Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A Sınıfı Ehliyet Alabileceğimiz Kurumlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır takip ettiğim siteye yeni üye oldum. Yakın zamanda bir motosiklet almak istiyorum.

Ancak şöyle bir sorun var, A sınıfı ehliyet alabileceğim bir kurum bulamıyorum.

Yaşım 28, İstanbul Başakşehir de oturuyorum. Yeni yasadan sonra bütün kurslar A1,A2 ehliyetinde kalmış, A sınıfı veren yok.
    A sınıfı isteme sebebim ise bir kaç yıl sonra büyük bir motor alma isteğim.

Avrupa yakasında A sınıfı eğitimi veren kurslar varmı?
    Önerilerinizi dört gözle bekliyorum.

selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E

A sınıfı almadan önce A2 almanız gerekiyor. Biliyorsunuzdur umarım.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı armagan87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır takip ettiğim siteye yeni üye oldum. Yakın zamanda bir motosiklet almak istiyorum.

Ancak şöyle bir sorun var, A sınıfı ehliyet alabileceğim bir kurum bulamıyorum.

Yaşım 28, İstanbul Başakşehir de oturuyorum. Yeni yasadan sonra bütün kurslar A1,A2 ehliyetinde kalmış, A sınıfı veren yok.
    A sınıfı isteme sebebim ise bir kaç yıl sonra büyük bir motor alma isteğim.

Avrupa yakasında A sınıfı eğitimi veren kurslar varmı?
    Önerilerinizi dört gözle bekliyorum.

selamlar
    TAY sürücü kursa var sana en yakın bahçeşehir şübeside mevcut net sitesinde hangi aletlerle eğitim aldığın görebilirsin ayrıca eğitimi mimarobada bir pistleri var orda veriyorlar beni esenyurt şubesinden alıyorlar piste götürüyorlar eğitimi alıp kendi imkanlarıma evime dönüyorum

Şuan bende A sınıfı alma aşamasındayım direksiyon sınavını bekliyorum 14 ders her ders 30 dk veriyor ve ben ehliyetim olduğu halde direksiyon sınav ücreti dahil kursa 1.200 tl verdim o zaman bile neden 80 tl fazla alıyosunuz derken geçenlerde arkadaşla gittik 1.500 tl yapmışlar kimsede yok bizde var o kadar masraf etik pist bilmem en iyi motoru aldık diye zam yapılmış

Bide bir arkadaş tavsiye eti avrupa yakasında Osmanbey surucu kursu 2 sini ara konuş işine hangisi gelirse

Not yaş 24 geçtiyse A sınıfı alınabiliyor
    armagan87 bunu beğendi.

hocam bilgi için teşekkür ederim. TAY sürücü kursunu görmüştüm, olumlu bir yorum aldığım iyi oldu. Gelişim sürücü kursu büyük marka olmuş ama anadolu yakasında olması benim için büyük dezavantaj.
    yaş 28, o yüzden sorun yok.
    bu arada bana da 1500 TL fiyat verdiler TAY. maalesef A ehliyeti tekel olmuş, istanbulda galiba 3-5 kurs veriyor.

selamlar

hepinize selamlar, motorsevenler! 4 yıl öncesinin konusunu hortlatmış olacağım ama, bilginize ihtiyacım var; çünkü şu ana kadar derdime uygun bir cevap bulamadım.

Başlığı açan arkadaş "A sınıfı ehliyet alabileceği bir kurum bulamamak"tan yakınmış o zamanlar.
    Bense mevzuyu bir adım öteye taşıyacağım:
    A sınıfı otomatik ehliyeti veren bir sürücü kursu biliyor musunuz?

Malumunuz; şu anki yönetmelikte her türlü araç sınıfı için otomatik vites seçeneği -en azından kağıt üzerinde de olsa- mevcut. Ancak sıkıntı şu ki; motosiklet sürüş sınavına eskisi gibi kendinize ait motosikletinizle girilemiyormuş. Eğitim aracının ve dolayısıyla sınav aracının sürücü kursuna kayıtlı olması gerekiyormuş.

E tabii;-görüşmelerimden anladığım kadarıyla- herhangi bir kurs da fiyatı yüksek bu A sınıfı otomatik motosikletlerden eğitim aracı olarak elinde bulundurmuyor ve pratikte A otomatik ehliyeti diye bir seçenek hayata geçemiyor.

