Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Venom Dakar - Alpinestars Andes V2 Drystar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese sağlıklı günler dilerim.

Yazmış olduğum bu iki ceket arasında karar veremedim ve sizin yardımınıza ihtiyacım var. Venomu Dakar'ın fiyatı şu an bütçeme yetiyor fakat göğüs koruma cebi olmadığı için alıp almamak arasında kararsız kalıyorum . Alpinestarsta ise göğüs koruma cebi bulunuyor fakat arada 600tl fiyat farkı bulunmakta. Bu yazmış olduğum ceketlerden birisini kullanmış olan forum üyeleri bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.(Soğuk havada üşütüp üşütmemesi,yağmur dayanıklığı) gibi gibi konular. Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Venom dakar kullaniyorum. Karlı havada üşümedim şahsen. Ama bunun kişiden kişiye göre çok kolay değişen bir durum olduğunu göz önünde bulundurun. Yazın 27-28 derecede de kullanabiliyorum ben bu montu mesela

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    alpinestars Andes v2 yi kullanıyorum defalarca makinede yıkama a rağmen halen gram su almıyor rüzgar almıyor içliğiyle birlikte bütün kış giydim 10 derece altından itibaren giyersin hem rahat hemde konforlu alıcaksan al çok uzun süre sorunsuz kullanırsın 2.5 saat kadar sağanak yağmurda şehirler arası yolda sürmek zorunda kalmıştım kask ve mont harici bütün heryer ıslanmıştı

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    alpinestar para yetiyorsa tabiki onu tercih etmelisin.o farka inan deyicek ve bana makul geldi şu euro dolar kurunda 600 tl 70 euro falan ediyor yani.ne alırsan yanına kar kalır keşke dememek için alpinestar

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kışlığım Alpinstar. Göğüs korumam var. İçliğiyle giydiğimde hiç üşümedim, en uzun yağmurda sürüşüm 3 saatti ve ara ara sağnak çoğu zaman hafif yağıştı. Dış göğüs cepleri hariç hiç bir yer su almadı. Göğüs cebine giren su astardan içeriye ulaşmıyor, ben kupruydum. Su ve üşüme konusunda çok memnunum. Mayıs sonuna kadar giyebiliyorum. İçliğini söküyorum, göğüsteki havalandırma ceplerini açıyorum derken mayıs sonuna kadar giyiyorum. Ama ben çok üşüyen biri değilim. Sıcağı fazla sevmem

Buda o günden kalma kısa bir anım : Tıkla izle Buraya gömemedim
    berk_cglr bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    İçliği çıkarınca yazın kullanılabilir mi sizce bu montlar?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bende Venom Tourex var. Yazın şehiriçinde şakır şakır terledim. Giyilir ama hangi ilin yazı olduğuna bağlı.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Ben de daha halen yeni aldığım alpinestars Andes v2 sahibiyim, kullanmadığım için yorum yapamıyorum, ancak birçoğumuzun tanıdığı Erkin Yeşil'in yazılarını okuduktan sonra iyi bir seçim yaptığımı anladım. Orjinal sırt ve göğüs korumaları ile birlikte almanızı tavsiye ederim, üstünde sadece sünger gibi malzeme geliyor, onların bir an evvel değişmesi gerekiyor, şu an da motovento'dan korumalar dahil toplamda 2260 tl civarı çok iyi bir fiyata aldım, fırsatı olan alsın. İç katmanları çok ve kaliteli su geçirmez 3 cebi ve göğüs kısmında baya açılan rüzgar kanalları, sırtta kocaman rüzgar kanalları ile çok başarılı, su geçirmezliği tartışılmaz, boyun cırt cırtları hem iç katman içinde hem de dış katmandaki kısımda var yani çok iyi bir kışlık mont, %100 su geçirmez olduğunu kendileri söylüyor.

https://www.erkinyesil.com/2017/11/1...keti-inceleme/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçliği çıkarınca yazın kullanılabilir mi sizce bu montlar?
    4 mevsim ama ben kullanmam, çok hava kanalı var ama ne olursa olsun belli kalınlıkta kumaşı var ve ciddi sıcaklara geçtiğimizde bence çok faydası olmaz, yazlık file gibi olan bir montu uygun fiyata bulmak kolay, sırt omuz ve dirsek korumaları olan modellere bakmanızı tavsiye ederim,
    Thesinner83 bunu beğendi.

Ben de ceketi alalı bir ay oldu lakin yazamamıştım. Henüz ciddi soğuklar başlamadı fakat anladım ki ben deri ceketle boşu boşuna 5 6 kat giyinip buna rağmen üşüyormuşum. Şu an tişörtle 14 derece havada rahat bir şekilde, gram üşümeden sürüş yapabiliyorum. Bende dainese in göğüs koruması var. Zamanında kenarlarındaki süngerleri kesip yazlık montuma koymuştum, tekrar bu cekete de ufak bir terzi müdahalesi ile takabildim. Göğüs korumasını bir kez kullanan insan bir daha bırakmaz. Çünkü verdiği güven hissi çok iyi. Ne zaman ceket araştırması yapsam göğüs koruma cebi olmayanları eliyorum. Onun dışında dediğim gibi soğuk performansı bence çok iyi. Kışın da bir sweatshirt veya hırkayla kışı geçireceğimi düşünüyorum. Gerçekten acayip mutluyum ya mont üzerimde yok gibi. Gerçekten çok hafif ve kullanışlı. Ben bir yıl boyunca boşuna üşümüşüm gerçekten. (He bu arada belki dainese, revit, alpinestars gibi markaların deri ceketleri daha az üşütüyor olabilir çünkü benim deri ceketin uzun kollu içliği bile yoktu. İncecik bir yeleği vardı.) Velhasıl kelam montta çok memnunum. Yağmur performansı nasıldır bilmiyorum fakat 3000mm su geçirmez astarı olduğu yazıyor. Bu da tahminen 3-4 saatlik bir sağanak yağışa denk gelir. Yeter de artar bence...
    Thesinner83 bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim ama ben kullanmam, çok hava kanalı var ama ne olursa olsun belli kalınlıkta kumaşı var ve ciddi sıcaklara geçtiğimizde bence çok faydası olmaz, yazlık file gibi olan bir montu uygun fiyata bulmak kolay, sırt omuz ve dirsek korumaları olan modellere bakmanızı tavsiye ederim,
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu anda r25 sahibiyim ama dominar 400 gibi naked bir motora geçmeyi düşünüyorum. Aslında uzun turlara çıkmıyorum genelde şehiriçi kısa mesafelerde biniyorum. Öyle yağışlı ve çok soğuk havalarda kullanmıyorum. Yazın da yine uzun yolculuklar yapmayacağım genelde yine şehir içi. Şöyle max 800-900 arası kaliteli bi mont bulamadık malesef.
    Metela bunu beğendi.

Motovento indirimine bir göz atabilirsiniz. Onun haricinde Andes markasına da bir bakın derim. Fiyat performans ürünleri var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler