Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kevlar pantolon temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, havaların soğumasıyla akşamları tech90 kevlar pantolonumla çıkmaya başladım, etiketi silikleştiği için yıkama talimatlarını göremiyorum. İnternette de bulamadım. Kevlar pantolonlarını yıkayanlar nasıl yıkadıklarını anlatırlarsa çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içideki korumaları çıkar, içini dışına çevir, 30 derecede 15-20 dakikalık kısa yıkamada yıka. Eğer makınada ön yıkama var ise 10 dakılalık ön yıkamaya da koyabilirsin öncesinde, daha temiz olur

Su geçirmez mevzusundan dolayı sıvı deterjan koy, toz deterjan leke yapıyor
    bdrhngvnc bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    korumaları çıkar. TERS ÇEVİRME! narinde 30c de yıka
    maktama bunu beğendi.

niye yav, ben ters cevirmeden yıkadıgımda kalın oldugundan kaynaklı içinde deterjan kalıyordu mecbur ceviriyorum :D

abi ters çevirmeyle alakalı biraz gergin sanırım :D

haha, vardır bir sebebi elbet. ters cevirme yüksek devirde korumaların girdiği yerleri deforme de edebilir şimdi aklıma geldi

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    30 derece elle yıkama programları var, 20 dk yıkama, ters çevrilmiyor, korumalar çıkartılıp, fermuarlar vs. kapanıp öylece makinaya atılıyor, doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde kurutuluyor.
    bdrhngvnc, Kural [ Z ] ve maktama bunu beğendiler.

Ekipmanlarımı elde yıkıyorum hep.
    Bir gün önceden ılık suya basıyorum, arada bir banyoya girince soğumuş suyu değiştirip gece de son olarak sıvı deterjan döküyorum.
    Sonraki gün hafif bir ovalayip durulamayla tertemiz oluyor, suyunu fazla sıkmadan asıp kurumaya bırakıyorum.
    Tüm işlemler toplam 10-15 dk zaman alıyor en fazla. Makinenin devri sert parçaları illa kırışık bırakıyor yoksa, hem zarar görmediğinden de emin oluyorum böylece.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 25
    ya kevlar kumaş hasar alıp kazada koruma sağlamıyormuş.

bunu satan drd motordaki bir abi söyledi. ki araştırdığımda yurtdışı forumlarında aynı tip yazılar gördüm
    bdrhngvnc bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kevlar kotumu sürekli 30 derecede makinede yıkarım, ciddi bir kazamda 2 yerden yırtıldı; biri cebimde anahtar vardı ve anahtar kaza esnasında sürüklenirken cebi delmiş, öteki yırtılan yer ise pantolonunun boyunu kısalttırmak için terzide ufak bir tadilat yaptırmıştım, terzinin kesip biçip dikiş attığı yerden gol yedik.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    normal kotlarla birlikte yıkıyorum ama o kadar sık kullanmadığım için çok fazla yıkamadım. İlk günkü gibi sağlam .

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kevlar kotumu sürekli 30 derecede makinede yıkarım, ciddi bir kazamda 2 yerden yırtıldı; biri cebimde anahtar vardı ve anahtar kaza esnasında sürüklenirken cebi delmiş, öteki yırtılan yer ise pantolonunun boyunu kısalttırmak için terzide ufak bir tadilat yaptırmıştım, terzinin kesip biçip dikiş attığı yerden gol yedik.
    geçmiş olsun ben de terzide bi kısalttırmıştım allah korusun

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ben de terzide bi kısalttırmıştım allah korusun
    Benim ya bacak boyu saçma ya da aldığım kotun ebatı saçmaydı, ben kısaltmayı paçadan değil diz üstünden kestirerek yaptırtmıştım, belki de terzimin kafası güzeldi bilemeyeceğim. O nedenle paçadan değil de yerde sürünürken diz üstü dikişlerden problem yaşadım.

Kimse de dememis ki, ustundeki yikama talimati etiketinde nasil yaziyorsa öyle yika.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse de dememis ki, ustundeki yikama talimati etiketinde nasil yaziyorsa öyle yika.
    Üstündeki yıkama talimatı etiketi silinmiş demiş, bu yüzden burada sormuş.

Bende riderdenim pantalon var, elde yıkadım, zaten çok fazla yıkamadım, yalnızca bir kere makinada narin kısa programda soğuk suyla yıkamıştım.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keöteki yırtılan yer ise pantolonunun boyunu kısalttırmak için terzide ufak bir tadilat yaptırmıştım, terzinin kesip biçip dikiş attığı yerden gol yedik.
    bende aynı işlemi yaptırdım biraz olay terzide bitiyor. fabrikanın kullandığı ipliği bulduk aynı orjinali gibi içeriden 2 dışarıdan 1 şeklinde yaptı. sanmıyorum birşey olacağını
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı işlemi yaptırdım biraz olay terzide bitiyor. fabrikanın kullandığı ipliği bulduk aynı orjinali gibi içeriden 2 dışarıdan 1 şeklinde yaptı. sanmıyorum birşey olacağını
    Sizinki sağlama benziyor, benimki normal iplikle dikti sanırım, keserken de çok zorlanmış, makası bizim kumaşı çok zor kesmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler