Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tech90 Motosiklet pantolonu aldım, giyer giymez düşüp 15 metre kaydım - Video

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Tech90 motosiklet pantolonu video incelemesi Videodaki başlık şaka tabi, bilerek düşmedim.

Sabah uykulu bir şekilde işe giderken kayıp düştüm. Niye düştüm hatırlamıyorum pek. Arka lastik motorun üstünde gelen lastikti, önü değiştirdim o kalmıştı. B.. gibi lastik, muhtemelen o yüzden düştüm. Bugün değiştirdim onu da.

Pantolonun durumu: Arka cebimde alarmlı motosiklet kilidim vardı, sürüklenirken cebi parçaladı. Terziye diktirdim 20tlye, durumu aşağıdaki gibi.

Benim durumum: Videodan göremiyorsunuz ama düşerken dizimi dışarı açtım, dolayısıyla motosikletin ve kendimin bütün ağırlığıyla birlikte dizimi yere çarptım. Dizimin durumu aşağıdaki gibi.

Motorun durumu: Koruma demiri eridi, sağ aynanın içi kırıldı, egzozun ucu hafifçe yamuldu.

Ekipmanın durumu: Pantolon gördüğünüz gibi, ceketin kumaşının 2 santimlik kısmı açıldı onu da dikti terzi ücret almadan. Eldivenin karbon korumasının üstündeki plastik açıldı. Sağ botumun arka kısmında bir kısım eridi.

Ekipmanım olmasaydı ben eriyecektim

Başka da bir şey yok, toplam 80 lira maliyetle her şey halloldu. 210 liraya da lastik aldım. Ayrıca ekipman hala kullanılabilir halde.

Özet: Gidin iyi lastik alın, viraj alırken de yavaş yavaş dönün.

Pantolonun içindeki impactec level 1 korumalar bütün ağırlığımla düşmeme rağmen iyi korudu aslında. Ama gördük ki pantolonun üstüne dizlik de giyilebilir. Dizlik giyseydim dizim de morarmayacaktı.
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Geçmiş olsun.Benimde tek eksiğim kevlar pantolon kısa süre içinde almak gerekiyormuş şimdi daha iyi anladım.
    Ali Mert bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Geçmiş olsun pantolonda diz koruması yok muydu ?

Motosikleti
    RS200
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun pantolonda diz koruması yok muydu ?
    Koruma olmasa şu an dizim kırılmıştı. Motorun tüm ağırlığı ile ilk darbeyi dizime yedim. Sonra dizim içeri doğru katlandı motorun altında sürüklendim.

Pantolon 800 liraya değdi kesinlikle. Ama içindeki korumayı bir kalınıyla ya da bir dizlik ile destekleyeceğim. Dizlik muhtemelen, zaten eski bir venom duruyor.

Aslında bu kadar ince bir koruma bile sakatlanmamanız için yeterli, çünkü pantolon ve içindeki kevlar ile zaten çok kalın oluyor. Ama dizlik ekleyip böyle çürük ve morluklardan da korunuruz. Veya çok büyük bir kazada illa faydası olur.
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, ekipmanın önemi konusuna çok iyi örnek vermişsiniz.

Geçmiş olsun.motosiklet kullanırken pantalon ceplerinde anahtar bile tutmamalı ,kilidin olduğu yere düşseydin daha kötü olabilirdi.
    espresso bunu beğendi.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok büyük geçmiş olsun. Motor yatık durumdayken yandan geçen arabalara sinir oldum. Bir kişi de demez mi kardeşim bir şeyin var mı motosikleti kaldıralım mı.
    Siluet... bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun. Motor yatık durumdayken yandan geçen arabalara sinir oldum. Bir kişi de demez mi kardeşim bir şeyin var mı motosikleti kaldıralım mı.
    İlk geçene ben el ettim devam et diye, diğer geçenler de belki duracak vakitleri yoktur işe gidiş saati çünkü.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.motosiklet kullanırken pantalon ceplerinde anahtar bile tutmamalı ,kilidin olduğu yere düşseydin daha kötü olabilirdi.
    Aynen. Motosiklet sırt çantası alacağım, değiştirmek için giysilerim, su, kilit vs. bunları koymak için.
    Şu tarz şık ve ucuz bir şey görünce alacağım.(Bu da güzel ama kargo parası çok) Şimdilik arka kutuya koymaya karar verdim anahtarı, kilit vs. şeyleri.

İyi ki kilidin üzerine düşmemişim, sadece sürüklendi o kısım. Bu da bana ders oldu.
    espresso bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gecmis olsun, ben de ayni marka pantolon kullaniyorum, epey rahat, korumalarinin da esnekligini seviyorum.
    İdare ediyor demek ki. Paylasim icin tesekkurler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Konuda bayağı pantolon ve ekipmanlardan bahsedilmiş ama lastiklerin iyi değil sanırım. Kuru zeminde az bir eğimle kayıp düşebiliyorsan ıslak zemini düşünemiyorum.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bendede tech90 var. içinde dizlik koruması var sizinkinde yok mu?

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuda bayağı pantolon ve ekipmanlardan bahsedilmiş ama lastiklerin iyi değil sanırım. Kuru zeminde az bir eğimle kayıp düşebiliyorsan ıslak zemini düşünemiyorum.
    Sadece önü değiştirmiştim, frenlemenin çoğu önle yapılıyor diye. Çok yanlış bir düşünceymiş demek ki.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede tech90 var. içinde dizlik koruması var sizinkinde yok mu?
    İçindeki korumaya rağmen böyle. Üstte fotoğrafı var. Tüm ağırlığımla beraber dizimin üstüne düştüm, zaten koruma olmasaydı kesinlikle dizim kırılırdı. Çok sert darbe aldı dizim, hissettim.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Geçmiş olsun

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçmiş olsun.

Bir kas yeter yaa ne gerek var o kadar ekipman masrafı yapmaya diyenler ibret alırlar umarım.

Cepte bir şey taşımanın tehlikeli olmasına da katılıyorum. minicik bir şey bile kaza sırasında hasar verebilir.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Geçmiş olsun.
    Bir daha kaza yaptığınızda hemen ayağa kalkmayın.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Altındaki motora bakmaksızın senin gibi düzgün ekipman kullananları gerçek motorcu olarak görüyorum, eğer ki üstünde bu ekipmanlar olmasa gerçekten bir yerini kırabilir veya çok sıkıntı çekebilirdin, ekipman zaten neredeyse bir defa işe yarayacak bir şey. Onun külfeti o bir defa da dünyalara bedel oluyor.

Videoya baktım da yolda sanki bir yağ izi varmış gibi ancak lastikler çok önemli, naylon lastiklerden kaç. Geçmiş olsun, en kötü kazan bu olsun. Tabi bir daha hiçbirimizin kazası olmasın..
    Siluet... bunu beğendi.

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tech90 motosiklet pantolonu video incelemesi Videodaki başlık şaka tabi, bilerek düşmedim.
    Pantolonun içindeki impactec level 1 korumalar bütün ağırlığımla düşmeme rağmen iyi korudu aslında. Ama gördük ki pantolonun üstüne dizlik de giyilebilir. Dizlik giyseydim dizim de morarmayacaktı.
    geçmiş olsun. bu impactec korumalar tek alırken çok pahalı değil aslında.
    wiki'de ( https://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_armor ) şöyle bir bilgi var:

Dr Roderick Woods at Cambridge University conducted the work that established the CE standard.
    Originally, there were three levels of armour:
    Level 1 would be tested with an impact of 40 Joules,
    Level 2 at 50 Joules, and
    Level 3 at 60 Joules.

joule'ü sıcaklık kıyaslamasında kullanamayız ama enerji, kuvvet olarak bakabiliriz.
    kabaca 1 joule = 1 Nm olduğuna göre level1 özellikteki bir koruma 40 Nm bir karşı kuvvete kadar koruma sağlıyor.
    Nm nin nasıl bir kuvvet olduğunu anlatmaya gerek yok. zaten herkes kendi motorunun torkundan bir kıyaslama yapabilir.

yani muhtemelen 40 Nm den fazla bir kuvvetle darbe almışsınız. tekrar çok geçmiş olsun.
    https://ersinkecis.blogspot.com

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altındaki motora bakmaksızın senin gibi düzgün ekipman kullananları gerçek motorcu olarak görüyorum,
    Size katılıyorum. Full ekipman çok önemli düşük hızlarda bile ağır sonuçları olabilir.
    Ulu Manitu

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)