Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Yıkama

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar, motosikletimi yıkamayı çok severim ama sanki layığıyla yapamıyormuşum gibi geliyor, ne kadar silsem de yine bir yerlerden damlayıp su lekeleri kalıyor, zincirin yağı tekere geliyor vs vs. İstanbul anadolu yakasında motosikleti güzel yıkayan gerçekten ilgisi güzel olan bildiğiniz yerler var mı? Fiyatları nasıl, kendim yıkayacağıma veririm şuraya bebek gibi bakıyorlar diyebileceğimiz yerler var mı İyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ---
    Çalıştığım ara zaman olmadığı için motoru bi kaç kere yıkatmaya götürmüşlüğüm var fakat geçen yaz 70TL gibi bir rakam istendiği için artık işsiz de olduğuma göre kendim yapıyorum. İnce işçilik gerektiriyor fakat kocaman suv araçların 40tl civarında yıkandığı zamanlar 70TL vermek ağırıma gitmedi değil

Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım ara zaman olmadığı için motoru bi kaç kere yıkatmaya götürmüşlüğüm var fakat geçen yaz 70TL gibi bir rakam istendiği için artık işsiz de olduğuma göre kendim yapıyorum. İnce işçilik gerektiriyor fakat kocaman suv araçların 40tl civarında yıkandığı zamanlar 70TL vermek ağırıma gitmedi değil
    40tl'ye iç-dış araç yıkaması yapıyorlar ya 70tl bayağı bi meblağymış.

Motosikleti
    ---
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40tl'ye iç-dış araç yıkaması yapıyorlar ya 70tl bayağı bi meblağymış.
    O nedenle git ucuz marketlerden mikrofiber bez al bolca,
    Zincirini güzelce temizle, üzerine yıka motoru.
    Yıkadıktan sonra bi güzel mikrofiber bezle sil, kalan suyu 2. bi bezle sil emin ol damlama vs kalmıcaktır.(far vb bölgelerden illa ki akıcak su fakat biraz beklettikten sonra o da geçer)
    50TL bandında motul shine&go alabilirsin ciddi parlaklık veriyor ve kirlenmeyi geciktiriyor. 3.temiz bir bezle de gölge bir yerde shine&go uyguladıktan sonra motorun emin ol showroom dan çıkmış gibi olacaktır.
    Zincir de tamamen kuruyup üzerinde ki yağ temizleyiciler vb. gittikten sonra youtube da Ruhi ustanın yağlama tekniği ile iyi bi yağlama yapabilirsin.

Giriş biraz maliyetli oluyor fakat kendin yapması ayrı bi zevk(tabi zaman varsa). Shine&go uyguladıktan sonra tozlansa bile bezle rahatça yıkanmış gibi yapabiliyorsun motoru.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    40₺ iç dış pahalı dğeil mi? Burada 20 liraya yapıyorlar

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimseye motosikletlerinizi zorda kalmadıkça yıkatmayın kendiniz sadece 1 2 kova su 4 5 tane mikrofiber bez ile içinden geçersiniz
    Yağlı kirli yerlere de wd40 ve gaz yağı ile temizleme yaparsınız oldu bitti
    70 TL imiş şaka gibi :D millet aklını kaçırmış
    hem motosikletinizi yıkarken silerken bütün parçaların nerdeyse %90'nını görürsünüz motorunuz ne durumda öğrenirsiniz güzel bir inceleme olur bu kadar basit şeylere bu kadar para isteniyorsa kendinize yazık etmeyin kendiniz temizleyin zaten araba gibi büyük bir şey değil en fazla 30 dk ya falan biter yıkaması genel olarak
    benim gibi yok cila atacağım yok detaylı temizlik yapacağım derseniz 2 3 saat uğraşırsınız fakat ben izinli günlerimde falan yapıyorum güzel oluyor kafa dağıtıyor hemde makine bebek gibi oluyor temizledikten sonra gezmeside çok tatlı oluyor
    skucukyazici ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nedenle git ucuz marketlerden mikrofiber bez al bolca,
    Zincirini güzelce temizle, üzerine yıka motoru.
    Yıkadıktan sonra bi güzel mikrofiber bezle sil, kalan suyu 2. bi bezle sil emin ol damlama vs kalmıcaktır.(far vb bölgelerden illa ki akıcak su fakat biraz beklettikten sonra o da geçer)
    50TL bandında motul shine&go alabilirsin ciddi parlaklık veriyor ve kirlenmeyi geciktiriyor. 3.temiz bir bezle de gölge bir yerde shine&go uyguladıktan sonra motorun emin ol showroom dan çıkmış gibi olacaktır.
    Zincir de tamamen kuruyup üzerinde ki yağ temizleyiciler vb. gittikten sonra youtube da Ruhi ustanın yağlama tekniği ile iyi bi yağlama yapabilirsin.

Giriş biraz maliyetli oluyor fakat kendin yapması ayrı bi zevk(tabi zaman varsa). Shine&go uyguladıktan sonra tozlansa bile bezle rahatça yıkanmış gibi yapabiliyorsun motoru.
    tam da dediklerinizi yapıyorum aslında harfi harfine aynı shine and go dahil fakat şu sıralar zamanım olmuyor ve yer sıkıntısı çekiyorum aslında. Shell benzinliklerde gidip yıkayabiliyormuşuz ama güneş varken hep su lekesi olur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40₺ iç dış pahalı dğeil mi? Burada 20 liraya yapıyorlar
    istanbulda 20liraya otopark yok artık hocam ya
    skucukyazici bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Overdose'un eski isletmecisi olarak rakibimdi ama sahibini ve isciligini cok sevdigim bir rakibimdi. Rakip gibi de degildik aslinda bilgi paylasirdik. Super alcakgonullu ozverili harika adamdir kendi de, personel de:

Garaj Anadolu. Bir ugrayin derim.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Overdose'un eski isletmecisi olarak rakibimdi ama sahibini ve isciligini cok sevdigim bir rakibimdi. Rakip gibi de degildik aslinda bilgi paylasirdik. Super alcakgonullu ozverili harika adamdir kendi de, personel de:

Garaj Anadolu. Bir ugrayin derim.
    teşekkür ederim, araştıracağım.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Hayatımda motoru hep kendim yıkadım bir defa yıkamaya verdim 4 tl tuttu o da benzincide mis gibi oldu 2 tl su 2 tl köpük. Benzeri sistem istanbulda da olsa benzincilerde köpük su güzel olur motora fahiş fiyat isteyen işletmeler avucunu yalasınlar arabadan daha fazla yıkama ücreti alıyorlar. Memlekette parkettiğim yer açısından çok toz alıyordu gelen giden araçlardan dolayı.

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda motoru hep kendim yıkadım bir defa yıkamaya verdim 4 tl tuttu o da benzincide mis gibi oldu 2 tl su 2 tl köpük. Benzeri sistem istanbulda da olsa benzincilerde köpük su güzel olur motora fahiş fiyat isteyen işletmeler avucunu yalasınlar arabadan daha fazla yıkama ücreti alıyorlar. Memlekette parkettiğim yer açısından çok toz alıyordu gelen giden araçlardan dolayı.
    aynı sistem istanbulda da var ama benzinliklerdeki köpük motora zarar veriyormuş. Ben kendim yıkarken dalinle yıkıyorum

Kendim yıkamayı tercih ediyorum.Fakat çok aşırı pislendiği durumlarda Bağlarbaşında anadolu garaj var kendiside motorcu zincir temizleme,yağlama + yıkama 50 tl idi sanırım. Şimdiki motorum scooter geçen yıkattım 35 Tl alındı.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Anadolu garaj'da yıkattım arkadaşlar. Çok güzel yıkadılar, orta sehpaya aldılar zinciri temizleyip yağladılar. 50tl'ye gayet pratik ve güzel oldu. Normalde kendim yıkıyorum fakat zamanım yoktu, her zaman 50 liraya yıkatmak çok da hesaplı olmaz. Düşünenler için güzel bir alternatif
    skucukyazici bunu beğendi.

Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu garaj'da yıkattım arkadaşlar. Çok güzel yıkadılar, orta sehpaya aldılar zinciri temizleyip yağladılar. 50tl'ye gayet pratik ve güzel oldu. Normalde kendim yıkıyorum fakat zamanım yoktu, her zaman 50 liraya yıkatmak çok da hesaplı olmaz. Düşünenler için güzel bir alternatif
    Memnun kalmanıza sevindim.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)