Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rs200 mü superlight 200 mü

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlarım, abilerim. Geçenlerde cbr 125 mi yoksa rs200 mü diye konu açmıştım. Bugün ise rs200 mü superlight 200 mü diye konu açıyorum çünkü çok kararsızım. Öncelikle şimdiden söyleyeyim motoru bir iki yıla anca alabilirim sadece araştırma yapıyorum.

İki motor da birbirinden tamamen farklı. İkisinin de görünüşünü çok seviyorum. Aralarında fiyat farkı da var bayağı.

Benim amacım şehir içinde normal bir şekilde ekonomik bir şekilde gidebilmek. Şehirler arası ise 100-120 km/saat ile motoru zorlamadan gidebilmek. Bu iki motordan hangisini tercih etmeliyim? Rs200 ile saatte rahat şekilde 120 kilometre ile gidebileceğimi biliyorum ama superlight ile gidebilir miyim? Bir de Çin motoru diye korkuyorum. Bu arada ilk motorum olacak.

Soracaklarım bu kadardı. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1-2 seneye çok şey değişir ama seçtiğin motorlardan biri elma, diğeri armut. Birbiriyle alakasız 2 motor. Aynı fiyat bandında ben bugün alacak olsam 2 motor arasından Rs200'ü tercih ederdim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 seneye çok şey değişir ama seçtiğin motorlardan biri elma, diğeri armut. Birbiriyle alakasız 2 motor. Aynı fiyat bandında ben bugün alacak olsam 2 motor arasından Rs200'ü tercih ederdim.
    İki motorun da tamamen birbirinden farklı olduğunu biliyorum. İkisini de kozmetik açıdan çok seviyorum ama seçim yapamıyorum. Evet dediğiniz gibi iki yıla çok şey değişir. Sadece motorlar hakkında biraz bilgim olsun istiyorum. Teşekkür ederim

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    2 sene sonra türkiyeye motosiklet bile gelmeyebilir
    tavsiyem ise çinlidense hintlidir
    rs200 kötü motor değildir

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı eeeemmreee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motorun da tamamen birbirinden farklı olduğunu biliyorum. İkisini de kozmetik açıdan çok seviyorum ama seçim yapamıyorum. Evet dediğiniz gibi iki yıla çok şey değişir. Sadece motorlar hakkında biraz bilgim olsun istiyorum. Teşekkür ederim
    2'sini de sürsen aslında çok daha sağlıklı fikir edinirsin. Çünkü Bajaj kullananlar birazdan Rs200'ü övecek, chopper kullananan arkadaşlar da Sl200 hakkında olumlu yorumlar yapacaktır.Haliyle bu görüşler pek objektif olmayacaktır.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene sonra türkiyeye motosiklet bile gelmeyebilir
    tavsiyem ise çinlidense hintlidir
    rs200 kötü motor değildir
    Zaten böyle giderse param yetmez muhtemelen :D
    Benim de rs 200 daha ağır basıyor. Hayırlısı. Eğer alırsam buraya yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2'sini de sürsen aslında çok daha sağlıklı fikir edinirsin. Çünkü Bajaj kullananlar birazdan Rs200'ü övecek, chopper kullananan arkadaşlar da Sl200 hakkında olumlu yorumlar yapacaktır.Haliyle bu görüşler pek objektif olmayacaktır.
    Evet dedikleriniz yine çok doğru. Ama ne tanıdığım insanda o motorlar var ne de ehliyetim var. Birkaç aya hem araba hem a2 motosiklet ehliyetimi alacağım. Eğer tanıdığım birinde bu motorlardan biri olursa denerim.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Bütçe limitliyse bajaj candır. Gerisi teferruat.
    4strings bunu beğendi.

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe limitliyse bajaj candır. Gerisi teferruat.
    Evet en fazla alabileceğim 200rs

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı eeeemmreee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet en fazla alabileceğim 200rs
    Akarı yok kokarı yok mis gibi motor. Bajaj pulsar serisi Türkiye de kısıtlı bütçe ile alınabilecek en mantıklı motosikletlerdir bence. Her yola geliyor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Superlight'ta ne ABS var, ne sıvı soğutma. 200CC ama tork ve beygir yönünden cok zayıf bir motor. RS200 der geçerim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yıl mı öhhh.

ben 3 ay dedim de bana 3 aya kim öle kime kala diye laf ettiler.

Yanlıs anlamayın lütfen ama 2 yıl ise konu acmanızın hiçbir mantıgı yok. Forumu takip edin yeter.

2 yıl sonra büyük ihtimal ne cbr ne rs200 ne sl200 diyeceksiniz

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl mı öhhh.

ben 3 ay dedim de bana 3 aya kim öle kime kala diye laf ettiler.

Yanlıs anlamayın lütfen ama 2 yıl ise konu acmanızın hiçbir mantıgı yok. Forumu takip edin yeter.

2 yıl sonra büyük ihtimal ne cbr ne rs200 ne sl200 diyeceksiniz
    Haklısınız. Motorlar hakkında hiç bilgim olmadığı için şimdiden istediğim motorlar hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. İstediğim motorlar için konuları zaten okudum. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akarı yok kokarı yok mis gibi motor. Bajaj pulsar serisi Türkiye de kısıtlı bütçe ile alınabilecek en mantıklı motosikletlerdir bence. Her yola geliyor.
    Çok teşekkür ederim.
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight'ta ne ABS var, ne sıvı soğutma. 200CC ama tork ve beygir yönünden cok zayıf bir motor. RS200 der geçerim.
    Teşekkür ederim.

İki yıl sonra konu açarsın ,gereksiz ve yersiz bir entry i olmuş
    sallami ve murat1903 bunu beğendiler.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    biri süper spor diğeri chapper ekipmanlarınıda ona göre düzmen gerekir

Motosikleti
    Bn125
    Rs200ü alman hem satış esnasında hem de servis ve diğer kısımlarda daha avantajlı olacaktır. Sl200 karbüratörlü diye bilmekteyim ve yıl olmuş 2020 enjeksiyonlu ve absli bir motosiklet almak uzun vadede her türlü daha mantıklıdır. 2yıl sonra alacaksan zaten şu an öylesine araştır. Her şey çok değişiyor maalesef ülkemizde.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ilk motorun ise superlight almanı öneririm. maliyetleri daha ekonomik. ben öğrenci halimle çok az gelir ile senelerce sorunsuz kullandım. ayrıca koruma demirleri var acemiliğinde yaşayacağın düşmelerde moturu kaldırıp devam edebilirsin. görünüş olarak daha çok ilgi çeker. uzun yolda 100 ile stabil gidebilirsin. 110 düz yolda son hızı. mümkünse karar vermeden önce ikisininde bir üzerine otur.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki yıl sonra konu açarsın ,gereksiz ve yersiz bir entry i olmuş
    Şu dediğiniz şey de en az benim konum kadar saçma olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

[QUOTE=PLatooN;4580329]biri süper spor diğeri chapper ekipmanlarınıda ona göre düzmen gerekir[/QUOTE
    Evet hangisini almaya karar verirsem ona göre ekipman alacağım.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs200ü alman hem satış esnasında hem de servis ve diğer kısımlarda daha avantajlı olacaktır. Sl200 karbüratörlü diye bilmekteyim ve yıl olmuş 2020 enjeksiyonlu ve absli bir motosiklet almak uzun vadede her türlü daha mantıklıdır. 2yıl sonra alacaksan zaten şu an öylesine araştır. Her şey çok değişiyor maalesef ülkemizde.
    Abi chopper tarzı motorları da çok seviyorum racing de. Daha demin araştırırken daystar 250 ile karşılaştım ve şu an rs 200 ile daystar 250 arasında kaldım. Hangisi benim tarzımı yansıtıyor bilmiyorum. İkisi de çok güzel. Daystar ın servisi falan nasıl? Bir bilginiz var mı?

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorun ise superlight almanı öneririm. maliyetleri daha ekonomik. ben öğrenci halimle çok az gelir ile senelerce sorunsuz kullandım. ayrıca koruma demirleri var acemiliğinde yaşayacağın düşmelerde moturu kaldırıp devam edebilirsin. görünüş olarak daha çok ilgi çeker. uzun yolda 100 ile stabil gidebilirsin. 110 düz yolda son hızı. mümkünse karar vermeden önce ikisininde bir üzerine otur.
    Teşekkür ederim. Keşke dediğiniz gibi ikisini de kullanma şansım olsa.

Motosikleti
    Bn125
    Daelim artık türkiyede yok. Yani servis parça konusunda ciddi sorun yaşayabileceğini düşünüyorum. Servisi olmayan motor bana göre alınmaz alınmamalı.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim artık türkiyede yok. Yani servis parça konusunda ciddi sorun yaşayabileceğini düşünüyorum. Servisi olmayan motor bana göre alınmaz alınmamalı.
    Vay canına! Tam bir şeyler güzel görünüyor ama hemen ardından bir sorun çıkıyor. Teşekkür ederim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Rs daha makul geldi bana da

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)