Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maalesef ben de düştüm.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar.
    Dün bir kaza geçirdim, önüme aniden çıkan bir aracın arka kapısına girdim.
    Hasarlarım : Kaskın vizörü kırıldı.
    Motorun ön gidonu sağa 1-2 cm bakarken motor düz gidiyor.
    Sizden sorum şu. Karşılıklı tutanaklar tutuldu.
    Sizce servise götürmelimiyim?
    Yoksa normal bir motor tamircisine götürüp kendim mi yaptırmalıyım?
    Kask için ne yapabilirim? Kasklarımız sigorta kapsamına girmiyorlar mı?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Arkadaşımızın başından geçen olayı kısaca anlatayım;

Motoru ile doblonun yan kapısına önden çarptı. Yaralanmalı kaza geçirdi. (Bu kısmı es geçiyorum)

Tutanaklar tutuldu. Arkadaş motoru sigorta ile anlaşmalı normal bir motosiklet ustasına götürdü.
    Usta tamir ettiği bazı parçaları değişmiş olarak gösterip sigorta parasının tamamına konmaya çalıştı.
    Arkadaş böyle olaylarda akıllı olduğu için tüm yapılan işlemleri listeletti ve değişmiş gösterilen parçalardan arta kalan parayı ustaya bırakmadı.

En önemlisi motoru satarken Tüm olayları dürüstlükle anlattı. Büyük Hayır Duası aldı ve hala alıyor.
    Keşke servise götürseydim diye pişman oldu çünkü parçaların tamamı Orjinal olarak değişecekti ve bu kadar uğraşmayacaktı. Ama tamircide bir kere işlemler başlatılınca çoğu şeyi sonradan öğreniyorsunuz.

Servise verin kafanız rahat etsin. Bugün arıza çıkarmayan şey yarın yolda arıza çıkarır, iki kuruşluk kar edeceğim derken canınızdan olursunuz. Bunlar basit şeyler değil.

Fazla yazıya veya söze gerek yok gerekli işlemleri başlatıp servise vermeniz en doğru yoldur.

Ek olarak Kaskın da expertiz de hasar kaydına dahil edilen örnekleri var. Expertizinizle görüşmeniz gerekiyor.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eğer dürüst yaşamışsak, nasıl öleceğimizi düşünmemize hiç gerek kalmaz. (Robert Burns)

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yanlız öyle fazla bekleme 2 gün süresi var galiba exper e bildirilmesi için kararını biran önce ver

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Geçmiş olsun Allah beterinden sakınsın inşallah.
    Kusurlu karşı taraf ise onun trafik poliçesinin anlaşmalı servisine götürebilirsin.
    Karşı araç sigortasının anlaşmalı motosiklet hasar servisi yok ise bence yetkili servise götür.
    Kask konusunda ekspere ayrıca bilgi ver ama kask için ödeme kesin çıkar diyemiyorum.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben yetkili servis dışında ki insanlara zinciri bile yağlatmıyorum.

bir kaç istisna isim dışında türkiyede usta yok denecek kadar az.

örneği suziki recep, tüm suziki yetkili servisi toplasanız bile Suziki recebin yerini tutmaz.
    kawasaki dede izmitte bir usta vardı yanlış hatırlamıyorsam.

kendisi ispatlamış bir usta değilse,yetkili servisten şaşma.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun. Kaskınızın da hasar gördüğünü mutlaka bildirsin servisiniz. Yoksa alamazsınız parasını.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben kaza geçirdiğimde kasko yetkili servisin çıkardığı faturanın tamamını ödedi. kaskımın da hasarlı halini imha etmek için istedi faturasının fotokopisi ile birlikte gönderdim, yarısını ödedi. Faturasında 970TL yazıyordu, 450 lira ödedi. Şimdi aynı kask 1600 lirayı geçmiş. Ama hiç yoktan iyidir. Bir kere bile darbe alsa bir sonraki kazada koruyuculuğu tam olmaz kaskların.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Keyfine göre bir servise götürürsen, masrafları önce kendin öder sonra faturaları sigorta şirketine iletirsin iade alırsın. Onların belirlediği servise götürürsen cebinden para çıkmaz.

... en son böyleydi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyfine göre bir servise götürürsen, masrafları önce kendin öder sonra faturaları sigorta şirketine iletirsin iade alırsın. Onların belirlediği servise götürürsen cebinden para çıkmaz.

... en son böyleydi.
    Benim kaskomu yapan sigorta şirketinin yamaha servisleri ile anlaşması yoktu ama servise götür dediler, çeici de sağladılar. Serviste yapıldıktan sonra faturanın örneğini servis sigorta şirketine gönderdi, onlar d abenim hesabıma parayı yatırdılar ben de servise have ettim halloldu. Sigorta şirketi geciktirecek uğraştıracak şimdi diye dert etmiştim ama tahiminimden çabuk çıktı ödeme.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Bildiğim kadarıyla motorundaki hasarla beraber senin tüm ekipmanlarını ve hatta kaza sebebiyle kırılan telefonunu dahi ödüyor olması lazım. Yeter ki karşı taraf suçlu bulunsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)