, gittikçe her şey kötüye gidiyor ve siyasi görüş fark etmeksizin çoğunluk artık karamsar durumda ve haklı sebepleri var..

eskisi gibi telefon, araba, motosiklet, elektronik eşya, abur cubur, tatil imkanı, gezme tozma gibi imkanlara sahip değiliz artık.. çok kötü günler yaşıyoruz, bir bıkkınlık var. intihar vakaları da arttı türkiye de, insanlarda yaşama sevinci kalmadı yaşama sevinci.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani hiç güzel haberler almıyoruz,
    Fatik, hadi ben sana güzel bir haber vereyim de neşelen biraz...

Çekirdek fiyatları %7.4 düştü.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Gözlemlediğim kadarı ile sosyal medyanın etkisi sadece burası için değil önceleri başka forum olsada forumdan çıkmazdım buralar iyi yine oralar da üye kalmadı tek tük kişi uğrar o kadar. Sosyal medya çıktı forumlar bitti desek yalan olmaz. Cep telefonundan foruma girmek elzem bana göre.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatik, hadi ben sana güzel bir haber vereyim de neşelen biraz...

Çekirdek fiyatları %7.4 düştü.
    ciddi misin :D tadım marka çekirdek çok zam gördü gerçekten, çekirdek bile yemez olduk, bu habere bir anlık tebessüm ettim ama hemen geçti. yinede ufak bir esinti sağladı
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ciddi misin :D
    Mesela yani...

bir anlık tebessüm ettim ama hemen geçti. yinede ufak bir esinti sağladı
    Ufak, ufak mutlu olacağız, ümidi kesmemek lazım.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)