Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda C90 cub ile Amerika kitasi turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dun youtube'da dolasirken buldugum bir video serisi var, belki izleyenler coktur ben denk geldim.

20'li yaslarinin sonunda oldugunu tahmin ettigim Ingiliz bir cift, Alaska'ya ucakla goturdukleri 90cc 1989 Honda C90 cublariyla Arjantin'e kadar tum kitayi Kuzey-Guney yonunde gecmeyi deniyorlar. Izlemeye devam ediyorum su an Meksika civarindalar.

Insanlarin neler yapabildigi, neler istedigi, nelerle karsilastigi, nasil cozdukleri konusunda kesinlikle ilham verebilir.

https://www.youtube.com/channel/UCVq...2i21jh-nAxEk4A
    potasyum ve joshua bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben de izliyorum bunu, bi bölümde Batman'dan geçiyor tabelada foto çekmiş :D

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de izliyorum bunu, bi bölümde Batman'dan geçiyor tabelada foto çekmiş :D
    Sanirim 2-3 yil once Turkiye'den gecmis. O bolumu ben de izledim, adam cok goygoycu, where is Batman? Ama adamin mekanik yetenegi var kesinlikle, en olmadik yerlerde tamir ediyorlar.

Bu yabancilarin gozu kesinlikle bizden kara. Forumda bile uzun yol motosikleti konusuluyor, adamlar 89 model kucucuk aletle binlerce km yapiyorlar hem de -20 derece sogukta.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim 2-3 yil once Turkiye'den gecmis. O bolumu ben de izledim, adam cok goygoycu, where is Batman? Ama adamin mekanik yetenegi var kesinlikle, en olmadik yerlerde tamir ediyorlar.

Bu yabancilarin gozu kesinlikle bizden kara. Forumda bile uzun yol motosikleti konusuluyor, adamlar 89 model kucucuk aletle binlerce km yapiyorlar hem de -20 derece sogukta.
    Bana fazla gereksiz çılgınlık gibi geliyor ya. Küçük cc ile tur yapılacaksa bile bir 125cc olsun en azından.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her türlü aktivitenin dibini yapan insan ve gruplar mevcut...

Bu arada o yolu bisikletle de yapıyorlar. Günde 10 saat motosiklet kullandım diye övündüğüm dağ başında yanda bisikletler görüyorum bazen, üzerleri dolu, gıdım gıdım gidiyorlar... Kolay değil yahu. Ciddi ilginizin olması ve vücudunuzun kaldırması lazım. Onun için otobanlar bisikletle ve cublarla değil, Goldwing'lerle dolu.

Geçenlerde arkadaşın gazıyla 50km gittik. Az önce 200 km'lik rota atmış bisiklet için. Nasıl sıyrılacam diye şimdiden düşünmeye başladım

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hahahaha adam süper ya. Motosikletle deniz ulaşımı pahalı gelince motoru parçalayıp çantaya dolduruyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha adam süper ya. Motosikletle deniz ulaşımı pahalı gelince motoru parçalayıp çantaya dolduruyor.
    Hocam neler yaptı neler. Motosikletin gaz kolu bozuldu. Gaz telinin mesafesi yetmedi. Eleman söktü teli, fren koluna bağladı, maneti gaz kolu olarak kullandı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Hocam neler yaptı neler. Motosikletin gaz kolu bozuldu. Gaz telinin mesafesi yetmedi. Eleman söktü teli, fren koluna bağladı, maneti gaz kolu olarak kullandı.
    Bir de kız arkadasi kaza yaptı belini incitti, ayakları üzerine basmasin diye motosikleti trike (uç tekerli) hale getirdi hurdalardan. Kız düzelince parçaları geri gönderdi veren elemana.

Eleman tam bir manyak
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    1200lük GS ile evde işe işten eve giden 60 lık amcalar bunu beğenmedi :D

şimdi olay şu ,
    Bilsem ki geçim derdim yok , mesela ben mühendisim ama tarih merakımda var ,gavur olsam (Nerde bu ATP ,kayıp mı ) hani pandemide bize üç kuruşluk maske gelmedi ellere 3500 USD çek geldi yani geçim derdi yok ,iyi bir iş bulma derdi yok , geçinme kolay demokrasinin dibini bulmuşsun....
    Bende öpseler çalışmazdım üniveristede keyfine okurdum hemde farklı farklı bölümlerde okurdum ikisene tarih ikisen piskoloji mastırı iki sene sosyoloji ,böyle keyif alacagım şeyleri yapardım ama şartlar öyle türkiyede köpek gibi çalışmak zorundasınız ... hemde ne için ATP pekerin oy verdiği adamların eşlerinin dostlarının mütehahitlerinin karnını doyurmak için.. Onlar bir zıkım yapmayacak biz it gibi köpek gibi 45 -ssat 60 saat üç kuruşa çalışıp onlarıda doyuracagız...

Meşhur şiirde oldu gibi orijinalini bilen biliyordur ben biraz oynadım
    kar seyrediyorum kar
    hem de donu çözülmüş kar
    bir elimde Rakı
    diger elimde Bira

Yukardaki şiir deki moda olmak için ya hiç bir şeyin olmayacak yada geçi derdi güvenlik derdi gibi dertlerin olmayacak...
    Şimdi gelelim bu turu yapan adama tabi o yapacak ben nasıl yapayım ... Ömürümün yarıdan fazlasını karnımı doyurmak için çalışmak zorundayım orda öyle mi ????
    İnsan her yerde aynı insandır.. İmkanımız yok ,

O motoru almaya değil geçinmeye ,
    TR de o işi yapman için en az motor+ benzin +yeme içme ; 40-50 bin lazım kimde kenarda var.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi olay şu ,
    Bilsem ki geçim derdim yok , mesela ben mühendisim ama tarih merakımda var ,gavur olsam (Nerde bu ATP ,kayıp mı ) hani pandemide bize üç kuruşluk maske gelmedi ellere 3500 USD çek geldi yani geçim derdi yok ,iyi bir iş bulma derdi yok , geçinme kolay demokrasinin dibini bulmuşsun....
    Bende öpseler çalışmazdım üniveristede keyfine okurdum hemde farklı farklı bölümlerde okurdum ikisene tarih ikisen piskoloji mastırı iki sene sosyoloji ,böyle keyif alacagım şeyleri yapardım ama şartlar öyle türkiyede köpek gibi çalışmak zorundasınız ... hemde ne için ATP pekerin oy verdiği adamların eşlerinin dostlarının mütehahitlerinin karnını doyurmak için.. Onlar bir zıkım yapmayacak biz it gibi köpek gibi 45 -ssat 60 saat üç kuruşa çalışıp onlarıda doyuracagız...

Meşhur şiirde oldu gibi orijinalini bilen biliyordur ben biraz oynadım
    kar seyrediyorum kar
    hem de donu çözülmüş kar
    bir elimde Rakı
    diger elimde Bira

Yukardaki şiir deki moda olmak için ya hiç bir şeyin olmayacak yada geçi derdi güvenlik derdi gibi dertlerin olmayacak...
    Şimdi gelelim bu turu yapan adama tabi o yapacak ben nasıl yapayım ... Ömürümün yarıdan fazlasını karnımı doyurmak için çalışmak zorundayım orda öyle mi ????
    İnsan her yerde aynı insandır.. İmkanımız yok ,

O motoru almaya değil geçinmeye ,
    TR de o işi yapman için en az motor+ benzin +yeme içme ; 40-50 bin lazım kimde kenarda var.
    Hocam sonuna kadar haklisiniz.

Ecnebilerin cocuklari bizim gibi universite kazanayim, buyuk adam olayim derdinde olmuyor cogu zaman. Bir sekilde para kazanirim, gencken yasayayim derdindeler. Gezip egleniyorlar. Isin ilginci gezip eglenmeleri o yaslarda cozutmalarini bile hasetlikte karsiliyoruz bazen toplum olarak. Bu bahsettigim videolarda kiza 5 dolar para verdi biri yardim olsun Amerika'da iken, ac kalmissiniz, boyle gezilir mi diye 5 dolar para verdi ya

Benzer bir eleman da otostopla filan gezen bir Turk, dunyayi geziyor. Bilgisayar Muhendisligi bolumu mezunu ama hic is yapmamis, okuldan sonra direkt gezmeye baslamis.

Ben ise SGK girisimin 23. yilindayim hala gelecek/kariyer derdindeyim. Niye? Ekonomimiz pik yaptigi icin, bu ecnebilerin 2 birime aldigi urunu 15 birime aldigim icin.
    serif abi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Insanlar geziyor vs. ama ciddi de calisiyorlar.

Filmlerde hep ailesinin aldigi arabalarla gezen zuppe universite ogrencisi imaji ciziliyor, ancak bu ciddi bir azinlik. Ailelerin cogu bilincli, hali vakti yerinde olsa bile cocuklarini simartmiyorlar, cunku biliyorlar ki cocuklarinin geleceklerini ancak o sekilde saglama alabilirler. O kadar cok ornek verebilirim ki... Ailenin durumu iyi bile olsa cocuk biliyor ki gelecegini kendi kazanmak zorunda. Universite'ye giden ogrencilerin ciddi bir miktari garson, kasiyer, kutuphane gorevlisi, hatta otobus soforu olarak calisiyor. Hem de okuyorlar.

Is hayati da yogun. Senelik izinler iki hafta. Tazminat, ikramiye vs. minimum. Is garantisi akademi disinda yok gibi bir sey. Kisisel bazda rekabet mevcut. Sirketler ve universiteler iyi eleman icin rekabet halindeler. Ayni sirkette, ayni pozisyonda calisan bir eleman digerinden iki kat daha fazla maas alabiliyor bazen. Kayirma vs. minimum. Nasil kayiracaksiniz? Kayirmayan kazaniyor cunku... Diyelim ki sirket sahibisiniz. Daha iyi muhendis varken tanidik diye daha kotu birini ise alma luksunuz var mi? Diger sirketlerle nasil rekabet edeceksiniz o zaman? Direk tanidigin eline para verip yollayin daha iyi. En azindan sirket duzgun calisir.

Evet, insanlar iyi kazaniyorlar. Ancak karsiliginda da iyi calisiyorlar.

Acikcasi ulkemizde de oyle olmamasi icin cok bir sebep te yok. Insanlar hala bir arac alinca fahis vergilerden dolayi "bir tane de devlete aldik" diyor, ancak o paranin devletin isleyisine degil; iktidar kesiminin, kayirdiklarinin, sulalelerinin luks yasamina ve bu carpik duzenin devamina harcanmasini dogal karsiliyorlar sanki. Isin kotusu carpiklik arttikca elde olanin degeri de azaliyor. On sene once 87 sent eden 1 TL bugun 13 sent...

Hayir, muhalefet te memnun gibi sanki. Devletten aldiklari parayla geciniyorlar, niye duzeni bozsunlar ki? Arabalar, korumalar, kayirma kucuk capta da olsa mevcut nasil olsa. Oylarinin artmasi daha iyi olduklari icin degil, mevcut iktidar kotu oldugu icin... Adamakilli durust, is yapan, carpik duzeni degistirme ihtimali olan birilerine aktif olarak destek olmadikca duzelmesi zor...

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Acikcasi ulkemizde de oyle olmamasi icin cok bir sebep te yok. Insanlar hala bir arac alinca fahis vergilerden dolayi "bir tane de devlete aldik" diyor, ancak o paranin devletin isleyisine degil; iktidar kesiminin, kayirdiklarinin, sulalelerinin luks yasamina ve bu carpik duzenin devamina harcanmasini dogal karsiliyorlar sanki. Isin kotusu carpiklik arttikca elde olanin degeri de azaliyor. On sene once 87 sent eden 1 TL bugun 13 sent...

Hayir, muhalefet te memnun gibi sanki. Devletten aldiklari parayla geciniyorlar, niye duzeni bozsunlar ki? Arabalar, korumalar, kayirma kucuk capta da olsa mevcut nasil olsa. Oylarinin artmasi daha iyi olduklari icin degil, mevcut iktidar kotu oldugu icin... Adamakilli durust, is yapan, carpik duzeni degistirme ihtimali olan birilerine aktif olarak destek olmadikca duzelmesi zor...
    Gerçekten bana koyan şey de bu. Hadi verdiğimiz vergilerle ülkeye bir şeyler yapılsa, bir gelişme göstersek amenna. Fakat o kadar çok miktar kayırmaya gidiyorki vergilerimizle siyasileri doyuruyoruz. İnsanlar burda cebinde 50 kuruşu kaldığı için evine pazardan bir şeyler alamadığı için intihar ediyor bir yandan yurtlarda tecavüz edilen çocukların arkasından bir bakan bir kereden bir şey olmaz diyebiliyor. Canı sıkılan siyasiler arabalarını şak diye değiştirebiliyorlar sonra da pişkin pişkin halkın bmwye audiye ihtiyacı yok diyebiliyorlar. Kendilerini aristokrat gibi görüyorlar. Her şeyin özü halk devletten korkmamalı, devlet halktan korkmalı. Gerektiğinde yumruğumuzu masaya vurabilmeliyiz. Bir hata yapıldığında bunu ödeyebilmeliler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanlar geziyor vs. ama ciddi de calisiyorlar.

Filmlerde hep ailesinin aldigi arabalarla gezen zuppe universite ogrencisi imaji ciziliyor, ancak bu ciddi bir azinlik. Ailelerin cogu bilincli, hali vakti yerinde olsa bile cocuklarini simartmiyorlar, cunku biliyorlar ki cocuklarinin geleceklerini ancak o sekilde saglama alabilirler. O kadar cok ornek verebilirim ki... Ailenin durumu iyi bile olsa cocuk biliyor ki gelecegini kendi kazanmak zorunda. Universite'ye giden ogrencilerin ciddi bir miktari garson, kasiyer, kutuphane gorevlisi, hatta otobus soforu olarak calisiyor. Hem de okuyorlar.

Is hayati da yogun. Senelik izinler iki hafta. Tazminat, ikramiye vs. minimum. Is garantisi akademi disinda yok gibi bir sey. Kisisel bazda rekabet mevcut. Sirketler ve universiteler iyi eleman icin rekabet halindeler. Ayni sirkette, ayni pozisyonda calisan bir eleman digerinden iki kat daha fazla maas alabiliyor bazen. Kayirma vs. minimum. Nasil kayiracaksiniz? Kayirmayan kazaniyor cunku... Diyelim ki sirket sahibisiniz. Daha iyi muhendis varken tanidik diye daha kotu birini ise alma luksunuz var mi? Diger sirketlerle nasil rekabet edeceksiniz o zaman? Direk tanidigin eline para verip yollayin daha iyi. En azindan sirket duzgun calisir.

Evet, insanlar iyi kazaniyorlar. Ancak karsiliginda da iyi calisiyorlar.

Millet çalışmıyor demedik .
    Geçinmek için güvenlik için dertleri yok dedik

KArdeşim orada işzilik kaç %4 mü 5 mi pandemiden önce ...Burada Real rakam %25 seviylerinde de..
    Çalışırım diyene iş var mı yok mu ? İradi işsizlik den bahsetmiyorum...
    Orada kendini yakan baba var mı baba yakan var mı açlık geçinemediğinden ..?? Burada var da ..
    Burada asgari ücret ile istanbulda mesela aç bile kalamazsın , AÇ KALIRSIN DEMİYORUM AÇ BİLE KALAMAZSIN,
    Bön ömrümün 20 senesini it gibi çalışıyorum ortada bir mok yok ..
    Toplum %95 de benim pozisyonuma imrenir ,o da ayrı konu...

Ögrenci garson kütüphane görevlisi olarak çalışıyormuş , burada o işi bulması mümkün mü ? Normal adam tam zamanlı bulamıyor da..

Uzaktan ahkam kesme ,

Maslow birinci ve ikinci basamakları için it gibi ,köpek gibi saatlerce çalışmak zorundayız , MANASIZ BİR REKABET HALİNDEYİZ ,onu yapmaz isek o da yok ,KENDİNİ YAKARSIN ,. Bu çalışma bu rekabet bu ugraş ne için kendin olma takdir görme için değil , barınma yeme içme için...KArın doyurma için

Orada devlet maslow birinci ve ikinci ihitiyaçlarını bir şekilde ya karşılıyor yada kolay bir şekilde İT GİBİ köpek gibi saatlerce çalışmadan almanı saglayacak sistemi kurmuş ,çok üst düzey bir şey istemiyor isen rahatça ona ulaşabiliyorsun. Üst seviyeler için tabi ki huni daralıyor ve rekabet var , burda tabanda yeme içme için bile rakabet var...

Almadın mı pandemi de 3500 USD yi göndermedi mi TRiump reis sana 5-10 bin USD yi ? yani 50-60 Bİn TL yi ? Bize beş kuruşluk maske gelmedi de...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim amacım "burada da kötü" muhabbeti değildi yahu.

Sadece insanların burada da ciddi çalıştığını, daha da önemlisi toplumda çok çalışma ve rekabet kültürünün olduğunu ifade etmek istemiştim.

Yoksa ne iş sıkıntısı, ne de çalıştığının karşılığını alamama sıkıntısı mevcut. Zaten olmaması da lazım. Hele hele Türkiye gibi hem tarım, hem turizm, hem de insan kaynağı yönünden güçlü bir ülkenin geçim sıkıntısı çekmesi için geçerli hiç bir sebep yok... İnsanların kendi ayaklarına sıkması dışında tabii ki.

Pandemi sürecinde erişkin her birey için $1200, her çocuk başına da ek $500 herkese yattı.

Bize maske dagitiyorlar. Memurlara yani.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz yapamayiz diye bakmayin. Bunlari yapan tipler beyaz yakali olmaktan istifa edip Bodrum'da biber yetistiren ciftlerle ayni.

Bazi seyler her zaman parayla alakali degil. Hayallerinizle alakali.

Siz kendi standartlarinizi yakalayamadiginiz icin gecim sikintisina dusmus olabilirsiniz. Sizin aylik 3-5 bin liraniz bazisi icin cok buyuk para ve o parayala bir ton sey yapilabiliyor.

Bunlari yapabilenler hep zenginler olmak zorunda degil herkes yapabiliyor. Burada ornek gosterilen hikaye oyle bir hikaye. Avrupaya Amerikaya ozgu degil siz de yapabilirsiniz. Sadece bazi beklentilerinizden arinmaniz gerek.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Tayland’ı cup motor kiralayıp gezmiştim(honda wave 125), bilmediğin bir ülkede motosiklet ile seyahat etmek çok büyük özgürlük, taksi, otobüs, tren, havalimanına ulaşma, vaktinde gitme derdi yok, araç kendi altında, saate takılmadan istediğin saatte yola çık, istediğin yerde dur mola ver konakla, çok keyifliydi, aynı şekilde Vietnam’ı da motorla gezmek için can atıyorum yine cup tarzı bir motor kiralayacağım.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz yapamayiz diye bakmayin. Bunlari yapan tipler beyaz yakali olmaktan istifa edip Bodrum'da biber yetistiren ciftlerle ayni.

Bazi seyler her zaman parayla alakali degil. Hayallerinizle alakali.

Siz kendi standartlarinizi yakalayamadiginiz icin gecim sikintisina dusmus olabilirsiniz. Sizin aylik 3-5 bin liraniz bazisi icin cok buyuk para ve o parayala bir ton sey yapilabiliyor.

Bunlari yapabilenler hep zenginler olmak zorunda degil herkes yapabiliyor. Burada ornek gosterilen hikaye oyle bir hikaye. Avrupaya Amerikaya ozgu degil siz de yapabilirsiniz. Sadece bazi beklentilerinizden arinmaniz gerek.
    Türkiye de beyaz yakalı insanların çok üst seviyeleri çıkarır isen 4000 Bin TL ne geçmez .
    Bodrumda biber yetiştire bilecegin arsa af edersin kaç para ??

Bu imkana kaç kişi sahip , O biber ile kaç para kazanır..

O dediklerinin on,yüz milyonları var zaten , onlar zevkine artık çalışmıyor ...

Baba parası haram olmayan iş dışında çok çok çok zor o dediğini yapmak
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler