Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Klübü ve Yardımlaşma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba , İzmirde yaşıyorum fakat imkansızlıklardan dolayı sürüşe ve motorsiklet becerimi geliştirmeye zaman bulamadım şu günlere kadar . Biraz scooter sürüş tecrübem var ancak cruiser/chopper tarzı satın alarak sürmek ve öğrenmek bu kültürü yaşamak istiyorum .Bana bu konularda yardımcı olabilecek beni yönlendirebilecek yüzyüze konuşup birşeyler paylaşabileceğim bir klüp veya topluluk arayışı içerisindeyim , çevremde bu konulara hakim dostlarım yok , sadece internetten araştırmak yeterli gelmiyor böyle bir topluluktan yardım almak veya dahil olmak elimden gelen konularda bende yardımcı olmak isterim iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba ben de cruiser tarzı bir motorla başlamak istiyorum. Sizin kafanızdaki marka ve modeller ne acaba? Belki birbirimize bir şeyler katarız

Daelim daystar 250 veya yamaha dragstar 250 düşündüm ben, fakat daystar daha yeni olduğundan biraz daha ağır bastı kafamda bir yandan küba süperlight 200 öneren de oluyor ucuza kaçıp başlangıç motoru olarak öyle birşey ile mi başlasam bilemedim . Siz hangi araçları düşünüyorsunuz ?

Alıntı izmirmotonew adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim daystar 250 veya yamaha dragstar 250 düşündüm ben, fakat daystar daha yeni olduğundan biraz daha ağır bastı kafamda bir yandan küba süperlight 200 öneren de oluyor ucuza kaçıp başlangıç motoru olarak öyle birşey ile mi başlasam bilemedim . Siz hangi araçları düşünüyorsunuz ?
    Ben aynı durumdayım. Hayalimdeki motor daystar 250 ancak yedek parça ve servis beni korkutuyor. Bazen superlight 200 düşünmüyor değilim ama daystar ile karşılaştırılamaz bile bence. Şu sıralar rks cruiser 250 bakıyorum. Vtwin ve çift silindir olması bayağı ilgimi çekti ama gerçekten bilmiyorum. Her zaman kafamda daystar 250 var

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hayalindeki kadınla mı, yoksa görücü usulü mü evlenmek isterdiniz?

Biraz ağır kaçabilir ancak motosiklet de buna benzer. İstemediğin bir motosiklete binmek, zorla evlendirildiğin eşle yaşamak gibidir. Çok benzer sıkıntıları yaşatır sana. Onun için sizi çok zorlasa da hayalinizdeki motosikleti alın derim. Yoksa aklınızda da kalbinizde de çok uzun seneler "keşke" lerle süren deneyimler yaşarsınız.

Benim önerim kendisini kanıtlamış, distribitörü sağlam, parça fiyatı göreceli de olsa makul, ama özellikle cruser bir modelse mutlaka istediğim tipte bir makine olmasıdır. Şahsi tercihim ise başlangıç olarak Harley Davidson Iron883 modelleri ile Suzuki Intruder modelleri olurdu.

Küçük bir dip not olarak da; motosiklete ilk kez başlayan birisi için bu modelleri çok önermediğimi, imkan varsa kısa süre de olsa bir commuter' dan sonra bunlara geçilmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biraz ağır kaçabilir ancak motosiklet de buna benzer. İstemediğin bir motosiklete binmek, zorla evlendirildiğin eşle yaşamak gibidir. Çok benzer sıkıntıları yaşatır sana. Onun için sizi çok zorlasa da hayalinizdeki motosikleti alın derim. Yoksa aklınızda da kalbinizde de çok uzun seneler "keşke" lerle süren deneyimler yaşarsınız.

Benim önerim kendisini kanıtlamış, distribitörü sağlam, parça fiyatı göreceli de olsa makul, ama özellikle cruser bir modelse mutlaka istediğim tipte bir makine olmasıdır. Şahsi tercihim ise başlangıç olarak Harley Davidson Iron883 modelleri ile Suzuki Intruder modelleri olurdu.

Küçük bir dip not olarak da; motosiklete ilk kez başlayan birisi için bu modelleri çok önermediğimi, imkan varsa kısa süre de olsa bir commuter' dan sonra bunlara geçilmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Değerli bilgilendirme ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim hocam bunları da dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı eeeemmreee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı durumdayım. Hayalimdeki motor daystar 250 ancak yedek parça ve servis beni korkutuyor. Bazen superlight 200 düşünmüyor değilim ama daystar ile karşılaştırılamaz bile bence. Şu sıralar rks cruiser 250 bakıyorum. Vtwin ve çift silindir olması bayağı ilgimi çekti ama gerçekten bilmiyorum. Her zaman kafamda daystar 250 var
    Aynı şekilde ben de forumlarda ve internette araştırmaya konuyla ilgili düşünmeye devam ediyorum hocam , trafiğe alışmak ve sürüşü daha iyi kavramak için bir ara scooter düşündüm ama sonra vitesli motorlara geçişte zorlanabileceğim aklıma geldi kafam karışık gerçekten.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayatım keşkelerle ve pişmanlıklarla dolu olduğu için bu sefer çok düşünüyorum. Düşündükçe de kararsız kalıyorum. Biri istediğim motor diğeri uygun olan motor. Bu arada benzetmeniz çok iyi hahahah :D iron 883 alma gibi bir ihtimalim dahi yok. Bütçem ekipmanla birlikte maksimum 25 bin lira maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Alıntı izmirmotonew adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli bilgilendirme ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim hocam bunları da dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Aynı şekilde ben de forumlarda ve internette araştırmaya konuyla ilgili düşünmeye devam ediyorum hocam , trafiğe alışmak ve sürüşü daha iyi kavramak için bir ara scooter düşündüm ama sonra vitesli motorlara geçişte zorlanabileceğim aklıma geldi kafam karışık gerçekten.
    Hocam benim de ilk motorum olacağı için aslında biraz da ucuz olan superlight 200 veya rks cruiser 250 gibi motorlarla başlamak mantıklı geliyor ama gel gelelim aklım daystarda. Forumlarda da çok fazla yeterince bilgi bulamıyorum ben. Yedek parça veya servis hakkında. Bakalım hayırlısı olsun hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)