Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu ses ne olabilir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Merhaba Majesty 400 kullanıcısıyım motorda sanki bir vuruntu var şiddetli çalışıyor gibi video ekliyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=G1YHwwQPaBM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Videodan göremediğim kadarı ile krank sesine benziyor.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Özür dilerim gizli olarak paylaşmısım

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sanki varyatör pervanesi bişeye sürtüyor gibi bi ses var

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki varyatör pervanesi bişeye sürtüyor gibi bi ses var
    Ses motor bloğundan geliyor gibi tak tak vuruyor gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Yatak vurma sesi gibi. Çekici ile ustaya götürün derim.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatak vurma sesi gibi. Çekici ile ustaya götürün derim.
    okadar ciddi mi sence çekişte gidişte hiç bişey yok ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı lazki123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar ciddi mi sence çekişte gidişte hiç bişey yok ama
    Videoyu izleyemeden esprisine krank dedim ama umarım değildir.

Tok olan ses krank sesi Tiz olan ses ise sübap ve egzantrik gergisinin sesi diye duymuştum.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tok olan ses krank sesi Tiz olan ses ise sübap ve egzantrik gergisinin sesi diye duymuştum.
    Anladım bu akşam göstereceğim ama buralarda güvelinir usta bulmak zor malesef

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bence krank değil gibi. Ya pistonlar yataklara değiyor, ya eksantrikten geliyor, ya da hiçbir şey yoktur
    Bence bir tamirciye götür biz de öğrenmiş oluruz. Kendin tamir edeceksen de zaten açıp baktığından daha iyi anlarsın. Scooterda nasıl bilmiyorum ama normalde karbüratörün en üst kapağı açıkken motoru çalıştırabilirsin (biraz yağ kaçar), oradan görürsün zaten eksantrikten falan mı geliyor ses, orada bi sıkıntı yoksa motoru durdurup içini açarsın pistonlarda yataklarda çizik var mı bir sıkıntı var mı diye bakarsın.
    Motosiklet tamircisi vs. değilim az olan bilgimle fikir vermeye çalıştım o yüzden üstteki arkadaşın dediği gibi çekici ile tamirciye götürürsen daha iyi olur.
    Eğer yataklar çizildiyse sadece yatakları değiştirip ucuz bir şekilde halledebilirsin, yatakları çiziyorsa kullanmaya devam edersen yatak sarar. Maliyeti artar.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence krank değil gibi. Ya pistonlar yataklara değiyor, ya eksantrikten geliyor, ya da hiçbir şey yoktur
    Bence bir tamirciye götür biz de öğrenmiş oluruz. Kendin tamir edeceksen de zaten açıp baktığından daha iyi anlarsın. Scooterda nasıl bilmiyorum ama normalde karbüratörün en üst kapağı açıkken motoru çalıştırabilirsin (biraz yağ kaçar), oradan görürsün zaten eksantrikten falan mı geliyor ses, orada bi sıkıntı yoksa motoru durdurup içini açarsın pistonlarda yataklarda çizik var mı bir sıkıntı var mı diye bakarsın.
    Motosiklet tamircisi vs. değilim az olan bilgimle fikir vermeye çalıştım o yüzden üstteki arkadaşın dediği gibi çekici ile tamirciye götürürsen daha iyi olur.
    Eğer yataklar çizildiyse sadece yatakları değiştirip ucuz bir şekilde halledebilirsin, yatakları çiziyorsa kullanmaya devam edersen yatak sarar. Maliyeti artar.
    Teşekkürler yorumun için akşam götüreceğim bakalım ne çıkacak inş çok bişey çıkmaz :D ama krank olsa gidişte falan sorun olurdu sanki öyle biliyorum bi kaç yere gösterdimde krank olabilir dediler ama açıp bakmadan bilemeyiz diyolar iyide abi direk motoru indirmeden önce senin dediğin gibi bi silindir kapağını aç bak ne bilim başka bişeydir belki :D güvenemiyorum motorculara zaten 10 yıllık motorcuyum bu senelerde artık motorsiklet kullanmayı bırakmayı düşünüyorum bu yüzden dürüst insan yok malesef
    Ali Mert bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Teşekkürler yorumun için akşam götüreceğim bakalım ne çıkacak inş çok bişey çıkmaz :D ama krank olsa gidişte falan sorun olurdu sanki öyle biliyorum bi kaç yere gösterdimde krank olabilir dediler ama açıp bakmadan bilemeyiz diyolar iyide abi direk motoru indirmeden önce senin dediğin gibi bi silindir kapağını aç bak ne bilim başka bişeydir belki :D güvenemiyorum motorculara zaten 10 yıllık motorcuyum bu senelerde artık motorsiklet kullanmayı bırakmayı düşünüyorum bu yüzden dürüst insan yok malesef
    Bize de yaz sonucunu. Scooter motoru hiç görmedim, normal motosikletlerdeki gibi karbüratörün en üst kapağını açıp çalıştırmak gibi bir şey oluyor mu pek emin değilim. Yine de yazayım dedim, hem konuyu yukarı taşımış oldum.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bize de yaz sonucunu. Scooter motoru hiç görmedim, normal motosikletlerdeki gibi karbüratörün en üst kapağını açıp çalıştırmak gibi bir şey oluyor mu pek emin değilim. Yine de yazayım dedim, hem konuyu yukarı taşımış oldum.
    Karbüratör değil o. Karbüratör olsa duramazsın..
    Külbütör kapağında orta yolda anlaşsak olur mu?
    Hocam herşeyden önce marş rublesine baktır. Bende de olmuştu.. Değişince ses gitmişti.
    Üstelik bana sorarsan çok bi ses yok. 125 lik sesi bekleme bundan. 400 cc sonuçta. Seside biraz kalın tok çıkar bunların. Sert bir sesi vardır..
    Öncelikle sea normalmi onu öğren çaktırmadan. Yoksa yolunacak kaz görüp dağıtmaya sonunda da bu modellerde hep böyle lafıyla da karşılaşabilirsin.
    Ali Mert bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör değil o. Karbüratör olsa duramazsın..
    Hocam herşeyden önce marş rublesine baktır. Bende de olmuştu.. Değişince ses gitmişti.
    Üstelik bana sorarsan çok bi ses yok. 125 lik sesi bekleme bundan. 400 cc sonuçta. Seside biraz kalın tok çıkar bunların. Sert bir sesi vardır..
    Öncelikle sea normalmi onu öğren çaktırmadan. Yoksa yolunacak kaz görüp dağıtmaya sonunda da bu modellerde hep böyle lafıyla da karşılaşabilirsin.
    Hehe aklıma geldi düzelteyim diye girmiştim ben de foruma. Bugün aklımda karbüratör vardı oradan esti herhalde. Pistonun en üst tarafındaki bölümü kastettim. Adı aklıma gelmedi. Silindir üst kapağı falan sanırım doğrusu.

Debriyaj tası diyor ve arttırıyorum

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    video izlemedim, yorumlara da bakmadım. 10 gün önce falan abimin scooter sorunluydu, piston vurma sesi geliyor...

piston neden vurabilir diye düşününce aklıma krank mili geliyordu.. böyük paralar çıktı cebimizden krank milini tutan bilyalardan biri dağılmış.. hazır sökülmüşken egzantrik zincir + silindir piston değişti... biyel kolu falan alayı değişti...

yani piston vuruyorsa sebebi bellidir, sonradan takmışsan büyük geliyordur.. orjinal ise krank artık içeride geziyor demektir. seni kutluyorum, geçmiş olsun, tebrikler...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Hehe aklıma geldi düzelteyim diye girmiştim ben de foruma. Bugün aklımda karbüratör vardı oradan esti herhalde. Pistonun en üst tarafındaki bölümü kastettim. Adı aklıma gelmedi. Silindir üst kapağı falan sanırım doğrusu.

Debriyaj tası diyor ve arttırıyorum
    Görüyor,scooterde debriyaj tası olmaz diyor bombayı bırakıp çıkıyorum..
    Ha bu arada silindir üst kapağı başka şey,külbütör kapağı başka ... Yaani..
    Ali Mert bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Görüyor,scooterde debriyaj tası olmaz diyor bombayı bırakıp çıkıyorum..
    Ha bu arada silindir üst kapağı başka şey,külbütör kapağı başka ... Yaani..
    He adı o muymuş Neyse işte en üstteki kapak.

Debriyaj tasını şakasına yazdım. Bujidir o buji

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Sorun krank çıktı ama çok vurmuyormuş daha yeni başlamış vurmaya öyle diyor usta şuan pek sorun yaratmaz ama yakın zamanda değiştirsen iyi olur diyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Videodan göremediğim kadarı ile krank sesine benziyor.

https://i.hizliresim.com/KeCWfV.jpg

Sorun krank çıktı ama çok vurmuyormuş daha yeni başlamış vurmaya öyle diyor usta şuan pek sorun yaratmaz ama yakın zamanda değiştirsen iyi olur diyor
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Geçmiş olsun hocam.
    lazki123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)