Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200ns Motordan gelen garip ses ( Videolu )

Motovento
    REKLAM ALANI
    lifeishope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom :)
    Öncelikle Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 haftadır motor soğuk iken çalıştırdığımda bu şekilde garip sesler çıkmaya başladı bu ses ısındıktan sonra geçiyor ancak motor soğuduktan sonra tekrar yaşamaktayım. Motoru 0 aldım ve daha 7 bin kilometrede servise gittim ancak usta anlam veremediğini söyledi belki bilen abilerim , kardeşlerim olabilir. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rolanti çok yüksek değil mi? Pancar motoru gibi çalışıyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    biryerden hava emme sesine benziyor. hava filtresinin olduğu yerde pistonun havayı çekmesiyle akım bir ses oluşturuyor olabilirmi

lifeishope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom :)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biryerden hava emme sesine benziyor. hava filtresinin olduğu yerde pistonun havayı çekmesiyle akım bir ses oluşturuyor olabilirmi
    Hocam hiç bir fikrim yok bu dediğin olay ısındıktan sonra kesilirmi peki. Çünkü motor ile 1 2 km gittikten sonra bu ses yok oluyor. Bir sürtünme sesi gibi geliyor bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti çok yüksek değil mi? Pancar motoru gibi çalışıyor.
    2017 Ns 200 ler ile gelen yazılımı attırdım. Pek bir bilgim yok

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    Merhaba, hocam aynı ses ile bugün ben de karşılaştım. sorunu çözebildiniz mi ve kaynağı nedir bulabildiniz mi?

Motosikleti
    MT-07
    Reklam gibi olacak ama Başakşehir Oktay Motor'a götürün. Onlar ne yapar ne eder sorunun nerede olduğunu çözerler. Bence öyle de fazla kullanma. Ben en son öyle ses duyduğumda motor blok patlattı.

Motosikleti
    Bajaj 200 NS
    arkadaslar ayni durum bendede mevuct motoru vurdurmak zorunda kaldim akum bittigimde sonrasinda basladi mars aksaminda bir sikintidan kaynaklandigini dusunuyorum sizde durumlar nedir?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hocam ürkütmek istemem ama ses hayra alamet değil. bloğun içinden geliyor. sanki alt kısımdan geliyor.

biraz krank gibi geldi. hele ısındığı zaman başlaması yataklar şüphesini arttırdı. en kısa sürede servis görmesi gerekiyor

Motosikleti
    Bajaj 200 NS
    bendeki isindiginda ve 3000 devir sonrasi kesiyor sesi direkt olarak rolanti 1500-2000 araliginda bu ses cok yogun yetkili servis mars motorunun bu sesi cikardigini soyledi pek anlam veremedim kendi guvendigim bir ustam ise debriyaj yada krank mili gibi birseyden bahsetti ama ben sakin bir surucuyum ve olay gercektende mars zorlamamdan sonra basladi ,akum bittiginde zorunda kalmistim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ns200 alacaktım bu tarz sorunlar yüzünden vazgeçtim..

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Sadece örnek olarak atıyorum sorun belkide böyle birşey ya da alakası yok youtube de gezerken denk gelmiştim : https://www.youtube.com/watch?v=3cij5or4FAw

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)