Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul'dan orduya cb250R ile önerileriniz nelerdir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Bugün veya yarın yeni motorum cb250R ile İstanbul'dan Ordu'ya gitmeyi düşünüyorum. Genel önerileriniz nelerdir merak ediyorum 200Km üzeri yol önceden yapmadım.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bel için Agrı kesici

Bol su içmeyi unutma, susamamış olsan bile su iç.

45 dakika 1 saatte bi 10 dakika mola ver.

Çok teşekkürler, çok zor olur mu sizce

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Ben R25 ile 600 km yol yaptım 200kmde bir mola verdim ondan önce en uzun yolculuğum 120 km idi ama öyle bel ağrısı falan yaşamadım sadece biraz kuyruk sokumu ve diz kapaklarım ağırdı oda o gece uyuduktan sonra yarısı gün birşey kalmadı bence sıkıntı olmaz ama şöylede birşey var bu insana göre değişiyor kimisi 100kmde perti çıkıyor kimisi aralıksız 250 km gidiyor öyle insanlar tanıdım insanla alaka durum sanırım

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bol su iç, bol mola ver, durduğun benzinliklerde sıcak/soğuk fark etmez kahve iç, dinç tutar. Biran önce hedefe varmayı düşünme, yoldan keyif al. Öğün atlama, tavsiyem kamyoncu lokantalarında yemek ye, hem ucuz hem kaliteli yemek yersin.

Karadeniz iklimi belli olmaz yanına mutlaka yağmurluk al. Ayrıca yanına bir adet lastik tamir spreyi al, lastik yüzünden yolculuğun yarıda kalmasın. Çok yorulduğunu hissedersen devam etmek için kendini zorlama, yol üstündeki ilk şehre gir, merkezi bir yerdeki pansiyonda gece konakla, uykunu al ve yola öyle devam et. 1 gün geç varmak, kaza yapıp hiç varamamaktan iyidir.

Bol bol fotoğraf çek, ileride anlatacağın güzel anıların olur.

Şimdiden hayırlı yolculuklar.
    infernus ve AleniDesais bunu beğendiler.

Arkadaşlar güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Şimdi yola çıksam geç mi olur?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birşey olmaz hocam, insanalr bisikletle 1000lerce km yapıyor

bu saate geç. Şahsi fikrim bugün cıkmanız şart değil ise sabah 7 de cıkın. sıcak vurmadan varmış olun

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sabah erken vakitte yola çıkmanı öneririm. Hem trafik nispeten daha sakin oluyor hemde öğle sıcağı başlamadan en az 5-6 saatlik yol yapmış olursun.

Ben uzun yolculuklarıma hep sabahın erken saatlerinde başlarım. Ama tercih senin, akşamüstü hatta gece bile yola çıkılır, tercih meselesi.

Ama bana göre sabahın erken saatlerinde yolculuğa başlamak çok daha mantıklı geliyor.

Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Şimdi yola çıksam geç mi olur?
    Geç olur. Bu akşam erken yat, yarın sabah 5 gibi yola çık, sallana sallana gidersin. Şimdi çıkarsan yetişmeye çalışır, gereksiz risklere girersin.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    saat başı mola, en fazla 1,5 saat sürün, daha fazla zorlamayın. muhakkak her molada su veya soda için.
    varsa gündüzleri güneş vizörü kullanın. uyuklamaya başlarsanız muhakkak bi yarım saat falan dinlenme tesisinde dinlenin.
    zincir yağı ve zincir temizleme spreyi (gaz yağı da olur) alın. yanınızda çok fazla olmasa da nakit para bulundurun.
    mümkünse sabah erken saatte yola çıkıp karanlığa pek kalmamaya dikkat edin. daha önce gitmediğiniz yollar haritada göründüğü gibi olmayabilir.
    antalyada bi dağ yoluna girmiştik, haritada miss gibi asfalt görünüyordu ancak biz gittiğimizde yolun asfaltı yeni sökülmüş, ortalık toprak ve taş doluydu. 20 km lik yolu 1,5 saatte zor bitirdik.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Sabah 7'de falan çık böylece rahatça gidersin. Geç saate kalırsan acele telaş bastırıyor dinlenmeleri kısaltıyorsun falan tehlikeli. Ayrıca sabah erken saatlerde çok ayrı bir zevkli oluyor bence.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Ön camsız yola cikilmaz, naked motorlar gercekten iskence yazın bile rüzgar aptal ediyor insani. Ön cam şart hemde yüksek bir tur camı. Onun harici bol sıvı ve vitamin komplexi takviyesi alman lazım. Hayirli yolculuklar.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Ben böyle bir yolculuğa çıkacak olsam kesinlikle gaz sabitleyici aparatlardan bir tane alırdım. Ön camın üstüne tutturulan deflektörler var oldukça işe yarıyor. Böyle arabayla gidiyor gibi 120 130 gideyim dersen çabuk yorulursun. Sanki geziyor gibi motoru ve kendini de kasmadan ferah ferah gitmeni tavsiye ederim. Dikkatli ol. İyi yolculuklar...

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct+Xmax250
    Toplamda 3 kez İstanbuldan orduya gittim. bu bayramda 4.kez gidicem. İlk gidişim cbr 250yle oldu 11 saate gittim 930km sabah 5 gibi çıkarsan sıcaktan etkilenmezsin ama Bolu yu geçene kadar üşüyebilirsin. Airhawk yoksa altına ince sandalye minderi almanı tavsiye ederim. 100 110km ile gidersen rüzgardan çok etkilenmezsin.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hız yapma. su ıç. 1 saate bir mola. dizlik tak. sanki sonbaharda sürücek gibi yağmurluk al yanına. orta ve sağ şeridi benimde. kamyonlara yakın seyretme.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bol bol dinlenerek git. unutma her zaman sen trafikte haksızsın yol vereceksin araçlara mecbursun. geçiş önceliği sende değil diğer tüm araçlarda. ve casper sın . görünmüyorsun. bu kurallara daima uy

40-50 dk da bir mola ver. bol sıvı al. karnını tam anlamıyla doyurma çok yeme. gerisi gelir.

keyifli sürüşler

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yapabileceğin en güzel şey, merak ettiğin bir şehir varsa arada veya gezilecek bir yer, yolu ikiye bölmek olur. Yapılmaz bir yol değil ama, yorucu ve gerçek anlamda bir motosiklet seyahatinden uzak bir sürüş olur.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    geçeh hafta ben de mt25 ile istanbul sinop yaptım. Beklediğim kadar zor ve yorucu olmadı. 1 bçuk saate bir mola verdm. biraz diz ve bilek ağrısı oluyo ama fazla değil. hız sabitleyici iyi oluyor. ve kulaklık tak mutlaka. hayırlı yolculuk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende 2 hafta önce eşimle 500km istanbul-ankara yaptık

tek sıkıntım geçmişte kıl dönmesi ameliyatı olduğum için kuyruk sokumum çok ağrıdı onun dışında bir sıkıntım olmadı

motor 150cc eşim+valiz+dolu topcase.

90km hız ile en sağ şeritte gayet güzel gidiliyor. Ki sizin motorunuzla 110-115 gayet konforlu gidilir diye düşünüyorum.

tavsiyem erken çıkın, ben sabah 5'te yola çıktım daha rahat serin oluyor.

motorun yağını ve lastik hava basınçlarını kontrol edin,yanınıza lastik tamir kiti almayı unutmayın, yiyecek içecek kısmı size kalmış.

Dahe önce sahibi olduğum, istanbuldan alıp ankaraya sürerek getirdiğim bi motor olduğu için konfor olarak gayet iyi olacağını, gözünüzün korktuğu kadar zor olmayacağını söyleyebilirim. Topcase veya arka çanta şart, hiçbiri yoksa sırt çantası olmalı, üstünüzde telefon cüzdan sigara anahtar gibi sürüş esnasında ihtiyaç duymayacağınız şeyleri mutlaka çantanıza koyun. Ön cam şart, gp kompozitin camı gayet güzel sağlam ve yeterliydi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)