Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Açık egzozla ilgili cesaretin kaynağı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Merhaba. Mt07 ilanlarına bakarken fark ettim çok az orijinal egzoz var. Bunun cezası 1228 liraymış ve trafikten men, egzoz değişimi, ceza puanı, harcanan vakit gibi ciddi yükümlülük içeren bir konu değil mi? İnsanlar nasıl bu kadar yaygın biçimde bu riski alabiliyor? Polisten kaçmak diye çok temel ve herkes için standartlaşmış bir durum mu var veya benim aklıma gelmeyen ve bu sorunu ciddi derecede çözen başka bir yöntem mi mevcut yoksa insanlar bu kadar yaygın şekilde böyle bir riske göz mü yumuyor?
    Umit1923 ve cıbılduck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    2017'de Tracer 900 aldım. Alır almaz ilk taktığım aksesuar orjinal Akrapoviç titanyum Egzoz sistemi oldu. 2017'den bu yana egzozlu bir şekilde motoru kullanıyorum. DB killer takılı bir şekilde geziyorum. Üst devirlerde ses çıkarken alt devirlerde ses gayet normal çıkıyor. Egzozlu bir şekilde Türkiye turu yaptım. Gitmediğim şehir kalmadı. Onlarca kez çevirmeye girdim. Daha bir kere bile vay senin motorunda egzoz var sana ceza yazacaz gibi bir tavırla karşılaşmadım. Polisler genellikle rutin evrak kontrollerini yapıp gönderdiler. Meraklısı olan soruyor zaten ama hiç egzozdan ceza yemedim.

Dikkat etmek gerekiyor, şehir içinde sakin kullanıyorum gereksiz gaz açmıyorum. Milleti rahatsız etmemeye çalışıyorum. Çevirme gördüğüm zaman bazen debriyaja basılı bir şekilde rolanti de geçiyorum. Fazla dikkat çekmezsen sorun olmaz.

Ankarada Egzozlu bir şekilde muayeneden geçtim. Orda bile sorun olmadı.

Birde motorun da etkisi var. Bence tur motorlarında egzoz çok da ilgilerini çekmiyor. Adam motoru görüyor çantalı yüklü bir şekilde görünce zaten amacı gezi motoru olduğunu anlıyor. O şekilde davranıyor. Racing için aynı durumun olduğunu düşünmüyorum. Bazen görüyorum açık egzoz MT-07'ler R25'ler kıyamet koparıyor. Rolanti de camları titretiyor. Ses seviyesi böyle olursa ciddi polislerin ilgisini çekiyor. Bunlara ceza yazılması normal. Ben DB killer olmadan da gezebilir dim ama ilk başta kendim rahatsız oluyorum. Bunları göze almak lazım. Her şeyden önce bilinçli sürücü olmak lazım.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017'de Tracer 900 aldım. Alır almaz ilk taktığım aksesuar orjinal Akrapoviç titanyum Egzoz sistemi oldu. 2017'den bu yana egzozlu bir şekilde motoru kullanıyorum. DB killer takılı bir şekilde geziyorum. Üst devirlerde ses çıkarken alt devirlerde ses gayet normal çıkıyor. Egzozlu bir şekilde Türkiye turu yaptım. Gitmediğim şehir kalmadı. Onlarca kez çevirmeye girdim. Daha bir kere bile vay senin motorunda egzoz var sana ceza yazacaz gibi bir tavırla karşılaşmadım. Polisler genellikle rutin evrak kontrollerini yapıp gönderdiler. Meraklısı olan soruyor zaten ama hiç egzozdan ceza yemedim.

Dikkat etmek gerekiyor, şehir içinde sakin kullanıyorum gereksiz gaz açmıyorum. Milleti rahatsız etmemeye çalışıyorum. Çevirme gördüğüm zaman bazen debriyaja basılı bir şekilde rolanti de geçiyorum. Fazla dikkat çekmezsen sorun olmaz.

