Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YILLARDIR MOTOSİKLET KULLANMAMA RAĞMEN YENİ YENİ BAŞLAYAN KORKU

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bende kışın xmax varken 10-20 km gibi bir hızla
    yokuş aşağı giderken biraz daha yavaşlayayım diye frene bastım. Karanlıkta mıcırı farketmedim. Düştüm ve düşerken sağ bileğim asfalt ve kask arasında kaldı ve bileğim de tek yerinden kırıldı. Parçalı kırık olmadığı için bir ayda iyileşti şükür. O zamandan beri bende tedirgin oluyorum hala. Ama benim tedirginliğim çok olmadığı için beni daha dikkatli ve temkinli yapıyor. Kıştan beri azaldı daha da azalıyor. Sizinde zamanla azalır inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben 2 senedir motor sürüyorum. eğitim filan da almadım bisikletten öğrendiğim kadarıyla. 250 lik ile başladım 650 lik ile devam ediyorum. korku bencede iyidir kaza riskini baya azaltıyor. fakat beni asıl gerginleştiren araba sürerken telefonlarını karıştıran insanlar. çok fazlalar ve ne yapacaklarını kestiremiyorsunuz. delik dondan çıkan dobloculardan çok daha tehlikeliler.

normal sürüş noktasında çok sıkıntım yokta. ön kaldırma ve akrobasi için eğitim almamı tavsiye edermisiniz yoksa 40 yaşında oldun otur oturduğun yerde mi dersiniz ?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

normal sürüş noktasında çok sıkıntım yokta. ön kaldırma ve akrobasi için eğitim almamı tavsiye edermisiniz yoksa 40 yaşında oldun otur oturduğun yerde mi dersiniz ?

Bu arkadaşlara takıl daha fazla adrenalin alırsın.

Bende de tam tersi sola iyi yatıyorum diye düşünüyorum ama sağa biraz tereddüt ediyorum.Eğitim lazım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tercih meselesi, eğer kaza olasılığını iyice düşürmek istiyor isen böyle devam et fakat risk her zaman var.. yanında takside adam kalp krizi geçirir ve istemsizce üzerine kırıp biçebilir fakat böyle extrem durumlar olmadıkça kaza yapmazsın...

bende her yol bağlantılarımda ne olursa olsun hızımı 30 bazen 20 kadar düşürüyorum, artık sağa sola gitmek daha uzun sürmeye başladı, babam-abim çok yavaş sürüyorsun demeye başladılar...

ne yani? ölüm haberim mi gelsin? bunu mu istiyorsunuz diyorum.

yani hergün geçtiğin yol, dersin ki burada sapak yok düz, karşına bir şey çıkmayacağını biliyorsundur ve virajı limite yakın olmasa da biraz hızlı dönmeyi tercih edersin ve şansına ufacık bir çakıl taşı yada biraz toz birikintisi senin bütün planını alt üst eder...

her zaman bir şeyleri tolera edecek gibi sürmek mecbur yavaş olmayı gerektiriyor ve bu yüzden bu şekilde sürerken işe gitmek için erken çıkmalısın, kuryelik zaten yapamassın...

falan filan... bizi acele ettiren bu sistem utansın, gerçi ben acele etmiyorum, sistemin kölesi değilim, her an her işten istifa etmeye hazır biriyim..

istanbulda yaşam bunaltıcı. trafiğe her çıkışımda sabırlı olmaya çalışıyorum, çabalıyorum, psikolojimin dağılmaması için gayret ediyorum...
    yaşlıveacemi, Kerykeion ve espresso bunu beğendiler.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arkadaşlara takıl daha fazla adrenalin alırsın.
    Ahahah bu nedir Beni yıkan soldaki scooter'ın normal giderken bunların kertenkele sürüşüyle o hızda gidebilmeleri oldu

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kışın xmax varken 10-20 km gibi bir hızla
    yokuş aşağı giderken biraz daha yavaşlayayım diye frene bastım. Karanlıkta mıcırı farketmedim. Düştüm ve düşerken sağ bileğim asfalt ve kask arasında kaldı ve bileğim de tek yerinden kırıldı. Parçalı kırık olmadığı için bir ayda iyileşti şükür. O zamandan beri bende tedirgin oluyorum hala. Ama benim tedirginliğim çok olmadığı için beni daha dikkatli ve temkinli yapıyor. Kıştan beri azaldı daha da azalıyor. Sizinde zamanla azalır inşallah
    Aman haa, nasıl olsa scooter demeden ekipmanı ihmal etmeyip ağağa da düzgün bot giymek gerek.
    Bu kazayı yaptığınızda ayağınızda korumalı bot var mıydı?

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman haa, nasıl olsa scooter demeden ekipmanı ihmal etmeyip ağağa da düzgün bot giymek gerek.
    Bu kazayı yaptığınızda ayağınızda korumalı bot var mıydı?
    Bot malesef yok. Kask,mont ve eldiven var.Normalde markete bile giderken bu 3 ünü giyerim. O akşam basiretim bağlandı herhalde, nasıl olsa kısa mesafe diye eldiveni giymemiştim. Eldiven olsa bilek korumalığı bileğimi korurdu belki ama elimde eldiven olmadığı için kırdık bileği. Sırada pantolon ve bot var artık. Para bulursak alacağız bakalım.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bot malesef yok. Kask,mont ve eldiven var.Normalde markete bile giderken bu 3 ünü giyerim. O akşam basiretim bağlandı herhalde, nasıl olsa kısa mesafe diye eldiveni giymemiştim. Eldiven olsa bilek korumalığı bileğimi korurdu belki ama elimde eldiven olmadığı için kırdık bileği. Sırada pantolon ve bot var artık. Para bulursak alacağız bakalım.
    bende kaza sırasında kafamı iyi vurmuşum ve birazda asfalttan kıvılcım çıkarttırmışım kafamla ama kask sayesinde bir şey olmadı.. eldiven olduğu halde elimin bir kaç yerinde ufak çaplı yara vardı ama eldiven olmasa ellerimde de kırıklar olabilirdi..

ekipmanlarım en ucuzundan olmasına rağmen iyi korudular. gdr 816 kask ve prosev 7103 mont. kaskın içerisinde köpüğün yanak kısmına gelen bölümünden 5 cm kadar bir parça kopmuş ve cam kırılıp fırlamış. mont ve pontul sağlam.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o korku 5 yıl sonra bende de başladı. artık her eve girdiğimde "ulan iyi bari bugün de kaza yapmadık" diyorum anlamsızca ki hayatımda tek kazam dahi yok ne motorla ne arabayla.

Motosikleti
    NK 250
    Aynı şekilde benim de hiç kazam olmadı onca senede ama anlayamadım ameliyatımdan dolayı sanırım yapacak bişey yok biraz daha deneyelim bakalım olmazsa satacam arabaya devam... 600lük alıp gazlama hayalleri de uçtu gitti artık

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sosyal medyada sürekli çıkan kaza haberleri, kameralara yansıyan feci kazalar, bilinçsiz otomobil sürücüleri derken bir paranoya hali başlıyor ister istemez..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Gençken düşünmeden yaptığınız o hataların korkusu, yaşlandıkça temkine dönüşür. Bir çok riskten sizi kurtarır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler