Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter tavsiyeleriniz neler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    yakın zamanda scooter aldım; mondial rs 151. Daha önce cub ve manuel vitesli motosiklet kullandım ama scooter'ın rahatlığı bambaşkaymış Şimdi aklıma şu kayış olayı takılıyor, kaç bin km'de bir değiştirmek lazım ve kayış marka-model öneriniz var mı? ve genel tavsiyeleriniz neler scooter üzerine?
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Sagopa K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda scooter aldım; mondial rs 151. Daha önce cub ve manuel vitesli motosiklet kullandım ama scooter'ın rahatlığı bambaşkaymış Şimdi aklıma şu kayış olayı takılıyor, kaç bin km'de bir değiştirmek lazım ve kayış marka-model öneriniz var mı? ve genel tavsiyeleriniz neler scooter üzerine?
    Kullanma kılavuzunda yazar kaç km de kayış değişeceği genelde.
    espresso bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kaliteli kayış kullanırsanız çok sorun yaşamazsınız. Ara ara varyatör kapağını açıp kayışın durumuna bakabilirsiniz.

Bunun dışında o motorun üzerinde gy6 diye tabir edilen motorlardan var. 1500-2000 km'de bir yağını değiştirin,çok sıkıştırmayın uzun süre sıkıntı çıkarmaz.

Ara ara titreşimden dolayı vidalar gevşeyebilir,kontrol edin.

Karenajlar çok çok hassastır,sökme takma işlemi yaparken çok hassas davranın.

Yakıtı çok fazlaysa 125 cc bir karbüratör taktırın,hava filtresi,buji değiştirin 2,5 litrelerde tüketim olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler