Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Güncel Ekipman Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada nasıl bir kask pek bilmiyorum ama premier dragon evo modeline bi bakabilirsiniz arkadaşlar fiyatıda çok uçuk değil. bir arkadaşım gsx-r 1000 ile düştü bu kaskla çok iyi koruduğu söylemişti.
    Dediğiniz modele baktım çok değişken fiyatları var beden seçeğini olanlar 2500 civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont ve pantolon için seçenek çok fazla ama 1500-2000 TL bütçe aralığında Snell sertifikalı Kabuto FF5V'yi önerebilirim. Forumdan GreenArrow adlı arkadaşa ulaşabilirsen sana çok detaylı bilgi verecektir. Bu konunun profesörlerinden biri.
    Teşekkürler beden bulamadım kabuto da. GreenArrow arkadaşa bir mesaj atayım
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Shoei NXR kullanıyorum ve SS kullanıcısıyım. Herhangi bir şikayetim yok, çok kaliteli bir kask (belki biraz daha az rüzgar sesi alsa olurdu). Fakat şunu söylemeliyim; her ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer kafanıza tam oturan bir kask almazsanız, hiçbir verim alamazsınız. Aynı zamanda kaza durumunda sizin için tehlike de arz eder.
    Benim için güzel bir yorum olmuş ^-^ peki hocam bu üretim yılları o kadar önemli değil diyorlar doğru mudur ? yani hem ekipman satan mağazalardan duydum bunu hem de LS2 gibi üretici firmalardan..
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Ben de ürünü 5 ay önce nispeten ucuza alanlardanım (2350tl) ve nispeten benim kaskımın üretim tarihi de biraz eski olabilir fakat ürünü elime aldığımda gerek kozmetik, gerekse yaptığım gözle kontroller açısından herhangi bir sorun hissettirmedi. İçindeki malzemeler zamana bağlı olarak elbet bayatlayacaktır fakat şunu unutmamak lazım, bu tarz plastik vb. türevlerde ürünlerin saklandığı koşula göre rafta eskime süreleri son derece değişkendir. Cam vitrinde güneşe karşı sergilenen 6 aylık bir kask, doğrudan güneş ışığı almayan (UV ışınlarına maruz kalmayan) uygun nem derecesinde bir ortamda 5 sene saklanmış kaska göre daha fazla bayatlamış olabilir. Bazıları kaskı aldıklarında ellerine gelen kurumuş pulpul dökülen malzemelerden bahsedebiliyorlar. Böyle bir durumda tabiki o kasktan uzak durmak gerekir ama ele aldığında herhangi bir eskime ibaresine denk gelinmiyorsa olsa olsa koruyucu performansını küçük bir yüzdesini kaybetmiş olabileceğine inanıyorum. Bu durum kaskı elinden düşürünce oluşan koruyuculuğa dair performans kaybına benzerdir. Kaldı ki bu kaskların yüzde 70 koruyuculukta dahi ne kadar önemli bir iş çıkardığı aşikar. Zaten kaskın dayanım sınırlarını zorlayacak bir kaza da insanın sonunun ne olacağını düşünemiyorum
    Quantrell bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ürünü 5 ay önce nispeten ucuza alanlardanım (2350tl) ve nispeten benim kaskımın üretim tarihi de biraz eski olabilir fakat ürünü elime aldığımda gerek kozmetik, gerekse yaptığım gözle kontroller açısından herhangi bir sorun hissettirmedi. İçindeki malzemeler zamana bağlı olarak elbet bayatlayacaktır fakat şunu unutmamak lazım, bu tarz plastik vb. türevlerde ürünlerin saklandığı koşula göre rafta eskime süreleri son derece değişkendir. Cam vitrinde güneşe karşı sergilenen 6 aylık bir kask, doğrudan güneş ışığı almayan (UV ışınlarına maruz kalmayan) uygun nem derecesinde bir ortamda 5 sene saklanmış kaska göre daha fazla bayatlamış olabilir. Bazıları kaskı aldıklarında ellerine gelen kurumuş pulpul dökülen malzemelerden bahsedebiliyorlar. Böyle bir durumda tabiki o kasktan uzak durmak gerekir ama ele aldığında herhangi bir eskime ibaresine denk gelinmiyorsa olsa olsa koruyucu performansını küçük bir yüzdesini kaybetmiş olabileceğine inanıyorum. Bu durum kaskı elinden düşürünce oluşan koruyuculuğa dair performans kaybına benzerdir. Kaldı ki bu kaskların yüzde 70 koruyuculukta dahi ne kadar önemli bir iş çıkardığı aşikar. Zaten kaskın dayanım sınırlarını zorlayacak bir kaza da insanın sonunun ne olacağını düşünemiyorum
    O "küçük yüzde" o kadar da küçük değil diye biliyorum. Altın elbiseli adamın bir videosu vardı bununla ilgili, bahsediyordu. Yüzde x koruma değerini kaybediyor demişti, şimdi hatırlamıyorum kaç.
    Ama tabii ki de bütçemizden gelenin en iyisini almaya çalışıyoruz. Yapacak bir şey yok.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.championhelmets.com/ isimli siteden alışveriş yapan var mı ? Gümrükte vs kalır mı ? veya sorunsuz alışveriş tamamladığınız yurtdışı siteleri nelerdir ?

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    mont Held Zelda, pantolon Riderdenim Zifiri önerebilirim.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Haklı olabilirsiniz. O küçük yüzde diye adlandırdığım performans kaybının ne kadar etkili olacağı konusunda bir fikir vermek mümkün değil. Ama kimse de aldığı kaskın her ne kadar yeni üretim olsa dahi, saklama koşullarında ne kadar zarar gördüğünü bilemez. Bunun tek yolu görerek dokunarak, nerede saklandığına şahit olarak, kask almak. Fakat zaten ülkede kaliteli ekipmana istediğiniz bedende ulaşma güçlüğü var. O yüzden mecburen böyle kabuller edinmek zorunda kalıyor insan. Fakat güvenilir bir tedarikçi her zaman içinizi rahat tutmayı sağlayabilir. Örneğin lastik alırken, piyasasının belli bir miktar üzerinde fiyatlama yapan fakat güvendiğim bir firmayı tercih ediyorum. Bunun nedeni lastiği saklama koşullarını beğeniyor olmam. Belki başka firmalar da aynı şartlarda ürün saklıyordur fakat emin olamıyor insan. Bu arada benim kask da 2015 sonuymuş. Bir problemle karşılaşırsam ileride (ki İnşaallah karşılaşmam) yazarım.
    HONDA CBR1000RR, Pendik/İSTANBUL

Tşekkürler , pantolonda tech90 ile aralarında fiyat fark yok gibi hangisini tavsiye ederseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Arkadaşlar fiberglass kask önerierinizi bekliyorum

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı lansing34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşekkürler , pantolonda tech90 ile aralarında fiyat fark yok gibi hangisini tavsiye ederseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Arkadaşlar fiberglass kask önerierinizi bekliyorum
    ben pantolon olarak hep tech90 kullandım. şu anda da city kevlar kullanıyorum çok memnunum. Fiber kask önerisi olarak da bence hem fiber hem de düzgün marka bir kask almak kendinize yatırım olur. zira ls2'nin de carbon kask diye sattığı kasklar var

Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pantolon olarak hep tech90 kullandım. şu anda da city kevlar kullanıyorum çok memnunum. Fiber kask önerisi olarak da bence hem fiber hem de düzgün marka bir kask almak kendinize yatırım olur. zira ls2'nin de carbon kask diye sattığı kasklar var
    Nexx sx.100 , Agv K1 , Nolan N87 , Scorpion Exo 490 kaskları hakkında ne düşünürsünüz

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Nexx sx.100 , Agv K1 , Nolan N87 , Scorpion Exo 490 kaskları hakkında ne düşünürsünüz
    kaslar güzel fakat bunları alacak parayı nereden bulacağız

Motosikleti
    valla açıkçası neredeyse hiçbiri hakkında fikrim yok. ama bildiğim kadarı ile eğer yanılmıyorsam termoplastik kask tümü. agv k1'in öyle olduğuna eminim en azından. dediğim gibi madem 2 bin ayrıldı biraz daha zorlanıp gerekirse karttan vs bin daha eklenip shoei bakılabilir. agv ile ilgili çok gürültülü olduğu ve kullanıma bağlı olarak çabuk yıpradığı yönünde çokça duyumum oldu.

Parayı kısıp çıkartmaya çalışacağız mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla açıkçası neredeyse hiçbiri hakkında fikrim yok. ama bildiğim kadarı ile eğer yanılmıyorsam termoplastik kask tümü. agv k1'in öyle olduğuna eminim en azından. dediğim gibi madem 2 bin ayrıldı biraz daha zorlanıp gerekirse karttan vs bin daha eklenip shoei bakılabilir. agv ile ilgili çok gürültülü olduğu ve kullanıma bağlı olarak çabuk yıpradığı yönünde çokça duyumum oldu.
    Dedeğiniz gibi hepsi termoplastik

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nolan 87 kullanmıştım. pinlock üzerinde geliyordu, yani kışın buğu yapma derdi yoktu. İlk kaskımdı, rahat ettim, severek kullandım, hatta biraz daha pahalı olmasına rağmen beyaz değil kırmız modelini almıştım. Kaza yaptım, kafamı korudu, görevini yerine getirdi yani.

Tekrar kask alınca b sefer çenesi açılan bir şey almayı düşünüyorum. Motor sürerken çene açık gitmem tabi ama benzincide drunca falan kısa duraklamalarda kaskı çıkar sonra tekrar tak faan zor geliyordu, çene açılır olsa sanki daha rahat edecekmişim gibi geldi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Exo 490 var bende her yerini kapasan da rüzgar alıyor. Ses yalıtımı çok değil. Vizörün mekanizması da kötü, kolayca kırdım. Shoei NXR'a geçtim şimdi daha rahat ettim. Yine de çok kötü değil iş görür. Muhtemelen kendi kulvarında iyilerdendir. AGV K1 kullanan arkadaşım da tavsiye etmiyor. K5'ten aşağı almayın diyordu.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan 87 kullanmıştım. pinlock üzerinde geliyordu, yani kışın buğu yapma derdi yoktu. İlk kaskımdı, rahat ettim, severek kullandım, hatta biraz daha pahalı olmasına rağmen beyaz değil kırmız modelini almıştım. Kaza yaptım, kafamı korudu, görevini yerine getirdi yani.

Tekrar kask alınca b sefer çenesi açılan bir şey almayı düşünüyorum. Motor sürerken çene açık gitmem tabi ama benzincide drunca falan kısa duraklamalarda kaskı çıkar sonra tekrar tak faan zor geliyordu, çene açılır olsa sanki daha rahat edecekmişim gibi geldi.
    abi sürüş esnasında açmasan bile kaza anında darbe ile açılabilir. yani evet bazen insan üşeniyor tak çıkar falan ama, öyle dakikalarca sürecek iş de değil ki.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)