Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk Ciddi Kazam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun.Ucuz atlatmışsın.
    Ben de ilk ciddi kazamı pazar günü yaptım. Bostancı iDo iskelesi önünde en sağ şeritte park halinde araba en sola girilmez ters sokağa girmek için ani manevra yaptı. 10 metre önümde yatay biçimde 2 şeridi birden kapattı. Hızım 60-70 arasıydı. Duramayacağımı anlayınca son bir kontra yaptım aracın burnuna doğru kurtaramadım. Sol lastik tampon arasında bir yere vurup arabanın ön kaportasının üstünden uçarak yola düştüm. Full koruma olduğu için sol diz kalça boyun omuz ağrısıyla kurtardım.
    Motorda çizik zannettiğim arabanın boyalarını tinerle çıkarttım. Servise götürdüm 6000 bakımı da gelmişti hiç bir sorun yok. Koruma takozu çok işe yaradı. Arabanın halini görseniz motor pert olmuştur dersiniz. Bende çok şaşırdım büyük ihtimal lastikle girdiğim için grenaj ve motor bloğu zarar görmedi.
    Ben konu açmak istemedim. Arkadaşın konusunu görünce içimi dökeyim dedim.
    Kazaya neden olan arkadaşta kaza gününden beri arıyor. Çok korkmuş uykuları kaçıyormuş vs. Kaza anında ağrılarım olmasa üstündeydim direk canıma kastettin dedim. Kibar ve suçunu kabul ettiği için biraz öğüt verip kapattım konuyu.
    Şimdi biraz tedirginim motor üstünde ama normaldir heralde. 3 gün oldu çünkü. Dinleyen arkadaşlara teşekkür ederim. Konu sahibi arkadaşım tekrar çok geçmiş olsun.

senin kaza da kötüymüş. ikinize de geçmiş olsun. en kötü kazamız birkaç günlük ağrı olsun en köü. malın bir önemi yok
    Umut_1981 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun.Ucuz atlatmışsın.
    Ben de ilk ciddi kazamı pazar günü yaptım. Bostancı iDo iskelesi önünde en sağ şeritte park halinde araba en sola girilmez ters sokağa girmek için ani manevra yaptı. 10 metre önümde yatay biçimde 2 şeridi birden kapattı. Hızım 60-70 arasıydı. Duramayacağımı anlayınca son bir kontra yaptım aracın burnuna doğru kurtaramadım. Sol lastik tampon arasında bir yere vurup arabanın ön kaportasının üstünden uçarak yola düştüm. Full koruma olduğu için sol diz kalça boyun omuz ağrısıyla kurtardım.
    Motorda çizik zannettiğim arabanın boyalarını tinerle çıkarttım. Servise götürdüm 6000 bakımı da gelmişti hiç bir sorun yok. Koruma takozu çok işe yaradı. Arabanın halini görseniz motor pert olmuştur dersiniz. Bende çok şaşırdım büyük ihtimal lastikle girdiğim için grenaj ve motor bloğu zarar görmedi.
    Ben konu açmak istemedim. Arkadaşın konusunu görünce içimi dökeyim dedim.
    Kazaya neden olan arkadaşta kaza gününden beri arıyor. Çok korkmuş uykuları kaçıyormuş vs. Kaza anında ağrılarım olmasa üstündeydim direk canıma kastettin dedim. Kibar ve suçunu kabul ettiği için biraz öğüt verip kapattım konuyu.
    Şimdi biraz tedirginim motor üstünde ama normaldir heralde. 3 gün oldu çünkü. Dinleyen arkadaşlara teşekkür ederim. Konu sahibi arkadaşım tekrar çok geçmiş olsun.
    Size de çok geçmiş olsun bu ülkede motor kullanmanın delilik olduğu fikri maalesef bende de oturmaya başladı.
    Umut_1981 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    çok geçmiş olsun ama hakkınız arayın yok ışıklar açıktı yok göreve gidiyordum sonuna kadar hakkınızı bırakmayın.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Geçmiş olsun. Hemen hemen tüm motor kazalarında olduğu gibi zarar gören taraf sen olmuşsun. Ancak yine hemen hemen tüm motorcu kardeşlerim gibi suçun tamamını karşıya atmış, "ya acaba ben de hata yaptım mı? Ne yapsaydım bu duruma düşmezdim" gibi düşüncelere hiiiiiiiiçç girmemişsin.

