Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yola akan sulama suları !! (Çözüm önerisi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletimizde hizmet sınırsız, lütfen !

dün aksam 12 sırasında eşimle birlikte İzmir Karşıyaka'dan Bornova'ya altınyol istikametinde gidiyoruz. 7 -8 km bir yol sonrası yol sağa kıvrılıp orta genişlikte bir viraj dönüyorsunuz.

Aydınlatma kötü, hava karanlık ve trafik cok. Tam dönüşe geçeceğim üstümüze bir güzel su geldi, güzelce ıslandık.

Sonra hemen sağ şeriti kontrol ettim ıpıslak.

Devletimiz bizler hayatımızı kaybetmeyelim diye çim sulama fışkiyelerinden birisini uzun menzilli ayarlamış, geçenlerin üstüne su boca edip "dikkatli olun görmediyseniz fark edin sulama yapıyor" diye bizi uyarıyor.

(işin şakası eğer o su fışkıyesi bozuk olup bizi ıslatmasa dönüş sırasında fark etmediğimden ıslak yolda düşebilirdik)
    Söylediklerinle her ne kadar haklı oluyor olmuş olsan da,
    Devlet ve hükümet ayrıdır. Devlet karar vermez, Hükümet kararları verir. Devlet hiç bir zaman suçlu olmaz, lütfen düzeltirmisin cümlelerini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Devletin ve idarenin, yürütmeden sorumlu silsilenin sorumluluğu ve cezai yükümlülüğü yol kenarına koyulan: "Sulama yapılmaktadır" levhasıyla ortadan kaldırılıyor.

Hatta çoğu zaman o levhalar sabit haldeler çoğu yerde. Mahkemede: "Biz uyarı levhası astık." demek için tabii ki...
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere yol kenarı,park,bahçe vb. Bu gibi yerlerde fıskiye,yada bizzat belediyenin tankerleriyle hortumla sulama yapılıyor ve bu sulamalar her zaman alandan taşarak kimi zaman yola akarak kayıp düşme kazalarına kimi zaman direk yüzümüze fışkırarak ani panik ve kazaya sebebiyet gibi durumlara sebep oluyor.Özellikle bu sene bu durum çok daha arttı gibi gözlemledim.
    Bu durumu artık düzeltmemiz müdahale etmemiz gerek.Bunun için örneğin İstanbulu ele alacak olursak forumda dilekçe ve sikayet yazma konusunda iyi olan bi arkadaş konuyu basit ve sade dille şikayet metni olarak yazsa ve buraya eklese bizlerde sadece adımız ve soyadımız kısmını değiştirerek büyük şehir belediyenin sikayet mailine göndersek eminim ki bu sorunun üstesinden gelebiliriz.Motosiklet gruplarında Facebook vb. Gruplarda, WhatsApp gruplarında herkes paylaşsa ne kadar çok sikayet o kadar dikkate alınıp çalışma yapılır. Bu isler böyle yürür dostlar biseyden şikayetçi yoksa o düzen devam eder.Gerekirse fıskiye yerine damla sulama sistemine geçilir yada yapay çim kullanılabilir. arkadaşlar sadece küçük bi zahmet çok fazla şey gerekmiyor sonrasında e5 den vb çıkış giriş yaparken yada bi dönel kavşaktan geçerken viraj acaba ıslak mı acaba kayar mıyım korkusuna gerek kalmayacak unutmayın herkes bizim kadar iyi sürücü olmayabilir herkes trafiği cok iyi okuyamayabilir ama herkesin hayatta kalma hakkı var.
    Maalesef bu sene artışı bende gözlemledim oysa yeni idareden beklentim daha insan hayatına önem veren bir çalışmaydı.Park bahçeler yönetimi değişmedi ise değişmeli , değişti ise uyarılmalı.
    Ben birde park bahçelerin emniyet şeridini kontrolsüz kullanmasından rahatsızım (bu da arttı), şu duvara asılan sikko çiçeklerin bakımını bile 2 günde yapıyorlar ve koca araçlar park ediyorlar.
    Katılırım ayrıca herkes kullandığı sosyal medyada ve arkadaşları ile paylaşırsa daha etkili olur.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizim millette eline hortumu aldımı suyla oynamak ata sporu sanki.Sadece belediye değilki.Dükkanın önünü sulayan kapının önünde şampuanla araba yıkayan.Hangi birine neyi anlatacaksın.

Çevre bilinci ortak yaşam alanlarını kullanma seviyemiz malesef gelişmiş değil.Kimse başkası için empati kurmuyor.Pikniğe gidip çöpünü barakana kızıyoruz muhtemelen buradaki kimse bunu yapmıyor.Yada sahile gidip çekirdek yiyip yere atana.Ama çoğunuz (ben kullanmıyorum)sigara içip izmaritini yere atıyordur.

Birbirimizi daha çok sevsek ve düşünsek değer versek belki çok daha güzel bir dünya yaratabilir.Belki MATRİX in daha mutlu bir versiyonunda.

Asıl konu olan çimenlere gelirsekte iş zor.Sen şehri betona gömersen elde kalan tek yeşil alanın yonca kavşaklardaki boşluklarla yol kenarındaki bir avuç alansa.Oraları sidik zorunla yeşil tutmaya çalışırsan o su yola akar.Çük kadar alanı niye yeşil tutmaya çabalıyorsun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    benim yazım

Park Bahçeler Çalışmaları , Emniyet Şeridinin kontrolsüz kullanımı ve yolu ıslatan sulama.
    Merhabalar motosiklet kullanıcıları için kuru iken aniden ıslanan yolun ne kadar tehlikeli olduğu çoğu kişinin malumudur.
    Maalesef yeni idareden beklentim insan hayatına daha çok önem vermelerini beklediğimden bu konunun iyileşmesi idi ama maalesef bu durum iyiye gitmek yerine daha kötüye gidiyor.geçen sene güzergahımda 1-2 yerde ıslaklık varken bu sene bunun iki katı veya daha fazla yolu ıslatan sulama var.Bu hem bizler için tehlike , hem ibb için boşa giden para demek.Bu konuda sizlerden daha fazla hassasiyet bekliyorum.
    Diğer bir memnuniyetsizliğim (yine artan) park bahçelerin geçiçi çalışanlarını getiren arabalar yoğun trafik güzergahlarında kontrolsüz park ediliyor.Bazı durumlarda kukalar emniyet şeridini aşıp yola taşarak trafiği de olumsuz etkiliyor.Ben yoğun saatlerde trafikte oluyorum ve bu da düzeltilmesi ve iyileştirilmesi gereken bir sorun.
    Hassasiyetlerinize ve insan hayatına saygınıza güvenmek istiyor ve bu konuda sizlerden özen ve ivedi çözümler bekliyoruz.
    Saygılarımla.
    bahadircolak ve 4till4 bunu beğendiler.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    @mutas Çim dikme, biçme, sulama ihalesini siz aldınız sanırım.
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Her motosikletli gibi benim de muzdarip olduğum bir konu. Bir çözüm önerisi olarak sulama elemanını yakalayıp tartaklamak olabilir.

Motosikleti
    Maxi Scooter
    Gece sulansa, gece kaza olur. O da çözüm değil yani.
    Damlama tarzı bir sistem ile çözülür ama uğraşmazlar bence.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinle her ne kadar haklı oluyor olmuş olsan da,
    Devlet ve hükümet ayrıdır. Devlet karar vermez, Hükümet kararları verir. Devlet hiç bir zaman suçlu olmaz, lütfen düzeltirmisin cümlelerini.
    Hükümet denen şey de devlet denen kurumun yönetimidir işte.
    Devlet neden hiç bir zaman suçlu olmazmış ki? Sonuçta herhangi bir bölgenin yönetimi için ortaya çıkmış bir kurum, apartman yönetiminin biraz iricesi işte devlet. Birtakım hizmetleri sağlaması için vergi veririz devlet de bu vergiler karşılığında bize hizmet sunar. Bu hizmetleri yerine getirirken de bazen suç işleyebilir, hukuk bunun için önemli.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aklıma şu saatte gelen tek fikir; sabotaj. Bir şekilde denk geldiğimizin ağzını tıkamak lazım.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümet denen şey de devlet denen kurumun yönetimidir işte.
    Devlet neden hiç bir zaman suçlu olmazmış ki? Sonuçta herhangi bir bölgenin yönetimi için ortaya çıkmış bir kurum, apartman yönetiminin biraz iricesi işte devlet. Birtakım hizmetleri sağlaması için vergi veririz devlet de bu vergiler karşılığında bize hizmet sunar. Bu hizmetleri yerine getirirken de bazen suç işleyebilir, hukuk bunun için önemli.
    konusurken bile hükümeti eleştirip devlet adı geçiriyorsun.
    Devlet : Türkiye Cumhuriyetidir.
    bilinen 2400 yıldır kurulmuş olan, Atalarımızın kanlarından şimdiye kadar gelen bir soydur. yıllarca Türklerin kurmuş olduğu onlarca devletlerden birisi de Türkiye Cumhuriyetidir.

Hükümetler gelip geçecekler ancak Devlet daimi olarak kalacaktır. Şu parti, o parti bilmem ne partisi geçicidir. partiler ve siyasiler karar verirler, ancak bunları devlet adına değil hükümet adına verebilirler. Devlet karar vermez, hükümet verir.

Savaşa girdiğinde hükümet değil, Devlet girer ancak hükümet sebep olur. ancak hükümete küstüğün için devleti unutamaz ve eleştiremezsin.
    Devlet ile hükümeti karıştırmayalım. bambaşka şeyler.

şöyle de denebilir :

devlet evin kendisidir, hükümet ise evin kiracısıdır.

kiracı duvarların ağzına s.çtı diye kabahât evin değildir. evin sahibi ise millettir. evi adam gibi kiracıya vermezsen öyle mal gibi sözleşmesinin bitmesini beklersin. tam sözleşme biterken kiracı gelir eline 3 kuruş fazla verir. sen de kiraya zam yaptım diye sevinirken evinin de göz göre göre zarar görmesine sesini çıkaramazsın.
    örnek alıntıdır.
    çok güzel özetlemişler.

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    Sonuna kadar katılıyorum bizde desteğe hazırız.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    konusurken bile hükümeti eleştirip devlet adı geçiriyorsun.
    Devlet : Türkiye Cumhuriyetidir.
    bilinen 2400 yıldır kurulmuş olan, Atalarımızın kanlarından şimdiye kadar gelen bir soydur. yıllarca Türklerin kurmuş olduğu onlarca devletlerden birisi de Türkiye Cumhuriyetidir.

Hükümetler gelip geçecekler ancak Devlet daimi olarak kalacaktır. Şu parti, o parti bilmem ne partisi geçicidir. partiler ve siyasiler karar verirler, ancak bunları devlet adına değil hükümet adına verebilirler. Devlet karar vermez, hükümet verir.

Savaşa girdiğinde hükümet değil, Devlet girer ancak hükümet sebep olur. ancak hükümete küstüğün için devleti unutamaz ve eleştiremezsin.
    Devlet ile hükümeti karıştırmayalım. bambaşka şeyler.

şöyle de denebilir :

devlet evin kendisidir, hükümet ise evin kiracısıdır.

kiracı duvarların ağzına s.çtı diye kabahât evin değildir. evin sahibi ise millettir. evi adam gibi kiracıya vermezsen öyle mal gibi sözleşmesinin bitmesini beklersin. tam sözleşme biterken kiracı gelir eline 3 kuruş fazla verir. sen de kiraya zam yaptım diye sevinirken evinin de göz göre göre zarar görmesine sesini çıkaramazsın.
    örnek alıntıdır.
    çok güzel özetlemişler.
    Ben bi rfark göremiyorum. Devlet de apartman yönetimi gibi bir kurumdur. Birtakım hizmetler verir, karşılığında ücretini vergi olarak alır.
    Bireylerin tek başına yapamayacakları birtakım hizmetlerin görülebilmesi için icat edilmiş bir kurumdur o kadar, kutsal falan değildir, insandan daha kutsal bir şey olamaz çünkü. Devleti kutsamak devleti eleştirilemez bir hale sokar ki sonra da başımıza geleni görüyoruz.

2400 yıldır demeye de gerek yok, Türkiye Cumhuriyeti kurulalı 2400 yıl olmadı. Yaşadığımız topraklarda daha önceki devletler cumhuriyet, demokrasi vb. iddiasında değillerdi zaten, birtakım kişilerin ve ailelerin mutlak yönetimleriydi. Demokrasi ile ilkel despotik devletleri birbirine karıştırmamak gerek.
    4till4 ve Thracian bunu beğendiler.

@atillatopal9

sen akp türkiyesinde devlet ve hükümetin ayrı olduğunu mu söylüyorasun şimdi? parti-devlet diye bi tanım duymadın sanırım hiç. nazi almanyasından da mı haberin yok?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Devlet ... kutsal falan değildir, insandan daha kutsal bir şey olamaz çünkü. Devleti kutsamak devleti eleştirilemez bir hale sokar ki sonra da başımıza geleni görüyoruz.
    ...
    Çok doğru. Memleketimizde yüzyıllardır süregelen kul/tebaa olma alışkanlığından mütevellit "değişik" (ters) bir anlayış var. Devlet insan için vardır, insan devlet için değil, önce bunu idrak ve teslim etmek lazım...
    Buraki ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Bu forumun düşünce özgürlüğü git gide daha kötü oluyor.
    işin kötü yanı yöneticiler benim yorumumu siliyor.
    Devlet ve hükümet arasında ki yasama ve yürütmeyi bilmeyen cahil insanlar bugun burada devleti eleştiriyor.
    Bu devlet, Nene hatundan, alparslandan, Kaanlardan, Teomandan, kürşaddan, Attila Hanlardan, Atatürkün liderliğini yaptığı Türk ırkına hitap ettiği kutsal bir şeydir.
    Hüseyin nihal atsız bir söz söylemiştir, tüm ırklar eşittir ancak Türkler Asildir.
    aranızda malum partiden en çok nefret eden benimdir, ancak bu devlet düşmanlığına dönmemelidir.
    Devlet varlıktır, hükümet ise temsilci bugün A-B-C hükümet değişecek yerine D-E-F hükümeti gelecek.
    ancak Devlet gene bakii kalacaktır.

Bugün Devleti eleştiren birisi varsa,
    Yallah, arabistana,yunanistana,avrupaya veya amerikaya istediğiniz yere iltica başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu insanlarda bir garip, 30 Ağustos da kısıtlama geldi diye isyan eder, Ama gelir ağzı dili olamayan devleti eleştirir.
    Azıcık kitap okuyun.

Buradan da başlayabilirsiniz.
    https://eksisozluk.com/devlet-ile-hu...-fark--3055062

Sayın @Alper_tim umarım bu yorumumda silinmez!

yuh.. adam ırkçı çıktı..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu forumun düşünce özgürlüğü git gide daha kötü oluyor.
    işin kötü yanı yöneticiler benim yorumumu siliyor.
    Devlet ve hükümet arasında ki yasama ve yürütmeyi bilmeyen cahil insanlar bugun burada devleti eleştiriyor.
    Bu devlet, Nene hatundan, alparslandan, Kaanlardan, Teomandan, kürşaddan, Attila Hanlardan, Atatürkün liderliğini yaptığı Türk ırkına hitap ettiği kutsal bir şeydir.
    Hüseyin nihal atsız bir söz söylemiştir, tüm ırklar eşittir ancak Türkler Asildir.
    aranızda malum partiden en çok nefret eden benimdir, ancak bu devlet düşmanlığına dönmemelidir.
    Devlet varlıktır, hükümet ise temsilci bugün A-B-C hükümet değişecek yerine D-E-F hükümeti gelecek.
    ancak Devlet gene bakii kalacaktır.

Bugün Devleti eleştiren birisi varsa,
    Yallah, arabistana,yunanistana,avrupaya veya amerikaya istediğiniz yere iltica başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu insanlarda bir garip, 30 Ağustos da kısıtlama geldi diye isyan eder, Ama gelir ağzı dili olamayan devleti eleştirir.
    Azıcık kitap okuyun.

Buradan da başlayabilirsiniz.
    https://eksisozluk.com/devlet-ile-hu...-fark--3055062

Sayın @Alper_tim umarım bu yorumumda silinmez!
    Irkçılarla tartışılmaz. Baştan deseydiniz boşa zaman harcamazdım.
    Allah akıl fikir versin diyeceğim ama ırkınızın tanrısı göktengri belanızı vermiş zaten yeterince.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @atillatopal9, siz ülkeden bahsediyorsunuz muhtemelen. Devlet bir kurumlar bütünü. Devlet içinde hükümetten bağımsız (en azından kitapta) bir çok kurum var. Hükümet te devletin bir parçası sonuçta. Ülkeye karşı olunmaz. Ancak devlet tabii ki eleştirilebilir.

Asil olma tabiri, çok kolay tehlikeli yönlere gidebilecek, suistimale açık, çok dikkatli kullanılması gereken bir tabir... Tam ne kastettiğinizi bilmediğim için yorum yapamam. Ama bir yandan eşittir diyorsunuz, bir yandan da üstünlük belirtisi olan "asildir" yazmışsınız, çelişkiyi çözebilene aşkolsun. Kimliğimizle gurur duymalıyız tabii ki, ama üstünlük olayı bayağı problemli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Devlet kavramına büsbütün karşı siyasi bir duruş olduğunu bilmeden devlete karşı olan insanları cahil eleştirmek biraz saçma (ve dahi cahillik) oluyor (Bkz. Anarşizm - ama bizde anarşizmin ne olduğunu da bilen azdır; kitaplar var okuyabilirsiniz: "Anarşizmin Tarihi: İmkansızı İstemek! - Peter Marshall", "Anarşizm / Bir Düşünce ve Hareketin Tarihi - George Woodcock") Devlet kavramı için de Platon'un 2400 yıl önce yazdığı kitabı okumak lazım. Bu iki ütopyayı da öğrenince her ikisinin de ne kadar zor olduğunu ve bizim Devlet diye yücelttiğimiz şeyin Platon'un idealinin ne kadar uzağında kaldığını görürüz...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)