İşte benimki de bir ümit; foruma sorayım oldum. Okuduğum kadarıyla çok tecrübeli, bilgili motor tutkunları ve müdavimler var. Bu konuda bilgileri varsa ve paylaşırlarsa, çok memnun olacağım. Sağlıcakla kalınız...

ps: Lütfen "A sınıfı al, A2 otomatik al" vb. önerilerde bulunmayınız. yaşım 42, 25 senelik dört teker ve bisiklet kullanıcısıyım. haftasonları -şehirdışı için- otomatik vites konforuyla gezebilmek adına bir honda 750 dct almak istiyorum. Tecrübeli arkadaşların "önce vitesli küçük motorlarla başlayın, daha sonra sınıf yükseltin. daha sağlıklı olur...vb" düşüncelerine katılmakla birlikte, denge ve sürüş konusunda bir sıkıntım olmadığını ve arkadaşımda olan bu motoru zaten kullanabildiğimi belirtmek isterim. Nihayetinde A sınıfı otomatik eğitimi ve ehliyeti veren bir sürücü kursu bilenler varsa, müteşekkir olacağım.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fahrer79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize selamlar, motorsevenler! 4 yıl öncesinin konusunu hortlatmış olacağım ama, bilginize ihtiyacım var; çünkü şu ana kadar derdime uygun bir cevap bulamadım.

Başlığı açan arkadaş "A sınıfı ehliyet alabileceği bir kurum bulamamak"tan yakınmış o zamanlar.
    Bense mevzuyu bir adım öteye taşıyacağım:
    A sınıfı otomatik ehliyeti veren bir sürücü kursu biliyor musunuz?

Malumunuz; şu anki yönetmelikte her türlü araç sınıfı için otomatik vites seçeneği -en azından kağıt üzerinde de olsa- mevcut. Ancak sıkıntı şu ki; motosiklet sürüş sınavına eskisi gibi kendinize ait motosikletinizle girilemiyormuş. Eğitim aracının ve dolayısıyla sınav aracının sürücü kursuna kayıtlı olması gerekiyormuş.

E tabii;-görüşmelerimden anladığım kadarıyla- herhangi bir kurs da fiyatı yüksek bu A sınıfı otomatik motosikletlerden eğitim aracı olarak elinde bulundurmuyor ve pratikte A otomatik ehliyeti diye bir seçenek hayata geçemiyor.

İşte benimki de bir ümit; foruma sorayım oldum. Okuduğum kadarıyla çok tecrübeli, bilgili motor tutkunları ve müdavimler var. Bu konuda bilgileri varsa ve paylaşırlarsa, çok memnun olacağım. Sağlıcakla kalınız...

ps: Lütfen "A sınıfı al, A2 otomatik al" vb. önerilerde bulunmayınız. yaşım 42, 25 senelik dört teker ve bisiklet kullanıcısıyım. haftasonları -şehirdışı için- otomatik vites konforuyla gezebilmek adına bir honda 750 dct almak istiyorum. Tecrübeli arkadaşların "önce vitesli küçük motorlarla başlayın, daha sonra sınıf yükseltin. daha sağlıklı olur...vb" düşüncelerine katılmakla birlikte, denge ve sürüş konusunda bir sıkıntım olmadığını ve arkadaşımda olan bu motoru zaten kullanabildiğimi belirtmek isterim. Nihayetinde A sınıfı otomatik eğitimi ve ehliyeti veren bir sürücü kursu bilenler varsa, müteşekkir olacağım.
    A sınıfı otomatik vites ehliyetini ilk kez duydum. Bilmiyorum, muhtemelen böyle bir sınıf vardır.

İstanbul'daysanız Motto Akademi'ye bir uğrayın. İsmi değişmiş, yeni ismini bilmiyorum fakat yeri aynı.

Ellerinde yüksek cc otomatik motosiklet olmadığını biliyorum. Madem NC'ye niyetendiniz, motosikleti satın alıp nakliye vs ile Motto Akademi'ye bırakın. Kendi motosikletinizle eğitim alıp, kendi motosikletinizle sınava girersiniz. Motto'dan alacağınız eğitim ile NC'yi ve hatta biraz daha güçlü motorları (70-80 hp) rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ekleme:

Ayrıca "A sınıfı al" diye öneride bulunmadan yapamayacağım. Bir süre sonra farklı motorları merak edip normal A sınıfı ehliyet almak durumunda kalmanız çok olası. Bir kere uğraşın, A sınıfı alın.
    fahrer79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler