Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deri eldivenin bu şekilde dağılması normal mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Selam arkadaşlar,
    Alırken deri olsun, daha güvenli, uzun ömürlü tercih ettim. 2 senede yavaş yavaş dağıldı, son durum bu. Dikiş noktaları, cırt cırtları anlarım ama düz olan avuç içi kısmı da bu hale geldi.
    Firmaya mail attım; memnuniyetsizliği bildirim, bu normal mi diye sordum. Evet tere, yağa, güneşe ve neme kısacası kullanıma bağlı olarak aşınabilir, deri bakım ürünleri kullanıp süreyi uzatabilirsiniz diye döndüler.

Neyse daha fazla uzatmadan sizin yorumunuzu merak ettim. Tabii ki 10 yıl kullanmayı amaçlamıyordum ama bu şekilde yırtılması marka kaynaklı mı, sıkça olan bir şey mi? Gidon tutarken bu hale geldiyse kazada ne olurdu acaba? Bir sonraki eldivenim deri mi olsun tekstil mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Markası neymiş?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hakiki üst deri (top grain) öyle kolay kolay yırtılmaz. Yarma deri yırtılabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim kullanmakta olduğum kanguru derisi Held yazlık eldivenlerin de sol işaret parmağının alt kısmı delinmişti, dışarıdan deri yama yaptırdım. Bu sene de orta parmağın alt kısmı delindi, ona da dışarıdan deri yama yaptıracağım. Aynı yerler zamanında tekstil eldivenimde de yırtılmıştı.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullanmakta olduğum kanguru derisi Held yazlık eldivenlerin de sol işaret parmağının alt kısmı delinmişti, dışarıdan deri yama yaptırdım. Bu sene de orta parmağın alt kısmı delindi, ona da dışarıdan deri yama yaptıracağım. Aynı yerler zamanında tekstil eldivenimde de yırtılmıştı.
    Kanguru derisi mi? Hayvan hakları buna nasıl izin veriyor acaba. Yine altında kaçak avcılık vardır sanırım.

Yazık böyle hayvanların sadece derileri için katledilmesi üzücü.

Neyse konuyu dağıtma niyetinde değilim. O yüzden kusura bakmayın.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tel den ki Resimden çok göremiyorum ama avuç içine ince deri mi kullanmış? Zig deriye benzettim diyeceğim ama sen anlamayacaksın.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanguru derisi mi? Hayvan hakları buna nasıl izin veriyor acaba. Yine altında kaçak avcılık vardır sanırım.
    Hocam işin o kısmı maalesef hiç aklıma gelmedi, ürünün teknik özellikleri kısmında "kanguru derisi" ibaresi var. Hakikaten nasıl olmuş da izin vermişler ben de garipsedim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Avustralya'da bazı kanguru türleri "zararlı" olarak kabul ediliyor ve devlet destekli olarak avlanarak sayıları kontrol altına alınmaya çalışılıyor...

Aşağıda konu ile ilgili bir makale var:
    https://www.nationalgeographic.com/m...-becomes-pest/

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Peki bu iki sene de eldivenlerinize hiç bakım yaptınız mı? Herhangi bir sürtünmeye maruz kalmadan bu şekilde olması can sıkıcı gerçekten. Bende iki senedir Venom d2 deri eldiven kullanıyorum. İki senedir hiç bakım yapmamıştım. Bu sene sabunlu bezle sildim. Tabi hafif sertleşti. Sonra vazelin sürdüm eskisinden daha yumuşak oldu. Sonra bu yumuşaklık hoşuma gidince abartıp vazelin e boğdum bu seferde aşırı yumuşak oldu. Bir ayda yeniden normale döndü şükür.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazık böyle hayvanların sadece derileri için katledilmesi üzücü.

Neyse konuyu dağıtma niyetinde değilim. O yüzden kusura bakmayın.
    Kanguruların soyunun tükenme tehlikesi yok hatta bazı yerlerde çok varlar

Motosikleti
    SD 1290R
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kangaroo_leather

Kanguru'nun yarma derisi çok daha sağlammış... İlginç.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    İyi markaların yarış tulumları genelde kanguru derisi olur.
    Kanguru tehlike altında olan tür değil. Dolayısıyla inek-koyun derisi gibi kullanılan bir malzeme.

Farkı inek derisinden daha sağlam olması, bu da son ürünün aynı güçte ama daha ince ve hafif olmasını sağlıyor.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu iki sene de eldivenlerinize hiç bakım yaptınız mı? Herhangi bir sürtünmeye maruz kalmadan bu şekilde olması can sıkıcı gerçekten. Bende iki senedir Venom d2 deri eldiven kullanıyorum. İki senedir hiç bakım yapmamıştım. Bu sene sabunlu bezle sildim. Tabi hafif sertleşti. Sonra vazelin sürdüm eskisinden daha yumuşak oldu. Sonra bu yumuşaklık hoşuma gidince abartıp vazelin e boğdum bu seferde aşırı yumuşak oldu. Bir ayda yeniden normale döndü şükür.
    Ben bakım konusunda çok hassasım hem deri eldivenler , hem deri montum, hem de yazlık/kışlık deri botlara vazelindi, Motul M3'tü, zeytinyağıydı periyodik olarak yumuşatıcı ürünler kullanıyorum.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bakım konusunda çok hassasım hem deri eldivenler , hem deri montum, hem de yazlık/kışlık deri botlara vazelindi, Motul M3'tü, zeytinyağıydı periyodik olarak yumuşatıcı ürünler kullanıyorum.
    Peki temizliğini nasıl yapıyorsunuz açaba?

Motosikleti
    YZFR25
    o kadar normal ki :D gülüyorum kusura bakmayın. 800 liraya aldığım Revit eldiven 4 ayda açıldı. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/198919-rev%27it-rezilligi.html

size şuanki halini atsam şoka girersiniz heryerden yırtıldı açıldı. Hatta işten dönünce üşenmiycem atıcam. Linkini attığım konudan sonra eldiveni sayılı kullanmışımdır. Soğudum sinir oldum tamir ettirdim sonra bıraktım kullanmıyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar normal ki :D gülüyorum kusura bakmayın. 800 liraya aldığım Revit eldiven 4 ayda açıldı. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/198919-rev%27it-rezilligi.html

size şuanki halini atsam şoka girersiniz heryerden yırtıldı açıldı. Hatta işten dönünce üşenmiycem atıcam. Linkini attığım konudan sonra eldiveni sayılı kullanmışımdır. Soğudum sinir oldum tamir ettirdim sonra bıraktım kullanmıyorum
    Ben de geçen sene Haziran'da aldım Rev'it Striker 2, geçen yaz + bu yaz kullandım daha en ufak bir sorun yok, bundan önce Rev'it Air diye bir deri vardı, 2 sezondan sonra parmak ucu inceldi ve delindi. Rev'it bazı modelleri azami 2 sezon dayanır mantığı ile fiyat değerlendirmesi yapılırsa üzmeyebilir. (2 sezon için değecek bir fiyat ise alırsınız yoksa almazsınız...) Benim aldığım Stiker 2'ler parasını çıkaracak gibi görünüyor şimdilik.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar normal ki :D gülüyorum kusura bakmayın. 800 liraya aldığım Revit eldiven 4 ayda açıldı.
    Hakiki üst derinin yırtılması normal değildir. Yarma, kaplama ve sentetik derinin yırtılması normaldir. Malesef bir tane Alpinestar eldivenim de öyle parçalandı gitti. Sentetik malzeme çok rahattı ama dayanıksız haliyle. Ama yarı profesyonel sayılabilecek Dainese eldivenim senelerdir sapasağlam. Doğru düzgün materyalden dayanacak şekilde üretilen mal dayanıyor. Hakiki üst deri de gayet dayanıklı bir materyal.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Five gloves stunt evo air flow eldivenim 1 senede paramparça oldu. Eldivenin deri olan her yeri eridi gitti.
    Aşırı rahat ve havadardı ama delikli deri almak benim hatam oldu.

Motosikleti
    SD 1290R
    Bugün bile kaliteli botların tabanı değişir ama yüzleri eskimez. Elli yaşında motosikletlerin deri seleleri, eğer çok ihmal edilmedilerse, bugün hâlâ iyi durumdadırlar...

Üst deri acaip sağlam ve esnek bir malzeme. Ama pahalı. Deriyi enlemesine 4-5 parçaya bölüp, dayanıksız alt deriyi işleyip, üst deriye benzetip, eldiven yapıp, hakiki deri diye satıyorlar, ki yalan da değil. Ama bozuluyorlar haliyle...

izleyin:
    Cyan ve Remzidemir41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bile kaliteli botların tabanı değişir ama yüzleri eskimez. Elli yaşında motosikletlerin deri seleleri, eğer çok ihmal edilmedilerse, bugün hâlâ iyi durumdadırlar...

Üst deri acaip sağlam ve esnek bir malzeme. Ama pahalı. Deriyi enlemesine 4-5 parçaya bölüp, dayanıksız alt deriyi işleyip, üst deriye benzetip, eldiven yapıp, hakiki deri diye satıyorlar, ki yalan da değil. Ama bozuluyorlar haliyle...

izleyin:
    https://www.youtube.com/watch?v=9kkLkIRxjkw
    Vay be ne numaralar varmış. Her ikisi de "legit" deri ürünü ise, alırken nasıl ayıracağız bunları? (Gerçi eldiven için - replika ürün değil ise - zaten yarma kısmını kullanmazlar, çünkü sağlam olması için kalın olması gerekiyormuş...)

O yarma derilerin dikiş yerinden açılması kopması son derece normal gibi duruyor, dikiş yerinde çok esnek ve esnek olduğu kadar sağlam malzeme lazım, yoksa iplik keser atar... Rev'it gibi üreticilerin böyle numaraya gireceklerini zannetmem, acaba bize gerçek Rev'it diye replika ürünler mi sokuşturuyorlar burada? (Bence kesin öyle...)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)