Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50.000 Bütçen olsa sen ne alırdın.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba arkadaşlar
    50 bin lira bütçeniz olsa
    Ss 600cc motor istiyorum ama ABS'siz ve yaşlı bir motor almak beni geriyor. Bu yüzden MT 07 ABS'li ve 3-4 yaşında motor almaya teşvik ediyor
    Çok sık şehir dışı yapmayan şehir içi kullanım ağırlıklı olsa ne alırsınız siz
    Not: İstanbul trafiğini göz önünde bulundurmayarak.
    Şimdiden yorumlariniz için teşekkür ederim.
    Tekerinize taş değmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

https://benelli.com.au/model/502c/

Kendisi bir ss olmasa da yazmak istedim
    50binim olsa üstüne 4 daha koyar bunu alırdım, kaç haftadır aklımı kurcalıyor
    Ned Low bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosikletsitesi.com/wp-...2-C-2020-1.jpg
    https://benelli.com.au/model/502c/

Kendisi bir ss olmasa da yazmak istedim
    50binim olsa üstüne 4 daha koyar bunu alırdım, kaç haftadır aklımı kurcalıyor
    de get gözünü sevim ya. 50 bin tl verip, ne olduğu belirsiz, servisi olmayan motor mu aldıracaksın millete?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    50 binliram olsa motosiklet almam şu aralar. ya piyasanın düzelmesini beklerim düzelmiyorsa arıza çıkarmayacak sukuter alıp onunla işimi hallederken gene piyasanın düzelmesini beklerim.

geçen sens 36 bine aldığım versys 650 şuan 60-65 bine satılıyor.

bu soruyu geçen sene sorsaydın bi çok model sayardım ama şimdi saymak gelmiyor içimden

Elinde motor varsa onu kullanmaya devam et. Parayı da altına yatır. Ortalık sakinleşince Tekrar bakarsın duruma. Ben böyle yaptım.

eger illa birsey alman gerekiyorsa, sifir maxi skuter almak en mantiklisi.
    hem sifir motora binersin, hemde durdugu yerde deger kazanir.
    biraz daha biriktirince satar vitesli birseye gecersin.

birsey almak zorunda degilsen acilen, parani bir yatirim aracina dönusturup elde tutmak mantikli olacaktir.

ben olsam beklerdim. fiyatlar çok yüksek

Para yatırım halinde piyasayı kontrol ediyorum zaten
    Ama yaşlı motor almak istemiyorum genç olsun şuan aklımda MT 07 ile xj6 arasındayim xj6 olması sebebidir 4 silindir olması mt7 de zaten tam bir canavar makinası

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Şehir içi XJ6 yerine MT7 alırdım ben.

Motosikleti
    Cb250r
    Xj 6 mukemmel bir makina kullanma sansim oldu. Ama sahibi arkadasimla konustugumda ise tek sunu soylemisti bana.
    Aga cok dikkat cekiyo bastinmi gidiyo sesi guzel ama yakiyo makina uzaga filan artik gidemiyom. Zevkine es dost bulusmada kullaniyom. Satip yeni model az yakan makina bakicam
    Demisti. Acikcasi 4silindirli bir makina gundelik kullanima pek uygun degilmis
    Karar sizin tabiki. Ama hem tarz hemde cebi yormayan makina bakin derim saygilar

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı hükümdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj 6 mukemmel bir makina kullanma sansim oldu. Ama sahibi arkadasimla konustugumda ise tek sunu soylemisti bana.
    Aga cok dikkat cekiyo bastinmi gidiyo sesi guzel ama yakiyo makina uzaga filan artik gidemiyom. Zevkine es dost bulusmada kullaniyom. Satip yeni model az yakan makina bakicam
    Demisti. Acikcasi 4silindirli bir makina gundelik kullanima pek uygun degilmis
    Karar sizin tabiki. Ama hem tarz hemde cebi yormayan makina bakin derim saygilar
    [IMG][/IMG]

Haziran başında 40 küsür bin Tl'ye 2016 abs'li, 14 bin km'de aldım ilk sahibinden. Bu fiyat bandında alınabilecek sağlam motosiklettir kendisi. Bakımları düzgün yapılırsa 300.000 km'leri rahat görüyor. 4 silindirliler içerisinde de en ekonomik olanı. Orta devirlerde 100 km'de 4.7 litre, sürekli üst devirde kullanılırsa 5.5 litreleri buluyor. Uzun yolda 4 litreye kadar düşüyor. MT07'ye nazaran ağır bir motordur, apaçiliğe gelmez kolay kolay. Ağır başlı bir motosiklet. Muadili cbr650f'lerin 2. Eli en az 20-25 bin tl daha pahalı. 250 cc fiyatına alınabilecek sağlam bir motordur XJ6. Keşke üretimi devam etseydi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    2015'e geri ışınlanıp bu 50.000 lirayı kullansak olmazmı ?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de get gözünü sevim ya. 50 bin tl verip, ne olduğu belirsiz, servisi olmayan motor mu aldıracaksın millete?
    tipine aldananlardanım ben

50 bini verip alacak adam eminim ki benim yorumumdan hariç kullanıcı sayfalarını servis/parça şikayetlerini okur araştırır

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke üretimi devam etseydi.
    Üretimi devam etseydi şimdiki fiyatlar hayal olurdu. Tıpkı muadillerinin makul fiyatlarda olmadığı gibi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rakamlara bak. Seneye de 60 bine 250lik scooter onerisi basliklari simdi saka gibi gorunse de aynen boyle olacak gibi

Motosikleti
    Cb250r
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://hizliresim.c...XS.jpg</a></a>

Haziran başında 40 küsür bin Tl'ye 2016 abs'li, 14 bin km'de aldım ilk sahibinden. Bu fiyat bandında alınabilecek sağlam motosiklettir kendisi. Bakımları düzgün yapılırsa 300.000 km'leri rahat görüyor. 4 silindirliler içerisinde de en ekonomik olanı. Orta devirlerde 100 km'de 4.7 litre, sürekli üst devirde kullanılırsa 5.5 litreleri buluyor. Uzun yolda 4 litreye kadar düşüyor. MT07'ye nazaran ağır bir motordur, apaçiliğe gelmez kolay kolay. Ağır başlı bir motosiklet. Muadili cbr650f'lerin 2. Eli en az 20-25 bin tl daha pahalı. 250 cc fiyatına alınabilecek sağlam bir motordur XJ6. Keşke üretimi devam etseydi.
    Ben cidden beğendim ama artık ülke durumuna bakınca önce benzini sonra parça parasını sonra ekipmanları sonra hırsıza karşı önlemi en sona da keyfimi düşününce ..... Eror ...
    Neyse harika makina tavsiye ederim

Normalde şehir içi ağırlıklı kullanım için almam ama bu fiyatları görünce alacağım te motor Tenere 660 dir. Bilinenin aksine yüksek olduğu için (gidon, araç aynalarindan daha yüksekte) şehir içinde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bu motoru alma sebebim ise: çok basit bir motor olması, bakımlarının, müdahalelerinin kullanıcı tarafından çok kolay yapılabilmesi. Bu motora sahip kişilerin çoğu servise, ustaya uğramaz, her işini kendi yapar. Bence en büyük artısı, boyle bir ekonomik zamanda bu. Diğer bir artısı ise motor bloğunun Yamaha nin en efsane blokları ndan biri olduğudur. Yurtdışı nda 500 binleri geçip anahtar değmeyen birçok motor var. Motor 2500 -4000 devir aralığı gibi çok küçük devir aralıklarında çok rahat kullanılıyor. Max devri 7000, zaten kimse bu motorda kolay kolay 5500 devrin üstünde kullanmıyor. Bu yüzden düşük devir çevirdiği için motor fazla yipranmiyor. Çoğu kullanıcı tarafından motorun rodajinin 60.000 km.de tamamlandığı görüşü var....

Her şeyden tam değilde biraz olan çok amaçlı bir motor. Şehir içi, şehir dışı, kamp amaçlı, yurtdışı gezilerinde, dağ da, bayır da, ova da, her türlü hava koşulunda ve yerde kullanılabilir. Yeri gelir dizboyu suyun içinden geçer, yeri gelir traktörün gidemediği yoldan gider, yeri gelir kaymak asfaltta 120-130 stabil seyreder. Düşünce grenaj masrafı yok. Koruma demiri taktimi istediğin kadar düşük hızlarda düşür, için acımaz. Parçası nisbeten ucuz....

Tek kötü yanı 660 CC. Olduğu için vergi diliminin 650 CC. Den bir üst dilimde olduğu....

Touring tarz motor pek ilgimi çekmiyor
    Daha çok hız ve kozmetik güzelliği olması lazım

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    bende aynı durumdayım 40 bin tl gibi bir bütçem var benelliye tnt 600 diyorum ayrı bir çıkmaz ducati diyorum o ayrı bir çıkmaz, tamam diyorum bir xj6, er-6f-n vs bakıyım adamlar bir güzel 40-50 k binmiş vurmuş yatırmış motoru 2 hafta sonra 50 bin tl olacak diye başlık atıp koymuş ilana. Kışı beklemekten başka bir çare göremedim kendime sana da bu tavsiyeyi vereyim dedim.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçem var zaten ama o parayı bu fiyatlardaki bir motora vermek istemiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)