Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SHAD SH48 Carbon Topcase nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    tatlı ybr 125ime düşünüyorum. biraz hayvan gibi canlı görmedim ama güzel olabilir gibi. artı çok da seksi bir topcase yakışacağını düşünüyorum ama merak ettiğim şeyler var.
    topcasenin koparılıp çalınma ihtimali ne kadardır? yaşayan var mı? veya ben içine önemli eşyalar koyabilirim hatta misal avm girdim avmnin otoparkına girmeden içine kaskımı, motor ceketimi, dizliğimi bıraksam hata mı etmiş olurum. hayır paranoyak olabilirim bu konuda ama bir çantayı çalsalar. çanta ayrı pahalı ceket ayrı kask ayrı. baştan aşağı kafayı yerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Valla arkaya yükü çok koyarsanız her yere tek teker gidersiniz. Çok büyük bence.
    natijax bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Shad SH48 kullanıyorum ben kendi motorumda. İçi gayet büyük ve 1 adet kask, mont, eldiven ve uzun bot sığabiliyor içine tam tamına. Ybr 125'de biraz motorunuz kafa sallayabilir ama haberiniz olsun. Büyük bir topcase olduğu için aerodinamiği bozuyor hafiften.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Benim motorumda bu şekilde gözüküyor topcase. 1600 TL'ye Feyizoğlu'ndan almıştım yazın.
    natijax bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ybr için azami 39-40l bir topcase daha iyi olur sanki. Tek kapalı kask, yazlık mont eldiven dizlik sığar. (İyi bir mont katlama ve malzeme yerleştirme rejimi ister tabi...) Bende Givi E370 39l var çok memnunum. Shad'lerde de 40l'lik güzel bir model vardı.

Son beş senede AVM veya başka gezdiğim yerlerde kask mont eldiven vs. koydum benim topcase'e. Şimdiye kadar ne topcase'i ne de içindekini çalan oldu. Bu daha sonra olmayacak anlamına gelmez tabi...
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    görüntü olarak da çok güzel geldi bu. düşük litreleri hem küçük hem de iş görür mü bilemedim ama evet motor çok hafif dediğiniz olabilir. ya da 40 litre alırım olmadı

edit:shadın 39litresi çok iyiymiş açılır kask ve ceket sığaibliyorsa bunu alırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Shad SH39:
    Genişlik: 51
    Yükseklik: 32
    Derinlik: 43

Givi E370:
    Genişlik: 48
    Yükseklik: 32,4
    Derinlik: 41,5

İkisine de kask + yazlık ceker sığar. Givi'ninki daha ufak. (Ama iç hacimleri aynı.)

Shad'da güzel bir de SH40 vardı.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shad SH39:
    Genişlik: 51
    Yükseklik: 32
    Derinlik: 43

Givi E370:
    Genişlik: 48
    Yükseklik: 32,4
    Derinlik: 41,5

İkisine de kask + yazlık ceker sığar. Givi'ninki daha ufak. (Ama iç hacimleri aynı.)

Shad'da güzel bir de SH40 vardı.
    39-40lık iyidir ya bir motor dükkanına gidip oradan bakıp taktırıcam. bir tatlı motorumla foto atarım artık buraya taktırınca.

teşekkür ederim

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Shad’ın çantaları kalitelidir, 48lt ybr için büyük olacaktır ama benim mutlaka 48lt hacimde bir çantaya ihtiyacım var o şekilde rahat edeceğim derseniz karar sizin tabiki.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatlı ybr 125ime düşünüyorum. biraz hayvan gibi canlı görmedim ama güzel olabilir gibi. artı çok da seksi bir topcase yakışacağını düşünüyorum ama merak ettiğim şeyler var.
    topcasenin koparılıp çalınma ihtimali ne kadardır? yaşayan var mı? veya ben içine önemli eşyalar koyabilirim hatta misal avm girdim avmnin otoparkına girmeden içine kaskımı, motor ceketimi, dizliğimi bıraksam hata mı etmiş olurum. hayır paranoyak olabilirim bu konuda ama bir çantayı çalsalar. çanta ayrı pahalı ceket ayrı kask ayrı. baştan aşağı kafayı yerim.
    O zaman paranoyanızı sonuna kadar artırayım.

Hemen her plastik çanta tırnak makasının törpü ucu ile 10-15 saniye kadar bir süre içerisinde gayet kolay açılır.

Lock Picking Lawyer kanalını izlememenizi öneririm
    https://www.youtube.com/channel/UCm9...8W8JigLoZOh6FQ

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman paranoyanızı sonuna kadar artırayım.

Hemen her plastik çanta tırnak makasının törpü ucu ile 10-15 saniye kadar bir süre içerisinde gayet kolay açılır.

Lock Picking Lawyer kanalını izlememenizi öneririm
    https://www.youtube.com/channel/UCm9...8W8JigLoZOh6FQ

şaka gibi bir şey söyleyeyim mi daha dün gece bu kanalı gördüm ve takibe aldım çok feciler paylaşılmaması gereken şeyler ama hırsızlar bunları izleyip bize patlatıyorlar.
    işte en kötü avmde koyarım normal dışarıda bıraksam koymam da avmde dahi korkutucu çalınma ihtimali

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shad’ın çantaları kalitelidir, 48lt ybr için büyük olacaktır ama benim mutlaka 48lt hacimde bir çantaya ihtiyacım var o şekilde rahat edeceğim derseniz karar sizin tabiki.
    sürüş kalitesini de bozmak istemiyorum tabii ki daha iyi olurdu 48 ancak bu durumda 39 falan daha mantıklı gibi dediğiniz gibi

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürüş kalitesini de bozmak istemiyorum tabii ki daha iyi olurdu 48 ancak bu durumda 39 falan daha mantıklı gibi dediğiniz gibi
    Kappa’da 42tl olması lazım onu da inceleyin.

https://www.motoventooutlet.com/tr/AKSESUAR/MOTORUNUZA-OZEL/c/AK2?q=%3Arelevance%3Abrand%3Abrand_SHD%3Amotovento b2cCategory%3AAK203001&text=#

Buraya bakmadan alım yapmayın!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet gerçekten zevk için sürülen bir araç ya. Otomobil ile karşılaştırıldığında pratiklik ve mantık hep ön plana geçiyor. Bunu neden söylediğime gelecek olursak bende de 45 litre topcase var. Ne zaman topcase ile kullansam motosikletin dengesi bozuluyor. Gidonu bıraktığınız zaman tankslappinge geçiyor otomatikman. Topcase takmayınca da motosikletten indiğiniz zaman kaskı ve eldiveni taşımak zorunda kalıyorsunuz. Topcase takınca kaskı , eldiveni, alışveriş poşetlerini koyabileceğim bir yerin olması beni çok rahatlatmıştı lakin motosikletin dengesinin bozulması da moral bozucu bir unsur tabii. İnsan bazen 'ulan otomobil çok daha mantıklı. Acaba ileride arabacı mı olacağım ? ' diye düşünüyor.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet gerçekten zevk için sürülen bir araç ya. Otomobil ile karşılaştırıldığında pratiklik ve mantık hep ön plana geçiyor. Bunu neden söylediğime gelecek olursak bende de 45 litre topcase var. Ne zaman topcase ile kullansam motosikletin dengesi bozuluyor. Gidonu bıraktığınız zaman tankslappinge geçiyor otomatikman. Topcase takmayınca da motosikletten indiğiniz zaman kaskı ve eldiveni taşımak zorunda kalıyorsunuz. Topcase takınca kaskı , eldiveni, alışveriş poşetlerini koyabileceğim bir yerin olması beni çok rahatlatmıştı lakin motosikletin dengesinin bozulması da moral bozucu bir unsur tabii. İnsan bazen 'ulan otomobil çok daha mantıklı. Acaba ileride arabacı mı olacağım ? ' diye düşünüyor.
    Arka amortisör ön yükleme ayarı?

Ben ara caddelere girip Kağıthane'den 25 kg. kalekim çuvalını alıp 10 km taşıdım.

Tatilde yan çantalarımın tanesi en az 20 arka çantam en az 25-30 kg idi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    görüntüyü de önemsiyorum ne kadar sürüşü önemsesem de shadın 39u ve 48i görüntü olarak çok güzel.
    ancak mekana gidip canlı görüp bakıp alıcam. internetten alınacak bir şey değil görmem lazım.

zevk olayına da katılıyorum. bir araba şart eş zamanlı olarak

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sağlam ve ağır yükleri kaldırabiliyor. tabi motosiklet müsade ettiği sürece
    ybr ye çok büyük gelebilir ama

natijax bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisör ön yükleme ayarı?

Ben ara caddelere girip Kağıthane'den 25 kg. kalekim çuvalını alıp 10 km taşıdım.

Tatilde yan çantalarımın tanesi en az 20 arka çantam en az 25-30 kg idi.
    Topcase ağır yüklere dayanıyor. Motosiklet de aynı şekilde yani yüklenen kiloda bir sorun yok lakin çanta boşken bile gidonu bıraktığımda depo tokatlamaya başlıyor. Çantasızken böyle bir sorun yok. Çanta , motosikletin aerodinamizmasını etkiliyor ve motosiklete göre çok genişse bayağı etkiliyor anlaşılan o ki...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende givi blade 47 var.

açıkçası patlatmak istedikten sonra tüm topcaseleri patlatabilirler. Değerli eşyanız kask eldiven ceket ise zaten onları koymayacaksanız topcase in bir esprisi yok.

cüzdan, anahtar, takı vs. de zaten arabada bile bırakılmazken motorda hiç bırakılmaz.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlam ve ağır yükleri kaldırabiliyor. tabi motosiklet müsade ettiği sürece
    ybr ye çok büyük gelebilir ama

https://i.hizliresim.com/SNbs1U.jpg
    işte güzelim topcase. çok yakışmış motora.
    evet belki de bunların tutamacı aynı ise sırayla 39lugunu ve 48liği takttıırım içine kask koyup bir sürüş denerim. çok rahatsız edici düzey değilse ve görüntü olarak çok kötü gözükmezse ybrde büyük topcase. 48liği alabilirim. ayın 6sından sonra alıcam bir foto atarım artık ben de bu arada yukarıdaki arkadaşın motorunun da hakkını almayalım ona da yakışmış tabii ki )

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende givi blade 47 var.

açıkçası patlatmak istedikten sonra tüm topcaseleri patlatabilirler. Değerli eşyanız kask eldiven ceket ise zaten onları koymayacaksanız topcase in bir esprisi yok.

cüzdan, anahtar, takı vs. de zaten arabada bile bırakılmazken motorda hiç bırakılmaz.
    aynen aslında. sürdüğüm sürece taşıma olarak kullanıp gün sonunda boşaltılır riske gerek yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)