Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Triumph street 765 R

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt 07 2018
    Merak ettiğim konu yamaha 09 un ortalama bakımları 450-550 tl civari bu makinaların ortalama bakımları nasıldır acaba kullanan yaptıran bilenler varmı şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aynı soruyu sadece üç başlığa yazmışsınız. Cevap gelmeyebilir. Bence en az bir üç başlık daha açmanız lazım. Sonunda biri ikna olup cevap yazacaktır.
    computeus ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu sadece üç başlığa yazmışsınız. Cevap gelmeyebilir. Bence en az bir üç başlık daha açmanız lazım. Sonunda biri ikna olup cevap yazacaktır.
    Yada çok daha zor olanı yapıp, distribütör veya yetkili servislere bir telefon açıp sormak olabilir.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yada çok daha zor olanı yapıp, distribütör veya yetkili servislere bir telefon açıp sormak olabilir.
    veya alıp bakıma gidince öğrenebilir, hayat bu her şey kolay olacak değil ya.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanım kılavuzu denilen güzide kitapçığın pdf formatını google abimden bulup bakım periyod bölümüne gelinip fiyat çıkartılır en fazla ne olabilir kaza harici bakımı aynıdır fiyatları oldu bitti birisi rolls royce digeri renault değil

Biz iki arkadaşa Street Triple RS aldık. İlk bin bakımı 700 lira tuttu. Bakımlar 10 binde bir, fiyat benzer olacakmış. R da herhalde aynıdır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz iki arkadaşa Street Triple RS aldık. İlk bin bakımı 700 lira tuttu. Bakımlar 10 binde bir, fiyat benzer olacakmış. R da herhalde aynıdır.
    En yeni modellerde 12000'deki subap aralik ayari ileriye alinmadiysa "benzer fiyat"tan kastettikleri aynisinin iki ya da uc kati olabilir mi acaba?

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Üst kapak bakımı gerçekten de 12000mil / 16000km'deymiş. Çok şaşırdım.

Ducati'nin elini öptürür.
    berk_cglr bunu beğendi.

Sahibiyim. 6000km bakımı 562 lira tuttu. Bilgine.

Motosikleti
    Yamaha Mt 07 2018
    Teşekkür ediyorum ilgilenip yazdığınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada öyle söylediler kimisi 6 bin diyor kimisi 10 bin bayiye ulaşabildim 10 bin dediler fiyatta 850-800 arası demişti yorumun için teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibiyim. 6000km bakımı 562 lira tuttu. Bilgine.
    Bayiyi aradımda 10 bin 10 bin demişti bana dün bakalım hangisi doğru şaşırdım doğrusu

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En yeni modellerde 12000'deki subap aralik ayari ileriye alinmadiysa "benzer fiyat"tan kastettikleri aynisinin iki ya da uc kati olabilir mi acaba?
    Bakımlar 6-12 bin mil diye gidiyor. Yani 10-20 bin kilometre. 10 bin bakımı ilk bin bakımı ile aynı, 20 binde sübap kontrolü var. 20 bin pahalıdır. Çok zorluyorsa 40 binde bir sübap bakımı isteyen Mt-09 almak bir çözüm olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı ogatlar59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiyi aradımda 10 bin 10 bin demişti bana dün bakalım hangisi doğru şaşırdım doğrusu
    Bakım aralıkları 600 mil, 6000 mil, 12.000 mil diye gidiyor. Metrik sisteme göre 1000, 10000, 20000 km. Sanırım bu ikisi birbirine karışmış.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Bu motoru alcak para olup bakımının 3üne 5ine bakmanıza anlam veremiyorum. Aslan besleyen yemini düşünmez diye bir söz vardır ki bu bakımla bitmiyor motora binmek ilgilenmek de bir masraftır kozmetik olarak güzelleştirmek de. Alacağınız motor benim için dünya para. Bırakın da tasarım harikası bir italyan bakımda pahalı olsun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru alcak para olup bakımının 3üne 5ine bakmanıza anlam veremiyorum. Aslan besleyen yemini düşünmez diye bir söz vardır ki bu bakımla bitmiyor motora binmek ilgilenmek de bir masraftır kozmetik olarak güzelleştirmek de. Alacağınız motor benim için dünya para. Bırakın da tasarım harikası bir italyan bakımda pahalı olsun.
    Gösterişli ama saçma bi laf. İlk başta mantıklı geliyor ama gerçekçi değil.

Bakım masrafı hemen hemen herkes için önemlidir. Çünkü bütçesi sınırsız olmayan her fani alacağı motosikletin gelecekteki kullanım masrafını almadan önce bilmek ister, ki seçenekler arasından akıllıca tercih yapabilsin.

Özellikle ikinci el alacaklar için daha da önemli.

Bu arada Triumph İtalyan değil. İngiliz. Gerçi Tayland'ta da fabrikası varmış galiba...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)