Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba, teknik bilgiye ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Merhaba, yardım edenlere şimdiden teşekkürler. Olayı kısa tutucam ufak bir sorunum var ama ne olduğunu anlayamıyorum

Motorumu çalıştırmak istediğimde çalışmadı, elektrik sisteminde problem yok çalışması düzgün ancak ateşleme bir türlü olmadı. Uzun bi bayır var oturduğum yerde yaklaşık 5 dakika vurdurmaya çalıştım her 5-10 denememde motor çalıştı ama rölantisini tutmadı, yalnızca ben gaz veriyorken çalışıyordu ona da çalışma denirse. Çalıştığı bir kaç dakikalık sürede gürültülü ve saçma çalışıyordu nasıl desem sanki tek silindir motorum v motorlu bi cruisermış gibi ses çıkarıyor küçük patlama sesleri geliyor falan(egzostan değil ona eminim) sanki motor iki silindirmiş ama silindirlerden biri bozulmuş tek silindir düzgün çalışıyor diğeri yalpalıyor gibi. Biraz saçma bi tanım oldu ama durum böyle. Sorunum ne olabilir sizce? Yarın bi tamirciye gideceğim.
    Özetle motorun belirtileri:
    -Marşla çalışmıyor, vurdurarak çalışıyor o da çok seyrek, yani her vuruşumda değil 5-10 kerede 1 çalışıyor
    -Çalıştığı zaman değişik sesler geliyor sanki iki silindirli motormuş da tek silindire düşmüş gibi
    -Ben gaz kolunu çevirik tutmadığım sürece motor stop ediyor rölantisi tutmuyor
    -Şekerli bir koku ve yanık kokusu geliyor gaz verirken
    -Çalıştırıp gitmeye çalışırken ileri geri atma yapıyor tekliyor
    Rüzgar ve yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosiklet uzun süredir yatıyor muydu,yoksa aktif kullanıyor musunuz?

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Yaklaşık 1 haftadır yatıyordu, ilk çalıştırdığımda o şekerli kokuyu almıştım yine ama sorun yok gibiydi, bi de uzun süredir arada anlık boğulma yapıyordu düzeliyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)