Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belirsizliklerle dolu Honda Spacy 110

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba saygıdeğer motosiklet forum üyeleri 2012 model Honda Spacy 2. el motorumu aldığımdan beridir (2 hafta oldu alalı) uğraşmadığım sorunu kalmadı. Gittiğim ustalar sadece çocuğunun düğün masrafını çıkarmaya çalışıyor. (Grenaj çatlak onu da değişelim egzoz eskimiş onu da değişelim diyip masraf çıkarıyorlar) Sorunumuz şöyle motor çalıştırılıyor arıza ikaz lambası yanıp sönüyor hiçbir sıkıntı yok ve trafiğe çıkıyoruz 50-60 km hızları geçmeye başladıkça ikaz lambası yanıp sönmeye ve bu hızlarda gitmeye devam ettikçe sabit bir şekilde yanmaya devam ediyor ve durunca sönüyor ve bu olay sürekli bu hızlara çıkınca devamlılığını sürdürüyor. 3 tane usta gezdim her biri farklı olaylara bağladı 1. ustamız gaz kelebeği değişecek dedi 2. ustamız elektrik tesisatı değişecek dedi (3 gün önce arka tesisatı da komple değişmiştim öncesinde de vardı sonrasında da hala var ikaz lambası sorunu) 3. ustamız gaz kesmiyor motor stop etmiyor ise boşver bir şey olmaz masraf çıkarma kendine dedi (Gaz kesmiyor veya stop etmiyor) ama içim rahat etmiyor ve sanki motor fazla benzin yakıyor gibi düşünüyorum ayrıca ve benzin konusu epey üzüyor beni bu dönemde sizlerden fikir almak için konuyu buraya açtım biraz fazla uzun tuttuysam affola iyi günler diliyorum herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Arıza lambası varsa, beyin de vardır beyin varsa obd cihaz soketi de vardır herhalde, eğer bu soket bulunuyorsa cihaza bağlayın çıkan arızaya göre ilerleyin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ustaları bırakıp yetkili servise gitseniz...
    espresso bunu beğendi.

Yetkili servisten randevu almak için (Esengül) arıyorum açmıyorlar hiçbir şekilde internet üzerinden ise Honda spacy için randevu bulamıyorum yoksa hiçbir zaman servisten başka yere götürmek istemem :/

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı stozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servisten randevu almak için (Esengül) arıyorum açmıyorlar hiçbir şekilde internet üzerinden ise Honda spacy için randevu bulamıyorum yoksa hiçbir zaman servisten başka yere götürmek istemem :/
    Ne randevusu hocam, sabah erkenden çıkın gidin bu haftadan sonra pazartesi veya cuma hariç. Servisler öyle süper profesyonel yerler değiller, Honda servisleri hiç değil. En kötü bırakırsınız, ertesi gün alın derler. Zaten spacy'yi baştan sona yarım saatte söküp topluyor adamlar. En fazla bir günde yapar verirler sıkıntısı neyse. Bence de usta falan hiç uğraşmayın.
    Kural [ Z ], espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt 07
    https://www.youtube.com/channel/UCFz...upjWxsH9dq3xWw

Bu adamlar sadece bu tarz motora bakıyorlar istersen bir ara konuş

Hocam motoru ilk aldığım günün ertesi İstanbul şişlide bulunan Honda Esengül bayisine gittim arka fren maneti almaya takabilir misiniz diye sordum randevu almanız gerekiyor dediler bana yoksa başka hiçbir yere gitmem ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Arayacağım teşekkür ederim

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    İlla ki esengül olmak zorunda değilse hasanpaşa drd veya honda doğu batıya da gidebilirsiniz. İkisi de ilgili servisler.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler