Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehirler Arası Motosiklet Taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    değerli motosiklet severler merhaba,

forumun bilgi paylaşım platformu olmasına sonsuz saygı duyarak rahatsız olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum... evet burası bir paylaşım sitesi ve evet herkes bir şeyler öğrenmek için soru sorabilir ve yine evet herke özgürdür... ancak daha önce sorulmuş, cevabı verilmiş, doğrulanmış konuların tekrar tekrar farklı sayfalarda karşıma çıkması beni rahatsız ediyor... aynı konudan 98 tane olunca aradığım şeyi bulamamamın yanında şöyle geriye dönük forumu karıştırayım dediğimde hemen kapatıyorum çünkü önemli konular gereksiz ve defalarca açılmış konuların arasında kalmış... son günlerde gördüğüm motosiklet nakliye konusu da son damla oldu bu başlığı açmak istedim... belki sabit bundan sonra yeni konu açılmaz... arama motoruna "şehirlerarası motosiklet taşıma" yazıldığında dahi binlerce şey gelirken aynı konuyu "A şehrinden B şehrine motosikletimi nasıl taşırım" diye soranlar var... ben daha önce uyguladığım ve bildiğim şeyleri yazacağım... lütfen tekrar tekrar sormayın...

hem denizliden kuşadasına hem de görev yaptığım safranboludan kuşadasına motosikletimi nasıl taşırım diye araştırma yaparken şunları buldum:

1) KARGO ŞİRKETLERİ : En pahalı ama en güvenli yöntem. Motosikletinizin kapalı tahta kutuda olmasunu istiyorlar. Yükleme işlemlerinda kolaylık olması için altına takoz koymakta ve forkliftin girmesini saplamakta fayda var ancak hacim arttıkça maliyet artıyor. Bu nedenle ne kadar küçültürsek o kadar iyi.

2) OTOBÜS FİRMALAR : Eğer otogar ve otobüs firmasında tanıdığınız yoksa seviyesiz ve kendilerini dünyanın en akıllı insanı sanan çakal şöför ve muavinlerle muhattap olmak zorunda kalacağınız bu yöntemde motosikletiniz gözünüzün önünde olacağından (aynı otobüste seyahat edeceğiniz varsayıyorum) ya da süresi kısa olduğundan tercih edilebilir. Otogarda sözü geçen etkili bir tanıdığınız varsa işlem daha kolay yürür. Maliyeti makül denilebilir.

3) EVDEN EVE NAKLİYAT ve ŞEHİRLER ARASI YÜK TAŞIMACILIĞI FİRMALARI : Bu arkadaşlara durumunuzu anlatın onlar birbiriyle paslaştığı için birisi olmazsa diğeri yardımcı olacaktır. Ancak tek sıkıntı güvenlik konusunda. Arkadaşlar biraz özensiz çalışabiliyorlar. Fiyatlar pazarlığa göre değişir.

4) AMBARLAR : Her şehirde bulunan ambarlar yük taşımacılığında pratik ve hızlı yöntem. Daha önce istanbuldan çevre illere malzeme yollamak için devamlı başvurduğum bu yöntemi denizliden kuşadasına ATV motosiklet taşımak için de kullandım. En uygun fiyatlı taşıma yöntemi budur. Zamanını takip ederseniz yüklemeyi kendiniz yapar motorunuzu kendiniz yerleştirir ve bağlarsınız. İstediğiniz yerde karşılar ve alırsınız. Süre olarak uzun olabilir.

Benim bildiklerim ve uyguladıklarım bu kadar. Bunun yanında trenle taşıma seçeneği de varmış ama tren güzergahında olmanız lazım ve tahmin edersiniz günler sürer. Güvenlik konusu nasıldır bilemem.

MEMLEKETİN PEK ÇOK YERİNİ GÖRMÜŞ BİRİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM BU ANLATTIKLARIM BÜTÜN TÜRKİYE İÇİN GEÇERLİ.LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE BİRAZ OKUYUN ARAŞTIRIN.

teşekkürler.
    sokamarukun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Tahmini rakamlarıda yazsaymışsınız keşke

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rakamlar şehirden şehire firmadan firmaya değişir hocam...

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    adam küfür gibi resmen
    quattromeb bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rakamlar şehirden şehire firmadan firmaya değişir hocam...
    Haklısınız tabi ben tahmini dedim o yüzden.

Motosikleti
    Haklısınız tabi ben tahmini dedim o yüzden.
    şöyle söyleyim kargo 200~400 TL arası rahat tutar...
    otobüs konusu tanıdığa ve insafa bağlı... tabii ki sezon da önemli... yani bayram zamanı kimse uğraşmaz ama yolcunun olmadığı zaman para tatlı gelebilir...
    ambar kamyon da 100 200 TL civar tutar diye düşünüyorum...

denizliden kuşadasına 210 km mesafe var... koca atvyi (Kymco MXU 300) sürerek getirecektim az kalsın... satıcı otobüse sığar dedi ama sığdıramadık... sonra gittim ambar buldum... 2 gün sonra geldi ama tam hatırlamıyorum 150 TL galiba iş bitti...

umarım yardımcı olmuştur...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle söyleyim kargo 200~400 TL arası rahat tutar...
    otobüs konusu tanıdığa ve insafa bağlı... tabii ki sezon da önemli... yani bayram zamanı kimse uğraşmaz ama yolcunun olmadığı zaman para tatlı gelebilir...
    ambar kamyon da 100 200 TL civar tutar diye düşünüyorum...

denizliden kuşadasına 210 km mesafe var... koca atvyi (Kymco MXU 300) sürerek getirecektim az kalsın... satıcı otobüse sığar dedi ama sığdıramadık... sonra gittim ambar buldum... 2 gün sonra geldi ama tam hatırlamıyorum 150 TL galiba iş bitti...

umarım yardımcı olmuştur...
    ben olsam sürerek götürürdüm,210 km nedirki,zaten 50tl yaksa 100 tl size kalır artı sizde kendiniz için ayrıca yol parası vermezdiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam sürerek götürürdüm,210 km nedirki,zaten 50tl yaksa 100 tl size kalır artı sizde kendiniz için ayrıca yol parası vermezdiniz
    benimde böyle bi durumum var.200 km yol yapıcam ama motor 0.otobüse veriyorlarmış dedim kalsın 0 motor güvenemem.süremiyorum plaka yok ruhsat yok yakalansam direk bağlarlar.rodaj var basamazsın.bassak tanımadığımız motor hava soğuk yol buz.bende transporter kiralicam tanıdıktan 2 arkadaş arkaya yükleyip getiricez kısmet olursa.gidip almaya kalksam 30 40 tl otobüse veririm motoruda doldurucaz mecbur 60 70 o desek 110 120 tl zaten gidiyor.günü birlik araçla birlkte max 200 tl tutucak.rahatlığıda cabası.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Kurumsal bir lojistik şirketi ile anlaşıp, taşıma sigortası yaptıktan sonra tertemiz taşınır. İsterseniz dünyanın bir ucuna gönderin. Ücreti karşılığında paketleme yaptırırsanız çok güvenli olur.

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de o ihtimali düşünerek ekipmanımı götürmüştüm ama atv motosiklet gibi değil... 50 60 km ortalama hızla akşam karanlığında yol gitmek istemedim... En önemlisi de bilmediğimiz bir araç... Güvenemedim açıkçası...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şehirler arası motosiklet taşıma işinemi girsem acaba talep çok.

DIGI SILK ROAD
    http://www.digisilkroad.com/

Şehirler arası motosiklet taşımak için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

https://www.egeturnakliyat.com.tr/motosiklet-tasima/

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egetur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehirler arası motosiklet taşımak için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

https://www.egeturnakliyat.com.tr/motosiklet-tasima/
    mesala izmir istanbul arası kaç para?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Bende şunu ekleyim o zaman,
    Otobüs, kargo şirketi, Tren gibi ulaşım araçlarıyla taşıtırsanız içindeki benzini boşaltmanız gerekecek. Kural gereği içinde yakıt olunca taşımıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)