Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok mu Sabırsızız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 senedir motosiklet kullanmaktayım. Bunun dışında aile aracımızı da kullanmaktayım. İstanbul trafiğinde diğer motosiklet sürücülerine baktığımda sanki hep bir acelesi varmış gibi, bir yere yetişecekmiş gibi kullanıyor çoğu kişi. Gazı aniden açıp öndeki araç sağa veya sola dönmek için yavaşladığında ani fren yapıp, sonra araç sürücüsüne tip tip bakmalar. Veya sağa dönmek isteyen bir aracın sağından geçmek isteyip ani fren yapmak zorunda kalınca yine araç sürücüsüne tip tip bakmalar. Yani demek istediğim 2 teker kullanmak, bizi trafikte araçlardan üstün yapmaz. Siz bir araca 10 cm mesafe ile yanından geçerseniz, olası kaza riskini de göze almanız gerekir. Çünkü araç nasıl şeridinde gidiyorsa motosiklette kendi şeridini sahiplenip, şeridinde gitmeli. Bir araç başka bir aracı sollarken, solladığı aracın dibinden gitmiyorsa, motosiklette gitmemeli. Duran trafikte aralardan giderken önünüzdeki araca bir şekilde çarpıyorsanız suçlusu sizi fark etmediği için araç sürücüsü olmaz, siz suçlu olursunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşananlar ahlaki çöküş durumunun trafikteki yansımalarıdır. Herhangi bir yerde hak ve sıra kavramına uyuyormuyuz ki trafikte uyalım.
    Enteresandır çok farklı ve ayrışmış görünen insanlar ahlaki çöküşte birleşiyor.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bende 1.5 senedir motosiklet kullanıyorum, Ağustos ayında E5 de sağ şeridin ortasında 110la giderken, sol iki şerit boş olmasına rağmen araç geldi

arkadan dokundurdu, az daha bariyere giriyordum. 2 Hafta önce de kırmızı ışıkta sağ şeritte beklerken başka bir araç dokundurdu. Bu yüzden artık ben

önümdeki araca 10 cm mesafeden gidiyorum, aralardan gitmek daha güvenli geliyor.
    birbilent bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rheago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 senedir motosiklet kullanmaktayım. Bunun dışında aile aracımızı da kullanmaktayım. İstanbul trafiğinde diğer motosiklet sürücülerine baktığımda sanki hep bir acelesi varmış gibi, bir yere yetişecekmiş gibi kullanıyor çoğu kişi. Gazı aniden açıp öndeki araç sağa veya sola dönmek için yavaşladığında ani fren yapıp, sonra araç sürücüsüne tip tip bakmalar. Veya sağa dönmek isteyen bir aracın sağından geçmek isteyip ani fren yapmak zorunda kalınca yine araç sürücüsüne tip tip bakmalar. Yani demek istediğim 2 teker kullanmak, bizi trafikte araçlardan üstün yapmaz. Siz bir araca 10 cm mesafe ile yanından geçerseniz, olası kaza riskini de göze almanız gerekir. Çünkü araç nasıl şeridinde gidiyorsa motosiklette kendi şeridini sahiplenip, şeridinde gitmeli. Bir araç başka bir aracı sollarken, solladığı aracın dibinden gitmiyorsa, motosiklette gitmemeli. Duran trafikte aralardan giderken önünüzdeki araca bir şekilde çarpıyorsanız suçlusu sizi fark etmediği için araç sürücüsü olmaz, siz suçlu olursunuz.
    Hatalı sollama / sağlama ve boş yolda emniyet şeridi kullanma kısmını anlamadım. Akan trafikte 2 arac arasından hayatta geçmem ben.

Bu arada belki yapan arkadaş forumdandır, ona seslenmek istiyorum.

Motorun modelini göremedim ancak full ekipmanlı olarak dün kemalpaşa'da Anadolu Efes fabrikasının o taraflarda kırmızı ışıkta duran aracın solundan geçmeye calısırken motorun genişliğinden daha dar bir alana sığışmaya calısıp sığışamayınca da yanındaki araca tip tip bakan arkadaş, arabadayı muhtemel çizdin, herif cıkıp seni dövse foruma gelip konu acar hak arardın muhtemel.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)