Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tercih için tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Selam dostlar. Geçen yıl arabayı hanıma kaptırınca 5 KM mesafedeki iş yerime ulaşım amaçlı ufak bir scooter aldım. Ama kullandıkça malum makine insanın bitini kanlandırdığı ve benimde kilo 95 olduğunu için ufak scooter yetmez oldu. Şimdi sizlerden almak istediğim akıl şudur; bütçem max 29000 (30 olmuyor) 2.el x-max 250 yada eski kasa MT-25 alabiliyorum. Şehir içi kullanım dışında ara sıra 300-400 KM şehirler arası kullanımımda olacak. Sürüş kolaylığı ve konforu açısından xmax daha mantıklı geliyor ama MT25’de baya bi aklımı çeliyor (orta yaş bunalımdan olabilir 😁) bu iki model yada türünde kullananan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bitane mt-25 parçaladım. bidaha alır mısın desen almam. ama kötü motor değil. xmax te güzel motordur ama scooter almak o paralara ne kadar mantıklı bilmiyorum. öyle bir zamana geldik ki 30 bin liraya bile motor alamaz hale geldik. illa ikisin den birisi olsun diyorsanız mt-25 derim. ben o paraya motor alacak olsam şuan crf250 rally alırdım herhalde.
    erensel bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Çoğunlukla şehiriçinde ve gündelik amaçla kullanılacaksa xmax 250 tercih edin derim. Hem bagaj sıkıntısı yok hem de konforlu bir araç. MT25 uzun yolda yorar.
    erensel bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam olgun yaşta olduğunuzu söylemişsiniz, ciyuv ciyuv 12.000 devir çevirip ne yapacaksınız? Alın Xmax, paşa paşa binin.
    bdrhngvnc, erensel ve espresso bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben olsaydım düşünmeden xmax250 alırdım
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Ben 20 yaşındayım. Bende aynı kullanım amacıyla o fiyatlara xmax 250 araştırıyorum. Mt 25 için ne kadar sağlam deselerde gerek artçı gerek yük olarak xmax daha ağır basıyor.
    erensel bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    MT-25 kullanmadim, 250cc scooter kullaniyorum. Sehir icinde her sekilde scooter daha fazla isinizi gorecektir, ancak karar/keyif elbette sizin.

- Kivraklik
    - Konfor
    - Bagaj hacmi
    - Yaz/Kis bacaklarin/ayaklarin islanmamasi

Yagmur yagmaya basladiginda naked kullanan arkadaslar viyaduk/kopru altinda beklerken ben bagajdan yagmurluk/pantolon/bot cikarabiliyorum.
    Uzun yolda tasidigim esyanin haddi hesabi yok, arka kuyruga 20-30lt civarinda bir sirt cantasi bagliyorum, bagajda ise 15" laptop cantasi, ekstra polar, ayakkabi vs tasiyabiliyorum. Topcase taksam bir, 45lt/10kg civarinda bir tasima kapasitem daha olur.

Mart ayinda Istanbul-Izmir arasi giderken, Susurluk civarinda MT-25 sahibi bir arkadas ile tanistik ve Manisa'ya kadar onunla beraber gittik. Performans olarakta MT-25'ten asagi kalmaz 250cc scooter. Hatta 110-120 km/sa ile giderken MT-25'li arkadas dayak yemis gibi olur, boyun agrisi cekebilir.

Kisaca ihtiyacinizi tam belirlemenizi oneririm.
    erensel, espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hunk
    Aklın yolu bir. Cevap ve görüşlerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürler. Temiz bir xmax bulmaya çalışacağım. Tekeriniz düz bassın.
    bdrhngvnc ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklın yolu bir. Cevap ve görüşlerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürler. Temiz bir xmax bulmaya çalışacağım. Tekeriniz düz bassın.
    Marka takintim yok ancak Forza da dusunebilirsiniz, XMax'ten farkli olarak daha yumusak suspansiyon, daha fazla konfor diyebilirim. Uzun yolda elektrikli on cam inanilmaz guzel bir ozellik.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben XMAX bakıyorum naked ile yolculuk pişmanlıktır
    erensel bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Suzuki GW250 Inazuma öneririm.

Yaşınız, tahmini sürüş tarzınız, motosikletten istediğinizi düşündüğüm kriterler ve bütçeniz de düşünüldüğünde şu an ulaşabileceğiniz en kaliteli ve işinizi görebilecek, 250cc' lerin Mercedes' i diyebileceğimiz motosiklettir. Mutlaka bir kez kullanıp sonra karar verin.
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    400 km sürecekseniz o iş naked makineyle işkenceye dönüşüyor. Suzuki vstrom250 veya xmax 300 veya 400 işinizi görür. Xmax 250'de uzun yolda tat vermeyebilir. Crf250 rally'de olur ama 3. tercih olarak.
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gezginbekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 km sürecekseniz o iş naked makineyle işkenceye dönüşüyor. Suzuki vstrom250 veya xmax 300 veya 400 işinizi görür. Xmax 250'de uzun yolda tat vermeyebilir. Crf250 rally'de olur ama 3. tercih olarak.
    Xmax 300-400 neyse de, CRF250 onermeyin bunun yanina Uzun yolda totonuz tutulur diyor herkes CRF250 icin.

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 300-400 neyse de, CRF250 onermeyin bunun yanina Uzun yolda totonuz tutulur diyor herkes CRF250 icin.
    Valla ben motor bakarken sele konforundan ziyade titreşimine bakıyorum. 400 liraya sele yaptırılır, sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka takintim yok ancak Forza da dusunebilirsiniz, XMax'ten farkli olarak daha yumusak suspansiyon, daha fazla konfor diyebilirim. Uzun yolda elektrikli on cam inanilmaz guzel bir ozellik.
    Üstad marka takıntım yok. Forzada bakıyorum ama haliyle xmax daha fazla var mukayese edebileceğim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    xmax veya forza her işinizi görür. şehir içi-dışı rahatça gezersiniz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    SYM Cruisym 250i, Burgman UH 200,

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki GW250 Inazuma öneririm.

Yaşınız, tahmini sürüş tarzınız, motosikletten istediğinizi düşündüğüm kriterler ve bütçeniz de düşünüldüğünde şu an ulaşabileceğiniz en kaliteli ve işinizi görebilecek, 250cc' lerin Mercedes' i diyebileceğimiz motosiklettir. Mutlaka bir kez kullanıp sonra karar verin.
    Xmax/Forza veya MT'ye bu kadar para bağlamak içime sinmedi valla. Şuan inazuma, SYM Wolf ve Xcity bakıyorum ama millet deli paralar istiyor. Hayırlısı artık

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Xmax/Forza veya MT'ye bu kadar para bağlamak içime sinmedi valla. Şuan inazuma, SYM Wolf ve Xcity bakıyorum ama millet deli paralar istiyor. Hayırlısı artık
    Çok temiz, kırmızı bir inazuma satan arkadaşım var. 23-24 bin civarına satacağını söylüyordu, arzu ederseniz bir bakın. Ciddi ciddi piyasadaki en temiz motosikletlerden biri, gördüğünüzde siz de anlayacaksınız zaten. Aklınızda olsun, hiç tanımadık birindense en azından forumdan birisine gider.
    ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 49.000 km.deki Sym Wolf'ümü 9000 TL mi 9500 TL mi öyle bir fiyata Aralık ayında Angrypower'ın Urfadaki kuzenine satmıştım. Şu an 2. el piyasayı takip ediyorum 15-16.000 TL'nin altında pek Wolf yok gibi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)