"Hızım durmaya yakındı ancak kör noktadan ambulans gayet hızlı bir şekil de yapıştırdı" ifaden var. Kör noktaya neden hakim değilsin? Kör noktadan birinin çıkabileceğini neden öngörmedin. Burada tüm motorcu kardeşlerime dediğimi sana da söyleyeyim. Olayda sen suçlusun, senin hatan veya senin yüzünden oldu demiyorum. Sadece zarar gören taraf sen olacağın için karşı tarafın kusurlarını kendini kurtarmak adına telafi edecek öngörüde olmalısın. Yoksa boş boş "abi fren tutmadı, valla araba kaydı, şerefsizim araba toplamadı, cidden teker mıcırdan çıkamadı" gibi saçma bahanelerin olabilir. Oysa;
    Nicolas Cage'nin "The Next" filmi vardı. Adam süper güce sahipti ve şu anın 20 saniye ötesini görebiliyordu. Kumar oynuyor, saklanıyor, kavga edip karşı tarafı patates ediyordu. Motorcular da böyle olmalı. 20 saniye sonra kim nereden çıkar, adam önüme kırar mı, şu adam sanki sağa geçecek gibi, ileride birisi önümdeki minibüse el kaldırdı demek ki minibüsçü duracak, emniyet şeridine sağ şeritten bi adam girdi ve durdu demek ki az sonra bir kapı açılacak, yola top fırladı demek ki çocuk da peşinden fırlayacak, İstoç'a varmak üzereyim birazdan %90 trafik durur, önümdeki otobüs 14A demek ki Bostancı'ya e5 den devam etmeyecek, K.Bakkalköy'e doğru sinyal vermiyor ama sağa dönecek..... Motosiklet kullanmak akıl-zihin işidir.
    1 saatlik bir sürüşün ardından zihnin de 40 matematik sorusu çözmüşsün gibi yorulmuyorsa demek ki iyi motor kullanmıyorsun.
    tommygun, espresso, Drosophila ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

@öz-musti Yorumlamak kolay oluyor dışarıdan ancak kaza 3-4 saniyeden bile kısa süre içinde oldu sanırım. Kimsenin yaşamamasını dilerim böyle bir olayı. Süper güçlerim yok maalesef. Matematiğim de pek iyi değil ancak aptal da değilim. 20-30 km ile giderken bile tepki süresi bırakmadı bana. Sokağın başındayım, sokağa gireceğim görünürde kimse yok. Ancak kontrayı verdiğimde devasa bir sürpriz belirdi. İyi ki sokağa girmemişim diyorum büyük ihtimal duramayıp kafa kafaya girecektik.

Çünkü bu kadar dar sokakların olduğu bir yerde kaza anında duramayacak kadar hızlı gidip karşı sokakta durabilen kişi ben değilim maalesef.

Bu cevap bile boş şuan en zararlı çıkan benim zaten. Yalnız neyi düşünüp düşünmediğim hakkında karar vermek sizin haddinize değil bilin isterim.

Güvenli sürüşler dilerim.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Hemen hemen tüm motor kazalarında olduğu gibi zarar gören taraf sen olmuşsun. Ancak yine hemen hemen tüm motorcu kardeşlerim gibi suçun tamamını karşıya atmış, "ya acaba ben de hata yaptım mı? Ne yapsaydım bu duruma düşmezdim" gibi düşüncelere hiiiiiiiiçç girmemişsin.

"Hızım durmaya yakındı ancak kör noktadan ambulans gayet hızlı bir şekil de yapıştırdı" ifaden var. Kör noktaya neden hakim değilsin? Kör noktadan birinin çıkabileceğini neden öngörmedin. Burada tüm motorcu kardeşlerime dediğimi sana da söyleyeyim. Olayda sen suçlusun, senin hatan veya senin yüzünden oldu demiyorum. Sadece zarar gören taraf sen olacağın için karşı tarafın kusurlarını kendini kurtarmak adına telafi edecek öngörüde olmalısın. Yoksa boş boş "abi fren tutmadı, valla araba kaydı, şerefsizim araba toplamadı, cidden teker mıcırdan çıkamadı" gibi saçma bahanelerin olabilir. Oysa;
    Nicolas Cage'nin "The Next" filmi vardı. Adam süper güce sahipti ve şu anın 20 saniye ötesini görebiliyordu. Kumar oynuyor, saklanıyor, kavga edip karşı tarafı patates ediyordu. Motorcular da böyle olmalı. 20 saniye sonra kim nereden çıkar, adam önüme kırar mı, şu adam sanki sağa geçecek gibi, ileride birisi önümdeki minibüse el kaldırdı demek ki minibüsçü duracak, emniyet şeridine sağ şeritten bi adam girdi ve durdu demek ki az sonra bir kapı açılacak, yola top fırladı demek ki çocuk da peşinden fırlayacak, İstoç'a varmak üzereyim birazdan %90 trafik durur, önümdeki otobüs 14A demek ki Bostancı'ya e5 den devam etmeyecek, K.Bakkalköy'e doğru sinyal vermiyor ama sağa dönecek..... Motosiklet kullanmak akıl-zihin işidir.
    1 saatlik bir sürüşün ardından zihnin de 40 matematik sorusu çözmüşsün gibi yorulmuyorsa demek ki iyi motor kullanmıyorsun.
    Hırsızın hiç mi suçu yok? Işık açık değil, dar ara sokakta aşırı hızlı şekilde motosiklete çarp, duramayıp karşı sokağa kadar git ama suçlu olma. birisi gelsin burada göreceksiniz kardeşim desin. Umarım bigün göremediğiniz bi kaza yaşamazsınız.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @öz-musti Yorumlamak kolay oluyor dışarıdan ancak kaza 3-4 saniyeden bile kısa süre içinde oldu sanırım. Kimsenin yaşamamasını dilerim böyle bir olayı. Süper güçlerim yok maalesef. Matematiğim de pek iyi değil ancak aptal da değilim. 20-30 km ile giderken bile tepki süresi bırakmadı bana. Sokağın başındayım, sokağa gireceğim görünürde kimse yok. Ancak kontrayı verdiğimde devasa bir sürpriz belirdi. İyi ki sokağa girmemişim diyorum büyük ihtimal duramayıp kafa kafaya girecektik.

Çünkü bu kadar dar sokakların olduğu bir yerde kaza anında duramayacak kadar hızlı gidip karşı sokakta durabilen kişi ben değilim maalesef.

Bu cevap bile boş şuan en zararlı çıkan benim zaten. Yalnız neyi düşünüp düşünmediğim hakkında karar vermek sizin haddinize değil bilin isterim.

Güvenli sürüşler dilerim.
    Alıntı systemj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızın hiç mi suçu yok? Işık açık değil, dar ara sokakta aşırı hızlı şekilde motosiklete çarp, duramayıp karşı sokağa kadar git ama suçlu olma. birisi gelsin burada göreceksiniz kardeşim desin. Umarım bigün göremediğiniz bi kaza yaşamazsınız.
    Dostlarım, kazadan nasıl kaçınmanız gerektiğini, ne yaparsanız kaza ihtimalinin en az seviyede olacağını size anlatıyorum, okuyup anlamaya çalışacağınıza zaten matematiğim iyi değil, öngörüm yok veya hırsızın hiç mi suçu yok diyorsunuz. Vaaar ama maksat hayatta kalmak, ben yazımın en başında zaten suçlu bu kaza yapan arkadaş değil dedim.

Ne yapılması gerektiğini anlatıyorum, neden anlaşılmıyor anlamadım ama imzamı ben bu forumlarda dirsek çürüterek belirledim. Bundan öte, ne yaparsanız yapın diyebiliyorum.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üstat aslında demek istediklerin çok doğru, yazı dilinde bazen mesajlar farklı algılanabiliyor. Muhtemelen şu an başına gelmekte olan o. Lakin anlatmak istediğin şeylerin altına imzamı atarım.
    Öz_Musti ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat aslında demek istediklerin çok doğru, yazı dilinde bazen mesajlar farklı algılanabiliyor. Muhtemelen şu an başına gelmekte olan o. Lakin anlatmak istediğin şeylerin altına imzamı atarım.
    Evet ondan olmuş olabilir. Yoksa arkadaşların dediklerime katılmıyor olmalarını ben de çok garip buldum
    tommygun ve YasinC bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Çok geçmiş olsun YasinC. Acil şifalar diliyorum.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Geçmiş olsun, cidden hayatta ve sağlık açısından önemli bir sıkıntı olmadan kazayı atlatmış olmanız çok önemli, sağlık her şeyden önemli, umarım en kısa sürede toparlarsınız, motoru kasko sigorta vs. karşı taraf kusurlu ise sorun değil toparlarsınız,sağlığı hiçbir şey kolay kolay toparlayamıyor, umarım bir daha başınıza en ufak bir kaza gelmez.

Motor da tracer 700 ama cidden elcikleri görmesem tanımam zordu ve benimki gibi siyah, ben de fark edilmek için arka çantaya reflektör bantlar yapıştırdım, daha yeni stop çakar ve sisler taktırdım, görünmüyoruz çok dikkatli olmak lazım. Tekrar geçmiş olsun.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

2 hafta önce ambulansın beni biçmesi üzerine motoru bugün ilk defa görüyorum son hali bu şekilde.

Bu arada merak edenler için asli kusur ambulansa verildi.

Yarın servise bırakacağım.

Kimsenin tekerine taş değmesin dilerim. Bir süre motordan uzak olacağım arabada yolcu iken dahi mirkete döndüm
    bdrhngvnc ve Metela bunu beğendiler.

en büyük kazan bu olsun arkadaşım
    geçmiş olsun
    YasinC bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun Yasin, dostum. Allah beterinden sakınsın. Emin ol, hepimiz defalarca düşmüş bir şekilde kaza yapmışızdır. Ben kaza yapmadım çok dikkatliyim diyen adam da, yol yapmıyor gezmiyor demektir. Üzücü bir durum elbette ama sen yinede kendini çok üzmemeye çalış, mesela ben 2006/2007 sezonunda neredeyse 2. boğaz köprüsünden aşağı uçacaktım. Allah'tan 100 küsur kilo insanımda az uçtum, yolda kaldım. Ara sıra böyle düşme kalkma olayları yaşanıyor, bu da bu işin tuzu biberi.

Acil şifalar ve moreller diliyorum. Düşmez kalkmaz bir Allah.
    YasinC bunu beğendi.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Yasin, dostum. Allah beterinden sakınsın. Emin ol, hepimiz defalarca düşmüş bir şekilde kaza yapmışızdır. Ben kaza yapmadım çok dikkatliyim diyen adam da, yol yapmıyor gezmiyor demektir. Üzücü bir durum elbette ama sen yinede kendini çok üzmemeye çalış, mesela ben 2006/2007 sezonunda neredeyse 2. boğaz köprüsünden aşağı uçacaktım. Allah'tan 100 küsur kilo insanımda az uçtum, yolda kaldım. Ara sıra böyle düşme kalkma olayları yaşanıyor, bu da bu işin tuzu biberi.

Çok teşekkür ederim bende kaza sırasında sanırım 125-130 arasıydım şuan 135 basıyorum iki haftada 5 kilo net aldım. Piyasa da kıymete bindim 2 aydır akşamları sadece salata veriliyordu, yemekler vs on numara oldu

Ancak maalesef bu ülke de motosiklet sürücülerine karşı ekstra bir negatif bakış var. Kaza sırasındaki tutumlar vs can sıkıcı. Sanki kalan herkes çok düzgün insanlarmış gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Simdi bu baslik yeri degil fakat yinee iddiali aciklamlar yapmisin kalkamis..

