Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zgaraj ile ilgili yaşadığım sorun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Merhaba

10 yıldır sym kullanıcısı olarak 2 sorun yaşadım.

2.el arkadaşımdan joymax z aldım. Garanti belgesi verilmemiş. Aradım firmayı söyledim. bana döneceklerini söylediler 2 gün geçti dönmediler tekrar aradım. Tekrar bilgileri aldılar. Sonra beni sert bir dille konuşan başka bir numara aradı. bizden almadınız siz motoru ne hak talep ediyorsun tarzında. Sinirlenmem kolay kolay insanları hiç kırmam ama gerçekten sinirlendim. Bu arada motorun aküsü yerine tam olarak bağlanmamış bağlantı demiri apaçık duruyor. bizim öyle bir hata yapmamızın imkanı yok dendi. Akü bağlantı demiri duruyor tertemiz tek bir iz yok. Başka biri oynamış diyor. Yine yalancıyız... Bakıma da buraya gidecektim aküyü de bağlatırım görürler ne hata yaptıklarını dedim. Ama o üslup çok sertti bizler sanki iftira attık sanki yalan söyledik. Yapacağı tek şey şu, gelin bakalım hatamız var ise düzeltelim eğer sizde ise hata kusur bakımınızı yapmış oluruz. bunu demek çok mu zor ? Garanti belgesi için fabrikasını aramam gerekmiş.

garanti kapsamı dışında motorum. Belge yok. İlk bakım yaptırdım izmitte serrviste kayıt yok. Belge yok. Belgesi gelirse imza kaşe alırım dedim servise ama hiç bir şey yok. Bu durumu notere anlatıp belge almak gerekiyor başka çarem kalmadı. Z garajın sevilen yüzü sadece iyi iseniz var sanırım.

Lütfen dikkat edin. bizler gibi ortada kalabilirsiniz.

Saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Hala hakaretlere uğruyorum arkadaşlar. Beni yalancılıkla suçluyor. Akü bağlantı demirim hala duruyor gevşese iyice akü kapağı delip çıksa yolda kalsam bile takmayacağım. akıl tutulması olmuş firmayı karalıyormuşum. çok ilginç

garanti belgesi vermek veye vermese bile sadece bana getir ben yapayım bakımını kayıt bende olsun imza kaşe vereyim demek ve aküyü takmak çok mu zor ? hala hakaretler ediliyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün bir satıcı problemi çözülmemiş motoru satmaz. Bir de arkadaşınızmış. Zgaraj yardımcı olacağı yerde zorluk çıkarıyorsa distribütör ile görüşebilirsin.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Ben 500 km de aldım. Ilk bakıma ben soktum orada fark edildi. Akü olayını da ben sonradan anladım arkadaşım olduğu için de biliyorum ne olduğunu. Hakaret üstüne hakaret ediliyor.durum bu.
    birGarip..

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 500 km de aldım. Ilk bakıma ben soktum orada fark edildi. Akü olayını da ben sonradan anladım arkadaşım olduğu için de biliyorum ne olduğunu. Hakaret üstüne hakaret ediliyor.durum bu.
    "Sanki motoru bizden mi aldınız" Yok ağaçtan topladık a**... Lafa bak. Firmayı falan bilmiyorum tek buraya takıldım.
    Diyelim ki ikinci el almış motoru, o zaman sen üretmiş olmuyor musun yani?
    1 km sürüp başkasına satsam, sattığım kişi garantiyi benden mi bekleyecek? Üretmişsin arkasında dur. Durmuyorsan da yok bizde mi aldınız yok bilmem ne gibi saçma laflar yapma. Sanki kişiye özel üretiyorsun da ikinci üçüncü sahibi seni ilgilendirmiyor.
    Garip bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bence distribütör ile görüşüp şikayetinizi bildirin. Joymax Z modeli yeni çıktı yanlış bilmiyorsam. Hem yeni modelden gelebilecek olası şikayetler için hemde bayinin tavrı için bir aksiyon alacaklardır.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Teşekkürler arkadaşlar desteğiniz icin. istanbuldaki grubuma da söyleyeceğim 10 kişi rahat sym ci. telefonu olanları aramaya başladım bile herkesi tek tek uyaracağım. beni kırmazlar umarım, zgarajcı geneli. haftaya hafta sonu yanlarına sırf bunun için gideceğim.

para kolay kazanılmıyor. şu an motoruma binmeye korkuyorum bunun ne demek oldugunu sizler daha iyi bilirsiniz. işten fırsat bulamadım notere gideceğim durumu izah edip belge alacağım.

akünün yerine tam takılmadığı belli kesinlikle. ben o şekilde bekletiyorum. Sym distrubutorune ulasamadım hala. gerekirse fabrikasına yazacağım. ihtar yollarım. bir şekilde ulaşacağım. motorum garanti dışı. ve tam toplanıp yola çıkarılmadı bunun sebebi zgaraj.
    Ali Mert bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motoru alan arkadaşın gidip alamıyormu garanti belgesini.500km olduğuna göre çok zamanda geçmemiştir üzerinden.
    Bende garanti ile ilgili sorun yaşadım ne benden önceki sahibinin bakımı nede benim 5bin bakımı sisteme girmemiş servis. Bakım yaptırdığım servis kapanınca ortada kaldım.Ama başka servis yardımcı oldu bende biraz uğraştım bakımları sisteme girdiler.Garantiden amortisör değiştirdim.Türkiyede işler böyle malesef.Hiç uğraştırma insanı en son yapacağını en başta yap bizimde markaya güvenimiz olsun dimi. Nerdeee.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alan arkadaşın gidip alamıyormu garanti belgesini.500km olduğuna göre çok zamanda geçmemiştir üzerinden.
    Bende garanti ile ilgili sorun yaşadım ne benden önceki sahibinin bakımı nede benim 5bin bakımı sisteme girmemiş servis. Bakım yaptırdığım servis kapanınca ortada kaldım.Ama başka servis yardımcı oldu bende biraz uğraştım bakımları sisteme girdiler.Garantiden amortisör değiştirdim.Türkiyede işler böyle malesef.Hiç uğraştırma insanı en son yapacağını en başta yap bizimde markaya güvenimiz olsun dimi. Nerdeee.
    Nasıl gidip alacak ki. Ben imza almışım alıcıdan git alıcıya sor diyor sevis. Hem de kaba bir üslupla. Bu mudur satış ? Bu mudur servis ?

Boş bir kâğıda km plaka kase yaptırdım başka bir servise öyle bir belge aldım. Garanti kağıdı verilmemiş ve git aldığin adama sor diyor ver verdim ve verdiğime dair imza var diyor. Ne yapmalı sence ?
    birGarip..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nasıl gidip alacak ki. Ben imza almışım alıcıdan git alıcıya sor diyor sevis. Hem de kaba bir üslupla. Bu mudur satış ? Bu mudur servis ?

Boş bir kâğıda km plaka kase yaptırdım başka bir servise öyle bir belge aldım. Garanti kağıdı verilmemiş ve git aldığin adama sor diyor ver verdim ve verdiğime dair imza var diyor. Ne yapmalı sence ?
    Aldiginiz kisi de motosikletin faturasi duruyordur belki, en kotu ihtimal kopyasi varsa distributore yazin, belgelerinizi gonderin, belki onlar saglar garanti belgesi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sırf garantiden çıkmasın diye yetkili servise mahkumuz modundan çıkın beyler , burası Türkiye , öyle her yaşadığınız sorun garantiden halledilir zannetmeyin , fabrika bir parça hakkında geri çağırma yazısı göndermişse ancak o zaman ücretsiz değişim/onarım yapılıyor buralarda , harici tüm arızalar kullanıcı hatasıdır bu coğrafyada..kendinize güvenilir bir usta bulun onunla devam edin , mesela yetkili serviste çalışıp sonra kendi yerini açmış , teknolojiye yabancı olmayan başarılı ustalarımızda var..

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldiginiz kisi de motosikletin faturasi duruyordur belki, en kotu ihtimal kopyasi varsa distributore yazin, belgelerinizi gonderin, belki onlar saglar garanti belgesi.
    Faturası vs her şeyi var. Apaçık yazıyor. Satılan fiyat başka fatura kesilen fiyat başka. Akıl tutulması yasayan yalancı bu sahtekar kullanıcı (!) bu durumu belge ile birlikte maliyeye şikayette bulundum. Is tatlıya bağlandı sonradan ama iş işten geçti.

Sym ye ulasamadim. Tüm asya ülkeleri distribütörlerine mail attım. Durumu izah ettim. Garanti kapsamı dışında basit bir kağıt yüzünden. Motoruma gönül rahatlığı ile binemiyorum dedim kısaca.
    Akşama kadar tanıdığın avukatlarla görüştüm, noter ile birebir görüştüm .

Gün boyunca bunlarla uğraştım. Akşamüstü saat 6 gibi tekrar yazdı özür diledi. Olay tatlıya bağlandı. Garanti belgem cumartesi kendilerinde olurmuş bana kargo yapacaklar.

Bi dünya para saydım bu yeni makineye. En ufak kronik sorunda vs servis sorumsuzluğu yüzünden ortada kalamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf garantiden çıkmasın diye yetkili servise mahkumuz modundan çıkın beyler , burası Türkiye , öyle her yaşadığınız sorun garantiden halledilir zannetmeyin , fabrika bir parça hakkında geri çağırma yazısı göndermişse ancak o zaman ücretsiz değişim/onarım yapılıyor buralarda , harici tüm arızalar kullanıcı hatasıdır bu coğrafyada..kendinize güvenilir bir usta bulun onunla devam edin , mesela yetkili serviste çalışıp sonra kendi yerini açmış , teknolojiye yabancı olmayan başarılı ustalarımızda var..
    Yok öyle bir şey hocam. Uğraşacaksın pes etmek yok öyle . Apachi motorcusu değiliz biz öyle malımıza zarar verecek. Her şey kayıtlı hakkını araman gerek. Ben eski sym ye ızmitte kafama göre usta bulamadım diye sırf istanbula lastik değiştirmeye buz motora gittim geldim. Madem garantili ürün madem servise zorla gidiyoruz yüksek ücret ödeyerek e bi zahmet ürünün arkasında duracak.
    Ali Mert bunu beğendi.
    birGarip..

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Faturası vs her şeyi var. Apaçık yazıyor. Satılan fiyat başka fatura kesilen fiyat başka. Akıl tutulması yasayan yalancı bu sahtekar kullanıcı (!) bu durumu belge ile birlikte maliyeye şikayette bulundum. Is tatlıya bağlandı sonradan ama iş işten geçti.

Sym ye ulasamadim. Tüm asya ülkeleri distribütörlerine mail attım. Durumu izah ettim. Garanti kapsamı dışında basit bir kağıt yüzünden. Motoruma gönül rahatlığı ile binemiyorum dedim kısaca.
    Akşama kadar tanıdığın avukatlarla görüştüm, noter ile birebir görüştüm .

Gün boyunca bunlarla uğraştım. Akşamüstü saat 6 gibi tekrar yazdı özür diledi. Olay tatlıya bağlandı. Garanti belgem cumartesi kendilerinde olurmuş bana kargo yapacaklar.

Bi dünya para saydım bu yeni makineye. En ufak kronik sorunda vs servis sorumsuzluğu yüzünden ortada kalamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Yok öyle bir şey hocam. Uğraşacaksın pes etmek yok öyle . Apachi motorcusu değiliz biz öyle malımıza zarar verecek. Her şey kayıtlı hakkını araman gerek. Ben eski sym ye ızmitte kafama göre usta bulamadım diye sırf istanbula lastik değiştirmeye buz motora gittim geldim. Madem garantili ürün madem servise zorla gidiyoruz yüksek ücret ödeyerek e bi zahmet ürünün arkasında duracak.
    Uğraşıp hakkınızı aramışsınız, iyi sonlu bittiğine sevindim. Bu garanti işleri bana saçma geliyor, yağ bile değiştirmezsen garanti dışı bırakırız motorunu, bilgisayar alıyorsun alt kapağını servis dışında birisi açarsa garanti dışı falan. En basit bir kapağı açıp yağ katıp geri kapatmayı bile servise yaptırmayı kendime yediremiyorum biraz. Parası neyse de benim elim kolum tutuyor, niye bunun için "yetkili" birine ihtiyaç duyuyorum?
    Ama pahalı şeyler için garanti olayında dediğiniz gibi önem verilebilir gayet, size bırakıyorum fikrinize saygı duyuyorum.
    Garip bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğraşıp hakkınızı aramışsınız, iyi sonlu bittiğine sevindim. Bu garanti işleri bana saçma geliyor, yağ bile değiştirmezsen garanti dışı bırakırız motorunu, bilgisayar alıyorsun alt kapağını servis dışında birisi açarsa garanti dışı falan. En basit bir kapağı açıp yağ katıp geri kapatmayı bile servise yaptırmayı kendime yediremiyorum biraz. Parası neyse de benim elim kolum tutuyor, niye bunun için "yetkili" birine ihtiyaç duyuyorum?
    Ama pahalı şeyler için garanti olayında dediğiniz gibi önem verilebilir gayet, size bırakıyorum fikrinize saygı duyuyorum.
    Umulmadık zamanda garanti işe yarayabiliyor. Bende Sym Wolf varken garanti sürecinde bakımlarını Z-Garaj'da yaptırıyordum. Yanlış hatırlamıyorsam 4. bakım zamanında benzin depomda bir yerlerde sızıntı vardı. 4-5000 km boyunca sızıntının nereden kaynaklandığını bulamadık. Bende de kaşeli bakım kağıdı yoktu ama sisteme işletiyordum. Farklı bir yetkili servis olan Moto Punto'ya götürdüm motoru, onlar da tam olarak sızıntı nereden geliyor bulamadılar. En sonunda garanti kapsamında yakıt deposunu değiştirdiler. Sorun çözüldü. Garanti kapsamında değişim olmasaydı o zamanın parasıyla 1000 küsür TL'ye kendim depo almak durumunda kalacaktım. Gerçi o günden sonra da bakımlarımı gerekli parçaları kendim alarak kendi ustamda daha ekonomik şekilde yaptırdım.
    Garip bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler...
    Örnek bir olay olmuş. Sızlanmak, beddua etmek yerine hakkınızı savunup sonuç almışsınız.
    Kazasız belasız sürüşler...
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    noterle avukatla vs uğraşacakken bayi bana tekrar ulaştı ve sorunumu gidereceğini söyledi(yazılı olarak ). aynı gün içinde distributorden (!) kargo yola çıktı ertesi gün bayiye ulaştı sonra bayi bana kargoladı . hız müthiş. Demek ki istense yapılabiliyormuş.

herkesin bilgisine.

reklam yapmamak adına plakalığı kırmıştım. plakalıksız kaldım isimli bir şey yaptırsam diyorum.önerisi olan var mı ? nerede yaptırabilirim ?
    maktama bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    noterle avukatla vs uğraşacakken bayi bana tekrar ulaştı ve sorunumu gidereceğini söyledi(yazılı olarak ). aynı gün içinde distributorden (!) kargo yola çıktı ertesi gün bayiye ulaştı sonra bayi bana kargoladı . hız müthiş. Demek ki istense yapılabiliyormuş.

herkesin bilgisine.

reklam yapmamak adına plakalığı kırmıştım. plakalıksız kaldım isimli bir şey yaptırsam diyorum.önerisi olan var mı ? nerede yaptırabilirim ?
    n11.com gibi sitelerde bir sürü yapan yer var hepsi hemen hemen aynı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)