Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Desmosuz Ducati:V4 multistrada

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ducati yeni v4 multide geleneksel valve lere donuyomus..

Bu demektir ki butun ducatilerde desmo valvelerin birakilmasi an meselesi..

Allahin amatorleri,butun dunya bu dandikligi kullanmazken bir akilli sizdiniz.

Neyse,valve bakim araligi simdi 60k olcakmis,guzel.

https://www.motorcyclenews.com/news/...ultistrada-v4/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yani demek oluyor ki. artık ilanlarda 59bin de ducati ilanları görces

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Desmodromik valf kötü bir teknoloji değil. Yaylı sistemden daha verimli ancak anlaşılan desmo bakımının algısından kurtulmak istiyorlar anlaşılan. Dandik bir yanı yok. Avantaj dezavantaj meselesi.
    dawned20 ve hasmet bunu beğendiler.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    Volkswagen grup işi biliyor ya

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desmo bakımı ayağına kol gibi fatura çıkarınca satışlar bir yerde tıkandı tabi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati yeni v4 multide geleneksel valve lere donuyomus..

Bu demektir ki butun ducatilerde desmo valvelerin birakilmasi an meselesi..

Allahin amatorleri,butun dunya bu dandikligi kullanmazken bir akilli sizdiniz.

Neyse,valve bakim araligi simdi 60k olcakmis,guzel.

https://www.motorcyclenews.com/news/...ultistrada-v4/
    2-3 vakte kadar ufukta bir Ducati görünüyor o zaman

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Forumun herbokologu nerede? Gelir birazdan konuşur, kendini biliyor o

Bu desmo bakımı forumun abartısından başka bir şey değil. Ducati'nin her şeyi pahalı, farklı bir kitleye hitap ediyor. İşine gelen alıyor, gelmeyen başka markalara yöneliyor honda vs alıyor.

Multistrada gibi bir makinede gerek yok demişler, bence de mantıklı. Multistrada bir yarış motoru değil sonuçta, performanstan ufak bir taviz vermek multistrada kullanıcısı üzmez ama artan bakım aralıkları sevindirir. Bu motoru insanlar yok yapmak için alıyor sonuçta deli gibi gazlamak için değil.

Ne zaman Panigale'de desmodan vazgeçerler o zaman büyük sürpriz olur, onuda pek yapacaklarını sanmıyorum.
    YasinC, CaptainMfk ve dawned20 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu desmo bakımı forumun abartısından başka bir şey değil. Ducati'nin her şeyi pahalı, farklı bir kitleye hitap ediyor. İşine gelen alıyor, gelmeyen başka markalara yöneliyor honda vs alıyor.

Multistrada gibi bir makinede gerek yok demişler, bence de mantıklı. Multistrada bir yarış motoru değil sonuçta, performanstan ufak bir taviz vermek multistrada kullanıcısı üzmez ama artan bakım aralıkları sevindirir. Bu motoru insanlar yok yapmak için alıyor sonuçta deli gibi gazlamak için değil.

Ne zaman Panigale'de desmodan vazgeçerler o zaman büyük sürpriz olur, onuda pek yapacaklarını sanmıyorum.
    Hic ilgisi yok,reddit te bir ton baslik var salya sumuk aglayan.

Hele yurdisinda iscilik de cok pahali oldugundan onemli bir konu haline geliyor.

Performans diyosunuz ok,diger ureticilerin performans kaygisi yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desmodromik valf kötü bir teknoloji değil. Yaylı sistemden daha verimli ancak anlaşılan desmo bakımının algısından kurtulmak istiyorlar anlaşılan. Dandik bir yanı yok. Avantaj dezavantaj meselesi.
    Artilari olabilir,ama eksileri daha fazla olsa gerek kimse bulasmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 vakte kadar ufukta bir Ducati görünüyor o zaman
    Benim icin dediysen hic isim olmaz.Turkiye de honda,yamaha disinda motor almak bana gore mantikli degil.

Yurtdisinda olsam alir miyim ? Yine almam,italyanin yaptigi motora binmem ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı kara3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun herbokologu nerede? Gelir birazdan konuşur, kendini biliyor o
    Hahsha,bizim maklubeciyi diyosun sanirim.Biraz yogun bu aralar,sadece like atmis.

Biliyosun nobel fizik odulu icin calisiyor..Turkiye nin gururu olacak ins.
    kara3545 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yok kendim için dedim. Ben binerim zevkle...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hani çoğumuzun geçmişinde bir kız arkadaş vardır, ağzımıza etmiş olsa bile unutulmamıştır. Yeri gelir ömründe sadece 1-2 günü sürekli yaşama şansın olsa onunla geçirdiğin o haftasonunda zamanın durmasını ve sürekli o haftasonunu tekrarlamak istersin. Hiç Ducati kullanmadım ama bende yarattığı algı o unutulmayan fettan kız arkadaş gibi. Yani şekil şukul, performans, karizma delice ama desmo bakımı sırasında cepten çıkacak para kabus..Mutlu anların çok da olsa yeri gelir insan "hay senin desmodromic valflerine edeyim" der.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Ne kadar param olursa olsun Honda'dan şaşmam" diyen görmemiş fanboy'ların, parası olduğu anda İtalyan kırmızılarına gömüleceğinden emin olabilirsiniz.
    olcaytuna bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kendim için dedim. Ben binerim zevkle...
    Bak cyan uyariyorum seni,honda gibi kullanayim deme sakin..

Gecen bir arkadas monsteri zorlarken motor blogundan cikan piston kafasina gelmis..allahtan kaski vardi..dikkatli olmak lazim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ne kadar param olursa olsun Honda'dan şaşmam" diyen görmemiş fanboy'ların, parası olduğu anda İtalyan kırmızılarına gömüleceğinden emin olabilirsiniz.
    Cok param olursa bmw xr alirim.
    Sonunda asimetrik farlardan vazgecmisler cok acayip olmus..keske benim olsa.

Binlerce para veriyorsun bakım yaptırıyorsun. Karşılığında ne var? Hiç.

Sadece 30 bin km'den sonra, bir 30 bin km daha motorunun yürümesi için binlerce lira para veriyorsun.

Yerinde bir karar.

Ducati dün kurulmadı, desmo bakımıda geçen yıl ortaya çıkmadı. Bu bir kronik arıza değil, sürpriz masraf değil, Her yerde yazan bir Bilgi. Yıllardır bir müşteri kitlesi olduğuna göre demek ki herkes salya sümük ağlamıyor.

Ducati bir fiyat/performans markası değildir. Satış fiyatıda pahalıdır, parçasıda pahalıdır bakımıda. Ortada gizli bir şey yok, servis bakım aralığıda fiyatları da gizli değil.Alırken bunları göze alarak almak gerekir. Ucuza ikinci el denk getirip bilmeden alan servis faturasını görünce salya sümük ağlar tabii.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic ilgisi yok,reddit te bir ton baslik var salya sumuk aglayan.

Hele yurdisinda iscilik de cok pahali oldugundan onemli bir konu haline geliyor.

Performans diyosunuz ok,diger ureticilerin performans kaygisi yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Artilari olabilir,ama eksileri daha fazla olsa gerek kimse bulasmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Benim icin dediysen hic isim olmaz.Turkiye de honda,yamaha disinda motor almak bana gore mantikli degil.

Yurtdisinda olsam alir miyim ? Yine almam,italyanin yaptigi motora binmem ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Hahsha,bizim maklubeciyi diyosun sanirim.Biraz yogun bu aralar,sadece like atmis.

Biliyosun nobel fizik odulu icin calisiyor..Turkiye nin gururu olacak ins.
    olcaytuna bunu beğendi.

Motosikleti
    ...........!
    Güzel söylemişsin.
    Böyle konuları okuyunca insanın aklına yıllar önce çıkan Ferrari ye tüp takmak isteyen adam haberi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Ducati dün kurulmadı, desmo bakımıda geçen yıl ortaya çıkmadı. Bu bir kronik arıza değil, sürpriz masraf değil, Her yerde yazan bir Bilgi. Yıllardır bir müşteri kitlesi olduğuna göre demek ki herkes salya sümük ağlamıyor.

Ducati bir fiyat/performans markası değildir. Satış fiyatıda pahalıdır, parçasıda pahalıdır bakımıda. Ortada gizli bir şey yok, servis bakım aralığıda fiyatları da gizli değil.Alırken bunları göze alarak almak gerekir. Ucuza ikinci el denk getirip bilmeden alan servis faturasını görünce salya sümük ağlar tabii.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke

İşte olması gereken Ducati kullanıcısı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim Ducati'den uzak durmamın sebebi fiyatından çok kapsamlı bakım ihtiyacı; memlekette neye güven duyabiliyoruz da bu kapsamda bakımın tam olması gerektiği gibi yapılacağına güvenebiliyoruz bilemedim. Benim motosikletin supap ayarı 24.000'de bir ama yaptırmadım, çünkü ayarı en az iki üç katı km'ye kadar sorunsuz tuttuğu bilinen bir motoru var. Motor ne kadar az kurcalanırsa o kadar iyi kafasındayım. Her kurcalama risktir bizim memlekette. Para mevzu değil yani, herkesi kendiniz gibi bilmeyin lütfen...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boş muhabbet, boş bok atmaya döndü konu yine.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş muhabbet, boş bok atmaya döndü konu yine.
    Yav hemen neden alinip gucendin yahu..Kotu bisey mi dedik? Ducati iyi yapmis dedik,arkadaslarin cogu da olumlu karsiladi bunu...

Geleneksel valve lere dondu diye ducati ele ayaga dusmez uzulmeyin..kapi gibi korlas var burda hehe,kolay degil oyle ducati alayim demek.

Cyan gibiler de ducati falan alamaz..gidip alacagi motor tenere 700 olur veya batti balik derse africa alir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Bu arada wv ducati dahil bir bunyesindeki tum italyan markalari satmak istiyormuss.https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...niyor-6062432/

Afferin wv ye,sat tabi.Umarim Ducati cinli veya hintlilere gider..;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)