Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kararsız Kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Sevgili dostlar paramı yavaş yavaş biriktiriyorum ama aklıma takılan bazı sorularım var ilk motosiklet herkesin acemiliğini attığı motoru öğrendiği motorlardır bende bu sebeple ikinci el adı sanı pek belli olmayan bir motosiklet alarak bu işe başlamayı düşünüyorum illaki o motorla düşeceğim ufak tefek kazalar yapacağım bunlar illaki yaşanılcak ancak bu motorların satışlarıda proplem normal bir motor alarak bu işe başlamak mı mantıklı adı sanı belli olmayan bir motorla bu işe başlamak mı? Eski motorlarda illaki arıza vs de bol olacak , bu konuda kafam baya karışık yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış anlamayın da siz motora başladıgınızda sürekli bi yere vuracağınızı , carpacagınızı, kazay ağacağınızı falan mı sanıyorsunuz?

Carpısan araba mı bu yav

adı sanı belli olmayan motordan kastınız ismi pek bilinmeyen çin motorları herhalde. motoru normalde zor satarsınız bi de kaza yapıp hiç satamazsınız.

alın bi cbf / ybr sonra taktırın koruma demirini takozunu. hiçbişi olmaz.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın da siz motora başladıgınızda sürekli bi yere vuracağınızı , carpacagınızı, kazay ağacağınızı falan mı sanıyorsunuz?

Carpısan araba mı bu yav

adı sanı belli olmayan motordan kastınız ismi pek bilinmeyen çin motorları herhalde. motoru normalde zor satarsınız bi de kaza yapıp hiç satamazsınız.

alın bi cbf / ybr sonra taktırın koruma demirini takozunu. hiçbişi olmaz.
    Ondan değil hocam illaki ufak tefekde olsa düşeceğiz hani iyi bir motora yazık etmeyelim diye diyorum
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Forumdan Uzaklaştırıldı
    keske gelismis ulkelerde oldugu gibi 1 asgari ucrete 125 cc 2 asgari ucrete 250 cc alacak halde olsak da duse kalka ogrenmekten cekinmesek

ben martta 10 bin tl 2. el pulsar alip 1 sene deneyim kazanip 0 km yamahaya hondaya gecis mi yapsam derken nisanda mayista piyasa oyle kudurdu ki yamaha icin honda icin seneyi beklemeyemem dedim 36 bin tl 0 km mt25 aldim

agustosta ehliyet alip tam ekipmanla aylarca sabahin korunde bos trafikte deneyim kazanip gerekirse 1 yil sonra trafige yavas yavas girmeyi planliyorum

10 bin tl tepe tepe kullanilmis pulsarla dusup kalkacagima 36 bin tl mt25e takozu koruma demirini takip dusup kalkarim dedim gerektiginde risk almak lazim bu hayatta

Motosikleti
    Rks Newlight 125 Pro - Rks Rk 150
    Adı sanı belli olmayan az satılmış üretimi artık devam etmeyen vs motorsikletleri alma parça sıkıntısı çekersin benim motorsikletimin üretimi yok ha güzel mi sokakta az rastlanan kimi küçük yerde hiç olmayan bir makineye binmek güzel ama parçada sıkıntı çekiyorum işte

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keske gelismis ulkelerde oldugu gibi 1 asgari ucrete 125 cc 2 asgari ucrete 250 cc alacak halde olsak da duse kalka ogrenmekten cekinmesek

ben martta 10 bin tl 2. el pulsar alip 1 sene deneyim kazanip 0 km yamahaya hondaya gecis mi yapsam derken nisanda mayista piyasa oyle kudurdu ki yamaha icin honda icin seneyi beklemeyemem dedim 36 bin tl 0 km mt25 aldim

agustosta ehliyet alip tam ekipmanla aylarca sabahin korunde bos trafikte deneyim kazanip gerekirse 1 yil sonra trafige yavas yavas girmeyi planliyorum

10 bin tl tepe tepe kullanilmis pulsarla dusup kalkacagima 36 bin tl mt25e takozu koruma demirini takip dusup kalkarim dedim gerektiginde risk almak lazim bu hayatta
    Dediğin gibi keşke ülkemizde alım gücümüz fazla olsa ama maalesef değil koruma demiri işi bu aralar sık sık aldığım bir öneri motoru alır almaz direk takmak ve trafiğe bu şekilde çıkmak en iyisi.Aslında benimde kafamda senin yaptığın gibi ehliyet almadan önce full ekipmanlı bir şekilde motor alıp tecrübe kazanmak ama Allah muhafa bir başkasına zarar veririm diye korkuyorum ve aklıma bu fikir geldiğinde direk rafa kaldırıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Alıntı Roland-Kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı sanı belli olmayan az satılmış üretimi artık devam etmeyen vs motorsikletleri alma parça sıkıntısı çekersin benim motorsikletimin üretimi yok ha güzel mi sokakta az rastlanan kimi küçük yerde hiç olmayan bir makineye binmek güzel ama parçada sıkıntı çekiyorum işte
    Hocam ülkemiz böyle şeylerin açlığında maalesef Afrika gibi
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar paramı yavaş yavaş biriktiriyorum ama aklıma takılan bazı sorularım var ilk motosiklet herkesin acemiliğini attığı motoru öğrendiği motorlardır bende bu sebeple ikinci el adı sanı pek belli olmayan bir motosiklet alarak bu işe başlamayı düşünüyorum illaki o motorla düşeceğim ufak tefek kazalar yapacağım bunlar illaki yaşanılcak ancak bu motorların satışlarıda proplem normal bir motor alarak bu işe başlamak mı mantıklı adı sanı belli olmayan bir motorla bu işe başlamak mı? Eski motorlarda illaki arıza vs de bol olacak , bu konuda kafam baya karışık yardımcı olursanız sevinirim

Hocam bende geçen yıl nasıl olsa sadece 5 KM mesafedeki işime gidip gelmek için kullanıcam dandik birşey de olsa işimi görür düşüncesi ile Çin malı motor aldım ve bin pişman oldum. Vitesli ile başlayacaksan CBF/YBR scooter ile başlayacaksan Honda/Yamaha/Suzuki.

Ben yandım sen yanma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dediğin gibi keşke ülkemizde alım gücümüz fazla olsa ama maalesef değil koruma demiri işi bu aralar sık sık aldığım bir öneri motoru alır almaz direk takmak ve trafiğe bu şekilde çıkmak en iyisi.Aslında benimde kafamda senin yaptığın gibi ehliyet almadan önce full ekipmanlı bir şekilde motor alıp tecrübe kazanmak ama Allah muhafa bir başkasına zarar veririm diye korkuyorum ve aklıma bu fikir geldiğinde direk rafa kaldırıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Hocam ülkemiz böyle şeylerin açlığında maalesef Afrika gibi
    yok sen yanlis anlamissin ben ehliyet almadan motoru alip deneyim kazanacagim demedim 😸

agustosta ehliyet alacagim sonra gozu donmus trafige cikmadan once gerekirse 1 sene sabahin korunde bombos yollarda deneyim kazanacagim dedim

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok sen yanlis anlamissin ben ehliyet almadan motoru alip deneyim kazanacagim demedim ��

agustosta ehliyet alacagim sonra gozu donmus trafige cikmadan once gerekirse 1 sene sabahin korunde bombos yollarda deneyim kazanacagim dedim
    Pardon hocam fark etmemişim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende geçen yıl nasıl olsa sadece 5 KM mesafedeki işime gidip gelmek için kullanıcam dandik birşey de olsa işimi görür düşüncesi ile Çin malı motor aldım ve bin pişman oldum. Vitesli ile başlayacaksan CBF/YBR scooter ile başlayacaksan Honda/Yamaha/Suzuki.

Ben yandım sen yanma
    Valla bu gidişle galiba 2.el kuba yada 2. el mondial alacağım hocam gerçi 2. el birkaç tane kanuni'de buldum ama durumuma bakacağım
    Fedor Emelianenko

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bende ilk senin gibi düşünmüştüm. ilk motoru şöyle dandik ucuz bişe alayım diye piyasayı araştırırken
    kendimi "ducati hypermotard 796" almış olarak buldum. o motorla 2 sene 30 bin km yaptım acemiliğimi attım
    şimdi versys 650 ile birlikteliğim mutlu şekilde ilerliyor.

ilk motordan sonra motor yükseltmenin aksine motor düşürme yapıp daha düşük cc ye geçtim

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bence yaklaşımın çok doğru. Bunu acemi ilk iki motorunu sıfır almış birisi olarak söylüyorum. İlla sıfır olsun diye değil ama piyasa durumundan dolayı ikinci elini almak mantıklı durmuyordu o yüzden sıfır aldım. Ama iki şeyi gördüm. Koruma demiri/takoz bir yere kadar koruyor. Kesin koruyacak diye bir şey yok. Özellikle acemiyken çok saçma sapan şekillerde motoru düşürebiliyorsun. Motoru düşürdüğün taraf yokuş aşağı diyelim, takoz o durumda korumayacak, depo çizilecek/ezilecek, gidon uçları çizilecek belki manet kırılacak (ona da koruma lazım, bazı motorlara bulması zor). Maneti 400-500 tl olan motosikletler var. Arka tarafa da bir şeyler takmak gerekiyor. Sinyaller hassas, egzoz çiliyor yamuluyor. Hiç bir şey olmasa bile sürekli düşürme endişesiyle süreceksin, tedirgin olacaksın. Ben hatırlıyorum gıcır gıcır koruma demirinin bile çizilmesi canımı sıkmıştı motoru düşürünce. Halbuki koruma demirinin işi o, çizilmek.

Diğer yandan arkadaşlar da haklı, zaten anlamıyorsun, bir de çin malı motorların saçma sapan problemleriyle uğraşmak var. Benim tavsiyem ikisinin ortası, biraz kmsi olan, belki ufak tefek çizikleri olan ikinci el bilindik markaların *yaygin* bir modelini almak. İlk motorunuzda biraz para kaybetmeyi göze alabiliyorsanız tabi içiniz daha rahat olacaktır. Ama o biraz maddi duruma bağlı.

Geçen son baharda ikinci el, hazır düşmüş hafif çizikleri olan bir CRF aldım. Koruma demirleri vardı. Ben de elcik koruma taktırdım. Şimdi tepe tepe sürüyorum. Düşünce kaldırıyorum. Yoluma devam ediyorum. Hiç de arkama bakmıyorum. Ama o sıfır düşürdüğüm vstrom'un acıları hala yüreğimde :D

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk senin gibi düşünmüştüm. ilk motoru şöyle dandik ucuz bişe alayım diye piyasayı araştırırken
    kendimi "ducati hypermotard 796" almış olarak buldum. o motorla 2 sene 30 bin km yaptım acemiliğimi attım
    şimdi versys 650 ile birlikteliğim mutlu şekilde ilerliyor.

ilk motordan sonra motor yükseltmenin aksine motor düşürme yapıp daha düşük cc ye geçtim
    Araba sürmeye ferrari ile başlamak gibi abi
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Araba sürmeye ferrari ile başlamak gibi abi
    evet. ama çok yerde patlama riski ile hep karşı karşıya geldim.
    yaşım daha genç olsaydı muhtemelen ya motor hayatım biterdi ya sakat kalırdım ya da bi kaç kırıkla devam ederdim.

30 yaşımda aldım o motoru şimdi 33 yaşındayım
    yaşımın getirdiği ağırlık belkide ciddi kazalar atlatmama sebeb oldu
    since 1987

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    evet. ama çok yerde patlama riski ile hep karşı karşıya geldim.
    yaşım daha genç olsaydı muhtemelen ya motor hayatım biterdi ya sakat kalırdım ya da bi kaç kırıkla devam ederdim.

30 yaşımda aldım o motoru şimdi 33 yaşındayım
    yaşımın getirdiği ağırlık belkide ciddi kazalar atlatmama sebeb oldu
    Ben 10000 km ye kadar aşırı gazlamanın doğru olmadığını düşünüyorum abi zaten acemilikte var ayrıca trafik şartlarımız zaten çok mükkemmel o yüzden 10000 km'ye kadar yavaş yavaş gazlayacağım 100 ün üstüne çok az çıkacağım
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Ben 10000 km ye kadar aşırı gazlamanın doğru olmadığını düşünüyorum abi zaten acemilikte var ayrıca trafik şartlarımız zaten çok mükkemmel o yüzden 10000 km'ye kadar yavaş yavaş gazlayacağım 100 ün üstüne çok az çıkacağım
    başından çok badireler geçmeden uzun km tecrübeler edinmeden dediğini yapmak zor. yaparsan da helal olsun
    since 1987

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    başından çok badireler geçmeden uzun km tecrübeler edinmeden dediğini yapmak zor. yaparsan da helal olsun
    Evimin yanında boş temiz uzunluğu fena olmayan bir yol var abi 100 ve yakını hızları sadece orda yaparım şehirde sakin gazlamayı düşünüyorum yoksa terki diyar eyleyebilirim
    Fedor Emelianenko

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İnan hiç belli olmuyor o işler. İlk motorumla hiç düşmedim. İkinciyle düştüm, kaza yaptım. İlk motorunuzu uygun fiyatlı alın ama tutulan bir model olmasına özen gösterin ki elinizden çıkarması kolay olsun

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan hiç belli olmuyor o işler. İlk motorumla hiç düşmedim. İkinciyle düştüm, kaza yaptım. İlk motorunuzu uygun fiyatlı alın ama tutulan bir model olmasına özen gösterin ki elinizden çıkarması kolay olsun
    Mondial süper boy yada kuba rainbow arasında kaldım hocam 2 motorda 2.el , kuba'nın sürüşü benim gibi tecrübesiz birini zorlamayacak cinsten ama mondial de o hayalını kurduğum Ducati Scrambler a azda olsa benziyor ayrıca 95 kiloyum kuba beni yokuşlarda üzebilir diyede düşünüyorum
    Fedor Emelianenko

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Mondial süper boy yada kuba rainbow arasında kaldım hocam 2 motorda 2.el , kuba'nın sürüşü benim gibi tecrübesiz birini zorlamayacak cinsten ama mondial de o hayalını kurduğum Ducati Scrambler a azda olsa benziyor ayrıca 95 kiloyum kuba beni yokuşlarda üzebilir diyede düşünüyorum
    Hangisi içinize siniyorsa onu tercih edin

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisi içinize siniyorsa onu tercih edin
    Birinin sürüşü iyi ötekinin herşeyi çok kararsız kaldım
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)