Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 yıkatma hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    tazyikli su ekrana zarar verir mi? yikatirken nelere dikkat etmek gerekiyor? tavsiyelerinize acigim. tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ...........!
    Sorduğun soruların hepsi kullanma kılavuzunda yazıyor.

Zor mu geldi okumak. Google var youtube var yandex var. Böyle basit sorular ile forumu bilgi çöplüğüne çevirmesek daha iyi değil mi?

Hemen kızma bu çok yapılmaya başlandı. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali.

Forumda arama yaptığında en az sonuçlarda bile yüzlerce sonuç çıkıyor ve 99 u gereksiz açılmış konu.
    Gerçekten ihtiyacımız olan bilgiyi bulamıyorsun.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    normalde motorları sabunla ve suyla yıkıyoruz.
    ancak R25'e özel bir yıkama mevcut.

hocam, yanlış anlama ama forumda en son trolleyecek kişilerden biri benim. Ama 1 ayda 15 tane aratıp bulabileceğin konular açmışsın.
    tamam anlık r25 aldın, hayırlı olsun güle güle kullan ama bugün mobilet bile alan kişi göstergeye yoğun su tutulmayacağını bilir.

ben size gene yardımcı olayım,
    motoru mümkün olduğunca tayzikli su ile yıkama. Kullandığın sabun içinde kimyasal olmadığından emin ol, mümkün olduğunca motul gibi markaların ürettiği özel yıkama ilaçlarını kullan ve çeşme bulup çeşmede az su ile küçük küçük yıka, söylediğim gibi göstergeye su çok az gelsin.

birde forumda böyle bir yer var senin için, haberin yoktur belki diye paylaşıyorum

YAMAHA R25 İÇİN SORULARINI BURADAN SORABİLİRSİN

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bu işe inanılmaz skeptiğim. motulun özel yıkama sıvılarında ne var acaba, sabun veya diğer köpürtücü şeylerden? baya marketing işleri gibi geliyor. millet arabsdısını ayakkabı fırçasıyla yıkayacak neredeyse.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak
    en basiti bir elidor şampuan al kovaya dök yarım çay bardağı kadar birde suyu doldur köpürt biraz
    al eline araba yıkamak için süngerler var 5 10 tl falan onunla güzelce yıkayıp
    bimden de mikrofiber bezler var canavar gibi havlu gibi neredeyse onunla kurula motor Allah razı olsun der en fazla başkada birşey olmaz motora
    ha bana sorarsan dolabımda hızlı cila wd40 oto şampuanı falan bi dünya şey var ama inan gerek yok abartmaya
    yıkama sonrası en güzel hızlı cila atarsın başka birşeye gerek yok
    ara sıra da wd40 sıkarsın gerekli yerlere o kadar

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı Bulut_Motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorduğun soruların hepsi kullanma kılavuzunda yazıyor.

Zor mu geldi okumak. Google var youtube var yandex var. Böyle basit sorular ile forumu bilgi çöplüğüne çevirmesek daha iyi değil mi?

Hemen kızma bu çok yapılmaya başlandı. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali.

Forumda arama yaptığında en az sonuçlarda bile yüzlerce sonuç çıkıyor ve 99 u gereksiz açılmış konu.
    Gerçekten ihtiyacımız olan bilgiyi bulamıyorsun.
    pdf elimde. hafta sonu okudum da. hatta sordugum insanlarda oldu ama dogrudan yasayanlardan bilgi almak istedim. cunku bazan o kitapciktaki bilgilerden daha onemli yasanmislik bilgileri oluyor. bu tepkinizi hak ettigimi dusunmuyorum.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde motorları sabunla ve suyla yıkıyoruz.
    ancak R25'e özel bir yıkama mevcut.

hocam, yanlış anlama ama forumda en son trolleyecek kişilerden biri benim. Ama 1 ayda 15 tane aratıp bulabileceğin konular açmışsın.
    tamam anlık r25 aldın, hayırlı olsun güle güle kullan ama bugün mobilet bile alan kişi göstergeye yoğun su tutulmayacağını bilir.

ben size gene yardımcı olayım,
    motoru mümkün olduğunca tayzikli su ile yıkama. Kullandığın sabun içinde kimyasal olmadığından emin ol, mümkün olduğunca motul gibi markaların ürettiği özel yıkama ilaçlarını kullan ve çeşme bulup çeşmede az su ile küçük küçük yıka, söylediğim gibi göstergeye su çok az gelsin.

birde forumda böyle bir yer var senin için, haberin yoktur belki diye paylaşıyorum

YAMAHA R25 İÇİN SORULARINI BURADAN SORABİLİRSİN
    ben sizi troll'lemeye calismadim. eyvallah tesekkur ederim hayirli olsun dileginiz icin ama sizden sonraki iki arkadasin verdigi yanitlara da bir bakin isterseniz. ben esasinda onlarin verdigine yakin bir yanit aramistim. zaten bir suru video izledim. guncel bilgi birikimi her gun yazilarak okuyarak saglanmayabiliyor. gostergeye su tutulmama olayini bilmiyordum ben mesela. cunku cevremde kimse yok. yikatip buhulandigini gorunce arastirdim. bu bilgiye eristim bu onceki motorumdan kalan bir bilgiydi bana. mesela yag olayini da hic bilmezdim gorduyseniz basliklarimda vardir.

tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim. link icin de. ne yazik ki cok kullanici dostu bir site olmadigindan ve hep pc den bakamadigimdan dolayi baslik acmak daha kolay geldi. moderatorler dilerse tasiyabilir bu yanitlari. attiginiz linki de bastan sona okuyacagim.

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak
    en basiti bir elidor şampuan al kovaya dök yarım çay bardağı kadar birde suyu doldur köpürt biraz
    al eline araba yıkamak için süngerler var 5 10 tl falan onunla güzelce yıkayıp
    bimden de mikrofiber bezler var canavar gibi havlu gibi neredeyse onunla kurula motor Allah razı olsun der en fazla başkada birşey olmaz motora
    ha bana sorarsan dolabımda hızlı cila wd40 oto şampuanı falan bi dünya şey var ama inan gerek yok abartmaya
    yıkama sonrası en güzel hızlı cila atarsın başka birşeye gerek yok
    ara sıra da wd40 sıkarsın gerekli yerlere o kadar
    Tesekkur ederim cok sagolun. Bunu deneyecegim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu baslıkları gunden gune ilginçleşiyor.

Hocam r25'lar dalin bebe sampuanı ile yıkanırken mt25'ler hedenşovdırs ile yıkanır.

mesela bende bajaj var, ipek şampuan ile yıkıyorum.

harley olanlar Russian Amber şampuanı ile yıkıyor.

çin malı olanlar arap sabunu

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S

direkt olarak dikkat etmen gereken herşey bu videoda mevcut.

Motosikleti
    YZFR25
    tazyikli su açısı denk gelirse ekranı ortadan ikiye bölme ihtimali var dikkat. Ben 2 3 yıkatmada bir ekranı değiştiriyorum.
    hasmet bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu işe inanılmaz skeptiğim. motulun özel yıkama sıvılarında ne var acaba, sabun veya diğer köpürtücü şeylerden? baya marketing işleri gibi geliyor. millet arabsdısını ayakkabı fırçasıyla yıkayacak neredeyse.
    bir şey söyleyeyim mi? aynı fikirdeydim. bir kaç modelini denedikten sonra bayıldım. bir o kadar da şaşırdım. içerisinde neredeyse hiç kimyasal madde olamamasına rağmen temizleme özelliği ve rahatlığı beni aşırı sevindirdi. mesela gaz yağına benim gibi karşı olanlar için motolun jant temizleme spreyi çok iyi geliyor. birde motosiklet cilasını sürünce sanki parlıyor gibi

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Uzaktan tutmanı öneririm hatta o kısma yalandan tut direkt olarak tutma. Zincire ve grenajada uzaktan tut bence. Ben daha yıkamadım. Köpüğü falan elektrik aksamına tutma valla millet daldırıyor direk ama hiç gereği yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler