Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıkıntı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsiklet le giderken birden stop etti sonra çalıştı biraz sonra sustu daha çalışmadı bi tamirci buldum buji yağlamış temizledi taktı sonra motor teklemeye başladı akşamına yine sustu çalışmadı sabah çalıştı tamirci ye kadar gitti dahada çalışmadı bujiyi söktük yağ yoktu ama bujide çok az elektrik vardı hiç yok gibi bujiyi değiştim çalışmadı motor beynini değiştim çalışmadı sorun neden olabilir yardımlarınız ı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Ateşleme bobini kontrol ettinmi ettiysen ve yine olmuyorsa beyne gelen kablolarda sorun olabilir bu bağlantıyı tam olarak anlatamam ama sorun oralarda biyerlerde

Ateşleme bobinini değiştirecektim bi arkaş dediki beyninden kaynaklanıyordur gittim beyin aldım ama sorun düzelmedi bobin kolay kolay bozulmaz dedi

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    En ucuzundan başlasaydın ya. Buji kablosu ile pipoyu değiştir veya çıkışı ile pipo bağlantı yerini bi kontrol et.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı Alper24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet le giderken birden stop etti sonra çalıştı biraz sonra sustu daha çalışmadı bi tamirci buldum buji yağlamış temizledi taktı sonra motor teklemeye başladı akşamına yine sustu çalışmadı sabah çalıştı tamirci ye kadar gitti dahada çalışmadı bujiyi söktük yağ yoktu ama bujide çok az elektrik vardı hiç yok gibi bujiyi değiştim çalışmadı motor beynini değiştim çalışmadı sorun neden olabilir yardımlarınız ı bekliyorum
    Bujiyi motordan sök sonra buji piposuna geri tak ve marşa bas bujinin ucundan kıvılcım çıkıyo mu bak ama dikkat et elektrik çarpmasın

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi motordan sök sonra buji piposuna geri tak ve marşa bas bujinin ucundan kıvılcım çıkıyo mu bak ama dikkat et elektrik çarpmasın
    Bunu denedik çok az bi kıvılcım çıkıyor Du ateşlemeye yetmediği için tekliyor dedi arkadaş

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Bunu denedik çok az bi kıvılcım çıkıyor Du ateşlemeye yetmediği için tekliyor dedi arkadaş
    Ateşleme yetmiyorsa 2 şey olabilir.
    1: Ateşleme bobini
    2: Statör (sargı)

En kolay olarak bobini değiştirmeyi dene düzelmezse eğer sargıya da bak

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateşleme yetmiyorsa 2 şey olabilir.
    1: Ateşleme bobini
    2: Statör (sargı)

En kolay olarak bobini değiştirmeyi dene düzelmezse eğer sargıya da bak
    Yarın bobini değiştireyim bakalım düzelecek mi

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorun modeli ne ona göre daha sağlıklı birşeyler söyleyebiliriz.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    birkaç gün önce aynı problemi yaşadım. bendeki sorun karbüratör memesinin düşmesiydi kontrol edin derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)