Birde motorun da etkisi var. Bence tur motorlarında egzoz çok da ilgilerini çekmiyor. Adam motoru görüyor çantalı yüklü bir şekilde görünce zaten amacı gezi motoru olduğunu anlıyor. O şekilde davranıyor. Racing için aynı durumun olduğunu düşünmüyorum. Bazen görüyorum açık egzoz MT-07'ler R25'ler kıyamet koparıyor. Rolanti de camları titretiyor. Ses seviyesi böyle olursa ciddi polislerin ilgisini çekiyor. Bunlara ceza yazılması normal. Ben DB killer olmadan da gezebilir dim ama ilk başta kendim rahatsız oluyorum. Bunları göze almak lazım. Her şeyden önce bilinçli sürücü olmak lazım.
    Istanbul Bağdat Caddesine uğramamışsınız demekki ; ) Yada çevirme zamanına denk gelmemişsinizdir.
    M.balibey, cıbılduck ve skucukyazici bunu beğendiler.

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul Bağdat Caddesine uğramamışsınız demekki ; ) Yada çevirme zamanına denk gelmemişsinizdir.
    Polisin direkt olarak çevirip ceza yazdığı bir takım noktalar mı var hocam? Durum buysa açık egzoz kullananlar buralardan geçerken kontak kapatma, rölantide geçme gibi yöntemler mi uyguluyor yoksa çevirmeden mi kaçıyor?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Düşük cc motor + çin malı dandik egzoz = Ceza
    Hyper naked + Akrapoviç = Ceza
    Super Sport + Two Brothers = Ceza

Harley Davidson + Screaming Eagle = Ceza yok
    Ducati + Termignoni = Ceza yok
    Touring motor + hede hödö = Ceza yok
    BarışN, myagdi ve espresso bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bunu ben dikkat çekme isteği olarak algılıyorum. Malum yere sürülecek aklı olmayan barzolar, altlarına bir motosiklet çekince kendilerini çok önemli bir vaziyette zanneder oldular. Bunun aynısı arabalarda da var bildiğiniz gibi. Hepsi aynı dürtüden kaynaklanıyor. Erkekliğin horozlanması ve bunu kontrol edememek.
    natijax bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Antalyada batı çevre yolunda cayır cayır bağırtıyorlar(Arabacısıda,Morsikletciside) müdahale eden yok.Akşamları Duraliler,Ünsal,Uncalı muhitinde oturanların çoğu güzel küfür ediyordur bunlara eminim

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben dikkat çekme isteği olarak algılıyorum. Malum yere sürülecek aklı olmayan barzolar, altlarına bir motosiklet çekince kendilerini çok önemli bir vaziyette zanneder oldular. Bunun aynısı arabalarda da var bildiğiniz gibi. Hepsi aynı dürtüden kaynaklanıyor. Erkekliğin horozlanması ve bunu kontrol edememek.
    Biraz ekleme yapmak istedim. Bu insanların genellikle doğru dürüst hobileri, uğraşları yok. Kafalarını dağıtacak, stres atacak bir olayları yok. Eğer olsaydı eminim bu gerginlikleri günlük hayatlarındaki anlara yansımazdı. Bu asalak yaşam tarzının sonucunda sokaktaki kadına da rahatsızlık verir, araç trafiğinde eşkiyalık da yapar.
    M.balibey, birbilent ve tommygun bunu beğendiler.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende dediğin gibi geziyorum. Motorumu adliye lojmanının yanına park ediyorum. Gece 2,3 hatta 4 de eve gittiğim oluyor. Onlarca il gezdim, onlarca çevirmeye girdim birşey olmadı. Gel gör ki yaşadığım şehirde 1 polis memuru var, 100 km uzaktan sesimi duyuyor. Adama 100km uzaktayım, arayıp sen mi geçtin emniyetin önünden diye soruyor. Şimdi bu adama egzozun ses çıkarmadığını anlat...

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin direkt olarak çevirip ceza yazdığı bir takım noktalar mı var hocam? Durum buysa açık egzoz kullananlar buralardan geçerken kontak kapatma, rölantide geçme gibi yöntemler mi uyguluyor yoksa çevirmeden mi kaçıyor?
    Beni bağlamaya çalıştıkları gün, tüm motorları durdurup gaz açıp, egzozlarını desibel testine soktular. 10 dakikada 5 motor bağladılar. Herşeyimin tam olduğunu zannetmeme rağmen 1 haftada birkez men, 1 kez bağlama(son anda kurtardık) yedim. Egzozum ise orjinaldi.

Men olma sebebim app plaka (benden önceki sahibi küçük plaka bastırmış). Yeni plaka çıkardık trafikten meni kaldırdık. Aynı yerden huzurla geçerken bu sefer iyice sıkarak sabitlediğim katlanır plakayı (yine benden önceki sahibi kuyruk iptali yapmış) daha önceki polisler uyarmamış bile olmasına rağmen çevirmede katlanana kadar bastırıp "katlanır plakalık var" deyip bağlamak istediler. Bir şekil kurtardım oradan gittim aynı gün motosiklete onca para verip orjinal kuyruk aldım. Ama hala çekiniyorum acaba bu sefer ne bulacaklar diye. Belki bir de renkli ön camdan bağlarlar hiç emin değilim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlete para lazım koçanlar dolması gerekiyor ise yapabilecek bir şey yok. Tabi denk geldiğiniz kişinin de insaniyeti önemli.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almanyada muayenede dedibel testi yapıyorlarmış.Keşke bizim burdada yapsalar.Hatta desibel sınırını aşanı trafikden ömür boyu men etseler.Çevirmede egzoza 10 bin lira ceza kesseler.Baya caydırıcı olur.

Ofisdeyiz.Yoldan bir motor geçti.O kadar hızlıki, rengini bile göremedim.Sesde çok şiddetli.Ofisdekiler, bu motor kaza yapsa yardım edermisin dediler.Evet yardım ederim dedim.Diğerleri kılımı bile kıpırdatmam ölsün dediler.Motorcu olmayanlarda bıraktığınız his bu sevgili egzozcular.Milleti bıktırdınız.
    birbilent, leokaplann ve espresso bunu beğendiler.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Şahsen zx10 da two brothers kullanıyorum, şehir içi pek gezmem otobanda grup halinde takılırız. Şehir içinde two brothers düşük devirlerde ses çıkarmıyor. Bazı egzozlar düşük hızlarda çok sessiz ve polisler müdahale etmiyor. Sorun yaşamadım ama tabi gaza asılınca istemsiz bağırıyor otoban harici sıkıntılı ceza yazıyorlar. Egzoza karşı çıkan arkadaşlara şöyle söyleyeyim haklı olabilirsiniz evet ama herkes ilgi çekmek için takmıyor, kullanmadığınız icin bilemezsiniz 4 silindir büyük cc araçlarda egzoz kullanımı çok büyük güven ve sürüş zevki veriyor. Her egzoz kullanan apaçi değildir. 600 cc altı çift silindir ve tek silindir motosikletlerde egzoz kesinlikle işkencedir.
    Mucit23 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her egzoz takan apaçi olmuyor
    bende 2019 r25 te mivv gp full system takılı susturuculu dolaşıyorum harika bir tonu var kaslı ve cılız olmayan bir sesi var susturucu olduğu içinde polisler bakmıyor bile insan gibi gittiğim için sorun olmuyor
    ama o susturucuyu çıkarınca bol bol küfür yediğime eminim onuda orman yollarında ara sıra denemek için yapıyorum

