Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Motorum Yeniden CBF 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Benimde aklımda bi fiyat oluşmasına yardımcı olur söylediğiniz fiyat. Güzel günlerde kullanın inşallah
    snappy x bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Ya kusura bakmayın ama japon da olsa 5 yaşında motora 12bin tl vermek günah. Elin gavuru 12bin birim paraya sıfır gıcır gıcır en son teknolojiye sahip 1000lik makinaya biniyor bizim milletimiz 5 yaşında üretimi kalkmış makinaya biniyor. Asgari ücretlinin yemeden içmeden biriktirdiği 6 aylık para be.

İşin kötü tarafı bu motorlar satıldığı için satıcılar nasıl olsa birisine itelerim mantığı ile fiyatı iyice yükseltiyor. Bu ülkenin sorunu yöneticilerde değil yönetilenlerde. Herşey müstehak size.

Bu motoru 12bin tl ye uyguna aldım demeye utanırım valla.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Biz de sıfır ve ikinci el piyasasından çokta memnun değiliz yani ister otomobil olsun ister motosiklet olsun. Hocam elin yabancısı 12bin birim paraya 1000 lik sıfır makinaya biniyor demişsinde. Bizim ülkemizde 1000 lik sıfır gıcır gıcır makineyi bilmem kaçbin tl ye satanlara da sitem etmen gerekmiyormu. Ülkeye girerken vergi döviz üzerinden geliyo zaten. Döviz i vatandaş mı yükseltti. Ötv yi ek gümrük vergisini vatandaş mı getirdi acaba. Konunun yönünü değiştirmeye gerek yok. Demekki arkadaş uyguna bulmuş almış mutlu günlerde kullanır inşallah
    snappy x bunu beğendi.

Hayırlı olsun kazasız belasız inş.
    snappy x bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısınız. Kawa'nın 300 luk versys'i var. Bizde 50 küsur bin lira, Almanya'da 5.000 euro arvadını kestiğim.

İnanılmaz bir uçurum var arada.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    En güzeli. Her evde bir cbf bulunmalı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzeli. Her evde bir cbf bulunmalı.
    Büyük motor alirsam satmam cbf'mi. Evladiyelik şerefsizim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kusura bakmayın ama japon da olsa 5 yaşında motora 12bin tl vermek günah. Elin gavuru 12bin birim paraya sıfır gıcır gıcır en son teknolojiye sahip 1000lik makinaya biniyor bizim milletimiz 5 yaşında üretimi kalkmış makinaya biniyor. Asgari ücretlinin yemeden içmeden biriktirdiği 6 aylık para be.

İşin kötü tarafı bu motorlar satıldığı için satıcılar nasıl olsa birisine itelerim mantığı ile fiyatı iyice yükseltiyor. Bu ülkenin sorunu yöneticilerde değil yönetilenlerde. Herşey müstehak size.

konuşmuşsun da boş konuşmuşsun,sıfır km mondial 11 bin tl olmuş,5 yaşındaki japona sonuna kadar helal olsun bu para.
    12 bin tlye sıfır km gıcır gıcır binlik mi var da biz almadık?vallahi boşsun

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92625594/detay

Kullandiginiz Kuba Dragon 50'nin sifir fiyati 6250TL yazilmis, yaziktir o paraya. Elin gavuru 6250 birim paraya sifir gicir gicir 400-500cc makinaya biniyor, bizim milletimiz 50cc kullaniyor. Asgari ucretlinin yemeden icmeden biriktirdigi 3 aylik para.

Hadi diyelim ki dovizi etkileyen cok sey var, dis gujjler, hainler, faiz lobileri filan. Vergileri de mi yonetilenler getiriyor? Ben mi getirdim 250cc uzerinde %37 vergiyi. Ustune gumruk vergilerini ben mi getiriyorum ?

Matematiginiz iyiyse https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/ adresindeki fiyatlari Euro'ya cevirin sonra konusalim bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92625594/detay

Kullandiginiz Kuba Dragon 50'nin sifir fiyati 6250TL yazilmis, yaziktir o paraya. Elin gavuru 6250 birim paraya sifir gicir gicir 400-500cc makinaya biniyor, bizim milletimiz 50cc kullaniyor. Asgari ucretlinin yemeden icmeden biriktirdigi 3 aylik para.

Hadi diyelim ki dovizi etkileyen cok sey var, dis gujjler, hainler, faiz lobileri filan. Vergileri de mi yonetilenler getiriyor? Ben mi getirdim 250cc uzerinde %37 vergiyi. Ustune gumruk vergilerini ben mi getiriyorum ?

Matematiginiz iyiyse https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/ adresindeki fiyatlari Euro'ya cevirin sonra konusalim bence.
    Bu arada usenmedim matematik calistim.

Haziran 2019'da satin aldigim Forza 250 26,900TL idi, o sirada 250cc ve altina OTV %0 idi. Su an %8. O sirada gumruk vergisi neydi bilmiyorum.

Basit matematik ile;

2019 Haziranda Forza 250.
    26900/5,8020 = 4636,33 dolares.

2020 Haziranda Forza 250.
    34444/6,8558 = 5024 dolares.
    (normalde su an fiyati 37200TL, %8 vergiyi dusunce 34444TL ediyor, buna gore hesapladim, insafli davranip gumruk vergisini cikarmadim bile.)

Aradaki 388$ 'lik fiyati Honda Turkiye'ye neden yaptiniz diye sorabilirsiniz, ama yanit alacaginizi sanmiyorum, vergiler filan derler. Ha diyebilirsiniz ki, Forza 250 Italya'da uretiliyor, ekstra gumruk vergisi gelmedi ki ona, yine Honda'ya sormak gerekecek.

Benim bildigim, Turkiye'de indirim olmaz, olsa olsa bindirimdir o.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ya benim fiyatlardan haberim yok, ya da çok pahalıya aldınız.

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuşmuşsun da boş konuşmuşsun,sıfır km mondial 11 bin tl olmuş,5 yaşındaki japona sonuna kadar helal olsun bu para.
    12 bin tlye sıfır km gıcır gıcır binlik mi var da biz almadık?vallahi boşsun

İyi fiyata bile almış bu kilometredeki motorların hasar kayıtsızlarını 14-15 den aşağıya satmıyorlar malum sitede.
    Hayırlı olsun bu arada.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)