Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin Göstergesi Doğru Gösteriyor Mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Drosophila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Motorun benzin göstergesi motor durur vaziyette ve dik konumdayken 4-5 kademe gösteriyor (tam depo toplam 10 kademe), yürümeye başladığım zaman benzin lambası yanıyor. Mantıklı olarak, yürüdüğünde bir miktar düşük göstermesi beklenir fakat 3-4 kademe aşağı göstermesi sizce normal mi?

Benzin lambası yanarken depoyu fulledim (dururken kaç kademe vardı hatırlamıyorum), yaklaşık 2,2 litre (15 TL) benzin aldı. Depo kapasitesi 10 lt. İçinde yaklaşık 7,5 - 8 lt benzin varken benzin lambasının yanması normal mi?

Sizce problem varsa garanti kapsamında sensörü değiştirebilir miyim?

Not-1: Servise sordum, normal olduğunu söyledi.

Not-2: Cfmoto 150nk kullanıyorum. Motoru satın alalı kısa bir zaman oldu.

Sağlıcakla kalın,

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Yarım depodan fazla benzin varken, seni benzin al diye uyarması normal mi dedi servis ? Ben küfrederdim o normal diyen adama, kesinlikle bir problem var. Doğru ölçmüyor. Garanti dahilinde tamir veya değişim talep edin.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    o servise ayaklık cıvatası bile sıktırmayın. başından savmış

Farklı bir servisle görüşün ve yeni aldığınız bir motorsa parça değişimi talep edin.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Hiç başıma gelmedi, çünkü benzin göstergem yok. Ama benzin depolarıyla ilgili ilginç sorunlar duymuştum; şamandıranın takılı kalması, motoru sıcakta bırakınca depodaki gazın sıkışarak kapağı açana kadar motorun çalışmaması, sürekli az benzin alınca kir birikmesi vs.
    Bence biraz sürün, depoyu sallayın falan. Sorun kendi kendine düzelmezse başka bir servise götürün. Bence de çok sallamamışlar.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Sizce 10 lt kapasiteli depoda, 8 litreye yakın benzin varken lambanın yanması normal mi? Tabiki de normal değil. Siz de resmen baştan savılmışsınız herhalde serviste çalışan usta tarafından, motoru alalı kısa bir süre olmuşken, çözüme kavuşturun. Çevrede başka bayi yok mu?

Drosophila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisler ile ilgili forum genelinde zaten bir memnuniyetsizlik var. Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim, dikkate alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler