Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul kilit önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, motora yeni başladım. 1 senedir kullanıyorum. sakaryada yaşıyorum burda problem olmuyor direksyon kilidi ile bırakabiliyorum kafenin marketin önüne.

Önümüzdeki sene istanbula geçeceğim. Burda korkuyorum, beşiktaşa istiklale etrafa sık sık bırakmam gerekecek. Alınıp gidilmesinden korkuyorum. Nasıl bir kilit kullanmalıyım. Disk kilidi yeterli olur mu örneğin beşiktaş çarşı girişine bırakmak için

Tecrübeli arkadaşlarımın tavsiyesini bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben beşiktaş da iskeleye yakın motosikletlerin olduğu yere bırakırım hep. Bir şey olmadı. Ama işiniz garanti olsun istiyorsanız, abus disk kilidi ve bundan ayrı kaliteli ve sağlam bi zincir kilit şart.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Zamanında Sağ olsunlar "Riders of Bilgi" Kulübü bu videoyu çekmişlerdi. Biz de bu videoya bakarak kilidimizi almıştık.

Videonun asıl ismi " Kilidini Keserim" adında 2 videoydu ama Youtube dan nedense kaldırılmış. Başka bir kanal bu videoyu saklamış. Çok yararlı bir video Mutlaka izleyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Bu arada Video Tarihi 2017 Fiyatları buna göre karşılaştırınız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Maggi Square Lock U kilit üzerine tanımam... (Benzer ve SRA sertifikalı başka ürünler olabilir...) Gece parkı için sağlam zincir ile desteklenebilir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hem disk kilidi al hem sağlam bi zincir kilit

NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Seyyar motosiklet garaj reklamları ile karşılaşıyorum son zamanda. İşe yarayabilir mi acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bütçen varsa Maggi ya da Abus. Bütçen yoksa Zintaş (14 mm).

Motosikleti
    R1
    Alıntı NERO2810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seyyar motosiklet garaj reklamları ile karşılaşıyorum son zamanda. İşe yarayabilir mi acaba?
    Yere sabit olmadıktan sonra Komple garajıyla götürürler. Biliyorsunuz.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yere sabit olmadıktan sonra Komple garajıyla götürürler. Biliyorsunuz.
    Hocam ben istanbulda apartmanın önüne zincirlemeyi düşünüyorum. Bide şu spy alarmdan takıcam. Uzaktan kumandası ötüyormuş evin içinde. Mantıklı geldi.

Ama tecrübeli değilim ilk motorum. Alıp götürebilirler mi kestiremiyorum. Paraya kıyıp otoparka mı bıraksam acaba aylık 120₺ dediler.
    Motorum ufak bi motor ama görünüş dikkat çekiyor cbr 125

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı ahmtayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben istanbulda apartmanın önüne zincirlemeyi düşünüyorum. Bide şu spy alarmdan takıcam. Uzaktan kumandası ötüyormuş evin içinde. Mantıklı geldi.

Ama tecrübeli değilim ilk motorum. Alıp götürebilirler mi kestiremiyorum. Paraya kıyıp otoparka mı bıraksam acaba aylık 120₺ dediler.
    Zintaş 2mt zincir+Yale 90mm kilit 700 tl n11de. Birde mümkünse abus alarmlı disk kilidi.

Motosikleti
    R1
    Alıntı ahmtayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlk defa malzemeleri toparlarken maalesef bunlar büyük bir masraf ama mecburuz. Kaskımızdan giysimize, kilitlerden güvenliğe çoğunu tek bir defa alıp ömür boyu kullanıyoruz.
    Bu yüzden ilk masraflar yüksek oluyor
    Yukarıda zaten arkadaşlar tavsiyeleri verilmiş. En sona birkaç tane marka kalıyor seçim size ait.

Ama eğer zinciri sabit bir yere bağlayamayacaksanız bu da ek bir sıkıntı.

Yani motorunuzu bir ağaca bir direğe veya sağlam bir yere zincirle sabitlemeniz gerekiyor. Bu da aklınızda bulunsun.

Dediğiniz alarmın kumanda mesafesini iyi öğrenin. Ama Teknotakip vb. ürünlerin yerini hiç bir şey tutmaz bu da aklınızda bulunsun.

İlk motoru aldığımızda ki masrafı düşünüyorum da gerçekten iyi masraf yapmışız güvenliğe. Ama dediğimiz gibi bunların çoğu tek seferlik aklınızda olsun.
    İyi sürüşler.

Motosikleti
    Bn125
    Onguard 16mm zincir ve kilit aldım. Zinciri kullanmama gerek kalmadı ama kilidi disk kilit olarak kullanıyorum. Ek olarak aliexpressten alarm aldım. Sesi oldukça iyi. Kapalı garajda tutuyorum. Onguardlara bakmanı tavsiye ederim. Alman markası, araştırarak aldım ve hatta açtığım konulardan bakabilirsin. Zincir gerçekten güven veriyor. Videolarını izlerseniz siz de anlarsınız. Bu satıcıdan almadım ama aynı ürün.
    https://urun.n11.com/bisiklet-aksesu...ast-P429370591

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)