6 yilda 140.000 km yaptim.Hic kazam yok..
    Bu is cok hayret verici bir durum diyorsan isin sirrini paylasayim barii de bir faydam olsun :p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok teşekkür ederim bende kaza sırasında sanırım 125-130 arasıydım şuan 135 basıyorum iki haftada 5 kilo net aldım. Piyasa da kıymete bindim 2 aydır akşamları sadece salata veriliyordu, yemekler vs on numara oldu

Ancak maalesef bu ülke de motosiklet sürücülerine karşı ekstra bir negatif bakış var. Kaza sırasındaki tutumlar vs can sıkıcı. Sanki kalan herkes çok düzgün insanlarmış gibi.
    Afiyet bal şeker olsun sevgili dostum. Minimum kilo=zarar+keyifle bu günleri atlatmanı diliyorum.

Motosiklet sürücülerine de bir negatiflik var. Otomobil sürücülerine de bir negatiflik var. Bisiklet sürene hatta hiç bir şey sürmeyip yürüyene bile negatiflik olabiliyor. Böyle bir memleketiz biz genel olarak negatiflik içimiz de var.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi bu baslik yeri degil fakat yinee iddiali aciklamlar yapmisin kalkamis..

6 yilda 140.000 km yaptim.Hic kazam yok..
    Bu is cok hayret verici bir durum diyorsan isin sirrini paylasayim barii de bir faydam olsun :p
    Bal dudaklım,

Forumda " Ben Hiç Kaza Yapmadım " diyen insanlar, elbette sen gibi çıkacaktır. Zira adı üstünde burası " Forum ".

Konuşulan, tartışılan, bilgi diye yazılan cümlelerin %80 " palavra " %10 " palavra " %5 " gerçek bilgi " diğer %5 yine " palavra ".

Ben 20, 25 yıldır aktif olarak motosiklet kullanmaktayım. Benim toplam kullandığımın 2 katından daha fazla motosiklet üzerinde vakit geçirmiş, eşim dostum büyüklerim var. Bu yaşıma kadar daha hiç gerçekten motosiklet camiası içinde bulunan bir insanın ağzından " ben kaza yapmadım " cümlesi duymadım.

Yabancı kullanıcıları geç, Türkiye de motosiklet camiası içinde bilinen isimleri kafanda bir gözden geçir. Hangisi kaza yapmadan motosiklet kullanmış veya kullanıyor? En kral " tatsumo " olsan motosiklet hayatının bir parçası ise ya kaza yapmışsındır yada kaza yapacaksındır.

Hebele hübelecileri geç, hiç bir motosiklet kullanıcısı " ben kaza yapmadım " demez, " ben henüz kaza yapmadım " der.

Henüz kaza yapmamış arkadaşlarımızda umarım, minimum hasar ile bu yapacakları kazaları atlatırlar.

Sevgiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    2 hafta önce ambulansın beni biçmesi üzerine motoru bugün ilk defa görüyorum son hali bu şekilde.

Bu arada merak edenler için asli kusur ambulansa verildi.

Yarın servise bırakacağım.

https://teknoseyir.com/wp-content/up...4c10accbbf.jpg

Kimsenin tekerine taş değmesin dilerim. Bir süre motordan uzak olacağım arabada yolcu iken dahi mirkete döndüm
    Geçmiş olsun. İyi olduğunuza sevindim. Bence makul bir tercih. Tedirgin kullanmak daha da tehlikeli olabilir. Kaza kaynaklı olmasa da bir kaç yıl ara vermiştim zamanında. Kendimi rahat hissedince tekrar başladım.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Geçmiş olsun kardeşim verilmiş sadakan varmış ekipman önemli inşallah son kazan bu olur bir daha güvenle sürersin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)