Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayallere ulaşmama son 1 adım kaldı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

30 yıllık aile mücadele sonucu nihayet bu ağustos A2 ehliyetimi aldım. Bu yaşıma kadar ailem hiçbir zaman motor kullanmamı istemedi, ki hala istemiyorlar ve motor almamam içinde hala kavgalar çıkıyor. Ama artık ehliyetimi aldım ve motorumu da almak istiyorum. Şimdi bende 6000 TL var.
    Biliyorum az bir bütçe fakat elimdeki bu. İkinci el bir scooter olabilir. Ne alabilirim ? Öneriniz nedir ? Kışın da kullanabilir miyim ?

Yorumlarınız benim için önemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu otuz yıllık mücadele ehliyet alma yaşı geldikten sonra mı 30 yıl yoksa gözlerinizi dünyada açtıktan sonraki 30 yıl mı :D

bide nerede ikamet ediyorsunuz.
    umarım güvenlik ekipmanlarınızı önceden almışsınızdır.
    motosiklet olarka ta cg öneririm ben.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksek kilometreli mekaniği düzgün bir honda cbf150 yamaha ybr125
    Honda activa honda spacy110
    kymco agility 125 gibi motorlar olabilir

doğduktan sonra ki 30 yıl ewjfjkefbcf. her şey tamam motorum eksik sadece[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

notumu aldım teşekkür ederim

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O fiyatlara ybr, cbf bulmak çok zor. Cg almanızı öneririm ben. Hatta trafikte yeni iseniz şehiriçi dolaşacaksanız cup da öneririm. Ekipmannınızı unutmayın sakın. Bir de benim gibi sürekli çinli motorlara binerseniz motorunuza bir şey olduğunda (ki sürekli oluyor bu çekik gözlülerinkine) eliniz anahtar tutmaya başkayabilir.

Öncelikle hayirli olsun.
    Yasiniz itibari ile dogrudan A ehliyeti almaniz daha mantikli olacaktir.
    Alabileceginiz Scooter a gelince, cok km yapmis bir japon yada nispeten daha az km yapmis sym olabilir

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Şehir içi cup iyidir. O fiyatlara bulunabilir.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyatlara ybr, cbf bulmak çok zor. Cg almanızı öneririm ben. Hatta trafikte yeni iseniz şehiriçi dolaşacaksanız cup da öneririm. Ekipmannınızı unutmayın sakın. Bir de benim gibi sürekli çinli motorlara binerseniz motorunuza bir şey olduğunda (ki sürekli oluyor bu çekik gözlülerinkine) eliniz anahtar tutmaya başkayabilir.
    ya evet istanbul içi gezeceğim. çini tercih etmem evet teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayirli olsun.
    Yasiniz itibari ile dogrudan A ehliyeti almaniz daha mantikli olacaktir.
    Alabileceginiz Scooter a gelince, cok km yapmis bir japon yada nispeten daha az km yapmis sym olabilir
    aslında ben kursa gidip motor ehliyeti alıcam dedim beni A2 kaydettiler. A olduğunu sonradan öğrendim yani biraz kandırıldım oda ayrı bir hikaye tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Şehir içi cup iyidir. O fiyatlara bulunabilir.
    bakıyorum teşekkür ederim

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Mh Drift ya da MR Vulture alabilirsiniz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motosikletten daha önemli bir şey varsa oda ekipmandır. Kask, mont, eldiven, dizlik gibi ekipmanları önce alıp kalan parayla motosiklet almanızı öneririm.

Şeytan sürekli dürter; "ben kaza yapmam, zaten yavaş süreceğim, mesafe yakın ekipman giymesem de olur, bu havada kaskı kim takacak şimdi..." vs gibi düşünceler yeni başlayanların aklına sıkça düşer. Aman diyeyim siz siz olun ekipmansız kullanmayın.

Bütçeniz biraz düşük olduğu için klasik önerim olan ybr125 / cbf150 öneremeyeceğim, bütçeniz dahilinde temizlerini bulmanız imkansıza yakın.

Alınabilecek motorlar ise: Mondial Drift 125, 150 MR Vulture, Kuba CG150, Bajaj Discover 125, Lifan Discovery 150, Lifan EM150l (emisol) vb modelleri bütçene yakın fiyatlara bulabilirsin. Hiçbiri ybr/cbf kadar sorunsuz değildir ama başlangıç için iş görürler.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaş 30 gibi olmamış bu konu.

6 bine ekipman dahil mi?

Ekipman dahil ise ekipman alın motoru almayın, ekipman hariç ise vulture alın basın gaza.
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    z-one olur drift, multure de olur makinaları sağlamdır. RKS de bakabilisiniz. Maalesef bu paralara motor kalmadı gibi birşey artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler