Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Triumph Tiger Explorer XC 3.vitesten boşa düşüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın aleyküm arkadaşlar 8 ay önce triumph Tiger Explorer XC 1200 aldım yaklaşık 10 bin km dir kullanıyorum motor şuanda 60 binde aldığımda 50 bin deydi motoru aldığım kişi 2013 ve 2014 modellerinde vitesi 3 ten 2 ye atarken boşa düştüğünü söyledi ve bu sorunu kalıcı olarak korlasta 8 bin TL karşılığında yaptırdığını söyledi bu sorun genelde 50 ve 55 bin km lerde görünüyor muş bana daha böyle bir şeyin olmadığını ve kalıcı şekilde yaptırdığını söyledi ancak ben motoru aldığım ve yaklaşık 7 8 bin km sürdükten sonra fark ettim 3. Viteste 2 ye atarken boşa geçiyor ve vitesi geri yukarı çekersem 2. Vitese geçiyor aşağı basarsam 1. Vitese geçiyor bu boşa geçmeyi sürekli yapmıyor böyle aşırı rahatsız edici şekilde değil gün içerisinde 20 kere vitesi giderken o şekilde yaparsam belki 5 kez boşa düşüyor o şekilde benim asıl merak ettiğim bu sorun hemen yaptırmadığım zaman şanzımana sıkıntı yaparmı çünki şuan kastamonuda yaşıyorum ve kastamonuda bu motoru götüre bileceğim bir usta yok ayrıca bu sorunu korlasta yaptırmak çok büyük paralar o zamanda adam 8 bine yaptırdıysa şuan bana 15 bine patlar ve bir sorun çıkarırsa şanzumandan motoru yaptırmadan direk çöpe atmak gerek altından zor kalkılır herhalde yaklaşık 6 7 ay bu şekilde kullanmak zorundayım sorun yaparsa ne gibi zararı olur ve bunun nedeni nedir çözümü tamiri nedir bilen ilgilenen arkadaşlar yardımcı olan bilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer sorunu bende yaşamıştım. Ayırıcı mıydı hilal mıydı neydi onu değişmişti. Sandığınız kadar pahalı bir sorun olmaya bilir.

hatali uretilen ve dayaniksiz bir parcanin kirilmasi yada görevi tam yapamamasindan kaynaklanan bir durum.
    yabanci kaynaklarda garanti kapsaminda sorunun halledildigi yaziyor ama malum senin motorun garanti kalmamistir.
    yetkili servisinde istedigi tutar cok fazla olabilir.
    ben olsa önce yetkili servis ile konusurum, motorun plakasini verip yaptiginiz motorda ayni hata cikti yeniden diye sorardim
    yardimci olurlarsa ne ala, aksi halde fiyat al
    sonrasinda iyi bir tamirci/servis bulursan birde ordan fiyat al, okadarda pahali birsey degilmis zaten, ama servisler herturlu fazla para alirlar.
    hatta triumph ingiltere ofisine yazip daha detayli yardim isteyebilirsin, degisecek parcay kadar gerekli bilgiyi verirler, yurdum servisleri gibi degiller.
    degisecek yada modifiye edilecek parca ile alakali bir sayfa https://www.tiger-explorer.com/index...,8177.300.html

Teşekkürler zaten ilk sahibide garantisi bitmişti daha fazla para istemişler dediğin gibi triumph ingiltereye mail falan atmış indirmişler fiyatı sadık müşteri mi ne diye bir şey den dolayı devamlı müşteri gibi bir videoda görmüştüm gene İstanbul da bu sorunu çok ucuza kalıcı yapan biri varmış o ustada ataşehir tarafında korlasa yakın bir yerdeymiş ama bakim biraz daha araştırma lazım benim merak ettiğim bu süre zarfında bir sıkıntı olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer sorunu bende yaşamıştım. Ayırıcı mıydı hilal mıydı neydi onu değişmişti. Sandığınız kadar pahalı bir sorun olmaya bilir.
    Yani parça ucuz ola bilir belki ama yetkili servis genelde 1 se 10 çekiyor çünkü ön fren balatalarını sordum adamlar çiftine 1900 TL fiyat verdi sadece öne okmeydanı perpadan 450 TL ye aldım yan sanayi değil ama %100 orijinal olduğunu sanmıyorum

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yuh ulan balata bu 1900tl ne?

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh ulan balata bu 1900tl ne?
    bende aynı tepkiyi verdim 😂😂 euro bazında fiyat veriyorlar birde hani TL demiyorlar TL den Bi çevirdim 1900 TL yapıyor sadece önü arka balata da tek 900 TL çektiler geçen bakıma girdi korlas ta hava filtresi yağ filtresi 4 lt yağ 1750 tl ödedim anlicağın servis ağır iteliyor o yüzden benim bu sorunu servis dışında halletmem lazım servise girersem 15 binlik olurum kesin sandık şanzıman takarlar o paraya

Alıntı solcer649 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler zaten ilk sahibide garantisi bitmişti daha fazla para istemişler dediğin gibi triumph ingiltereye mail falan atmış indirmişler fiyatı sadık müşteri mi ne diye bir şey den dolayı devamlı müşteri gibi bir videoda görmüştüm gene İstanbul da bu sorunu çok ucuza kalıcı yapan biri varmış o ustada ataşehir tarafında korlasa yakın bir yerdeymiş ama bakim biraz daha araştırma lazım benim merak ettiğim bu süre zarfında bir sıkıntı olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Yani parça ucuz ola bilir belki ama yetkili servis genelde 1 se 10 çekiyor çünkü ön fren balatalarını sordum adamlar çiftine 1900 TL fiyat verdi sadece öne okmeydanı perpadan 450 TL ye aldım yan sanayi değil ama %100 orijinal olduğunu sanmıyorum
    Balata uzmanından aldınız sanırım, bir kaç alışverişim olmuştu, ters bir şey yaşamadım. Bana güvenilir geldi.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata uzmanından aldınız sanırım, bir kaç alışverişim olmuştu, ters bir şey yaşamadım. Bana güvenilir geldi.
    Aynen balata uzmanından aldım ters bir şey yaşamadım ama orijinal diye yağ filtresi aldım orijinal değilmiş onun dışında iyi yani 😂😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)