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Hiç sevmem bağırttıra bağırttıra gezenleri. Bazı kimseler kulak kabartır, off motora egzoza bak der. O hali de anlayamam.. Anlayamadım bir türlü. Ancak şuna çok saygı duyarım. Egzozunu değiştirmekten memnunsundur, keyif aldığın şeyi yap ama rahatsız etme çevreyi ve sevdiğin birşeyi yaparken de başkalarının canını, yüreğini yakma.
    muhammetcon bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoza karşı çıkan arkadaşlara şöyle söyleyeyim haklı olabilirsiniz evet ama herkes ilgi çekmek için takmıyor, kullanmadığınız icin bilemezsiniz 4 silindir büyük cc araçlarda egzoz kullanımı çok büyük güven ve sürüş zevki veriyor.
    Bilmem ki? Kullandığım halde bilemiyorum çünkü. Neredeyse 15 senedir 900cc üstü 4 silindir motosiklet kullanıyorum, sonuncusu hariç (o iki silindir, ama 1300cc). Bi zahmet anlatır mısınız, gürültü egzos nasıl güven ve sürüş zevki veriyor?
    espresso ve myagdi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben fazladan ses sevmiyorum. Rahatsız oluyorum. Arabada, kamyonda veya motosiklette. İlave ses çıkaran egzos kullanan herkes, herkes tarafından küfür yiyor. Bu net. Bunlara küfür etmeyeniniz var mı? Eminim edenlerin sayısı "vaaayy" diyenlerden fazla. Ben motosikleti sürenin kendisine sövüyorum. Bazıları sülalelerine de sövüyor. Ne gerek var küfür yemeye? Bu tercih meselesi-zevk meselesi de olacak birşey olamaz. Lan gürültülü işte!!
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Burjuvazi (kentsoyluluk) kültürümüzün olmamasından kaynaklanıyor bunlar; gürültülü egzoz, kornalı silahlı düğün veya asker uğurlama konvoyları, yol kapamalar, sokak ortasına araba bırakıp alışverişe gitmeler vs. vs. Bunlar hep kent kültürüne adapte olamamışlığın tezahürleri...
    M.balibey, YasinC, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    cumartesi geç saate kadar çalıştım, birtek pazar kaldı dinlenmek için. sabah 10:25 te davul zurnayla uyandım. kafamı camdan çıkardımki sokak ana baba günü düğün var. bazı kurallar kanunlar vardır ve derki pazar günü şu saatten önce belli şeyleri yapamazsın.

karakolu aradım (abi yinemi sen dedi) ve memura sokak adı vererek dışarıdakı gürültüyü dinlettim. 5 dk sonra ekip geldi. hiç üşenmiyorum açık egzoz duyunca (araba dahil) plakasını alıp karakola şikayet ediyorum. mutlaka biryerde çevirmeye girecektir.

bizim milletimize birşeyi yasak deyince daha bir tatlı geliyor. polis çeviriyor bu yasak diyor ceza yazıyor sonra buraya gelip başlık açıyorlar.

sokak arasında soba borusundan bozma egzoz benzeri şeyi bağırtmak yasak arkadaşım, ceza yersin
    otobanda gazlıyoruz egzoz lazım vs vs. hem o bağıran egzoz yasak hemde hız sınırın var , ceza yersin
    alt devirlerde ses çıkmıyor vs vs. açık egzoz yasak, ceza yersin

kanunları bilmek zorundayız. eğer piste girip gazlamıyorsak o egzoz gereksiz bir parça. otobana çıkıp 299 yapıyoruz diyorsan yine ceza yersin. bu kadar net
    M.balibey, zazenya ve espresso bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Motoru komple Akrapovic takılı vaziyette 2. el aldım. Ankara'ya servise giderken şehrin girişinde çevirmede durdurdular. Polis "çalıştır, bakalım şunun sesine" dedi. Çalıştırdım, "orijinal değil bu egsoz" dedi de ceza falan yazmadı; ama öldüm öldüm dirildim o 2 dakika içinde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)