Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Döküm Kampana Frenli Jantlarda Balata Bitince Komple Jant Mı Değişiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Aklıma takıldı 100 mg superboy almak istiyorum.

ön arka kampana durma konusunda sıkıntısı yok 90 küsür kilo motor rahat duruyor.

anlamadığım olay şu şimdi balatalar bitince değişiyor ama balata nereye sürtüyor balata kendini bitirirken karşı tarafıda bitiriyor ee bu balatalar jantın iç çeperine mi sürtüyor o zaman komple jantın değişmesi lazım yoksa frenin ayrı bir sürtme yeri mi var janttan bağımsız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    gider ama balata kadar gitmez, milimetrik aşınır. Örneğin disk frenlerde disk çok eriyor mu, aynı hesap

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Benzin bitincede motoru degistiriyosun

24 saat fren sıkmıyorsan seni en az 10 sene götürür

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    @merak ederim bu kadar merak etme
    #direnjant

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Bu kadar merak iyi değildir,

aslında herşeyin fazlası zarar,

mesela, 90km/h şehir içine, 12 yıl bu bünyeye ve bu zeka sana fazla...

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar merak iyi değildir,

aslında herşeyin fazlası zarar,

mesela, 90km/h şehir içine, 12 yıl bu bünyeye ve bu zeka sana fazla...
    Soruyu soran arkadaşı gerçek hayattan falan tanıyorsun sanırım.

Ondan bu bilmiş, ukela tavırlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Buna ne içirdiyseniz aynısından bende istiyorum xD

ben hala olayı anlamadım bu kampanalar direk janta sürtüyor öyle mi çok ilginç geldi ?

mengü16 olsa şimdi en ince ayrıntısına kadar açıklardı yokuşlarda durmuyor diye hayıflanırdı

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    maalesef kampana jantla yekpare olduğu için komple jant değişir. lastiği değiştirdiğim zaman kampananın da içine bakmıştım ne kadar aşınmış diye 0,5 mm kadar balataların bastığı yüzey aşınmıştı motor 15000 km de. atıyorum T kalınlığı 8mm olsa 240000 km gider yani servis kitapçığında sınır ölçüleri yazıyordur bu ölçüden büyük olduğu zaman değiştirmelisiniz diye, arka jant pahalı diye ön freni daha fazla kullanıyorum

Beyler; hala aktif hesap vardir umarım. Arka jantin iç kısmını bitirdim 🙈. Kurye olunca malum gaz fren gaz fren... Gergi en sonda.. Tapuk basarsam ancak frenliyorum... Bana önerisi olan var mı acaba? Mesele jant değiştirmeden (1750tl) sorunu çözmek..
    mustafasever1982@gmail.com

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Vigo1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler; hala aktif hesap vardir umarım. Arka jantin iç kısmını bitirdim ��. Kurye olunca malum gaz fren gaz fren... Gergi en sonda.. Tapuk basarsam ancak frenliyorum... Bana önerisi olan var mı acaba? Mesele jant değiştirmeden (1750tl) sorunu çözmek..
    mustafasever1982@gmail.com
    hocam günaydın 13 den konu uyandırmışsınız haha
    kendiniz jantın iç capının artık bittiğini söyliyorsunuz o zaman jantıda değiştiriceksiniz kendi cevabınızı vermişsiniz zaten

he illa biz çözüm yolu arıyorsanız fantastik bir şey söyliyim jantın içinde eriyen kısmı argon kaynakla doldurarak sonrada tornada düzgünce tornalatırsanız eskisi gibi olur he boyası tornacısı kaynakçısı emin olun sıfır janttan pahalıya gelir birde bunalr fiyat verilemeyecek işcilikler tabikide işi yaptıracagınız kişinin eline kalıyosunuz fiyat konusunda
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynen, yeni jant parasını geçer bence de... ben arka freni pek kullanmadığım için muhtemelen benim pilim biter ama arka jantın pili bitmez diye düşünüyorum benim motorda...

ne buluyorsunuz şu arka frende anlamıyorum ki, bak şimdi komple jant almak zorunda kalacaksın, bari eskisini kiloyla hurdacıya satıver de biraz maliyetin düşsün...

yada şu bisikletlerde arka lastiğin kenarlarında papuç oluyor ya frenleme için, sende bir çift papuç uydur oraya belki işe yarar. yada belki disk fren sistemi yapılabilir, tabi bu çok daha pahalıya gelir ama bunu ben kendim yapmaya çalışırdım belki...

bak honda
    cbf150 ön fren diski 180 lira
    cbf150 ön fren kaliper 430 lira
    çelik fren hortumu 50 liraya uydurursun bir yerlerden.
    fren balataları 30 lira

ne bileyim işte, arka jantta fren kısmını jet taşı ile kes, fren diskini japon yapıştırıcısıyla yada alçıpan vidalarıyla falan sabitle arka tekere... sonra fren kaliperini de bir yerlere plastik kelepçe ile tuttur tamamdır...

1 lidre dot4 yağ alır koyarsın tamam miss.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Normalinde kampana jantlarda jantın harici bir metal parça daha oluyor oraya sürtüp duruyor motor. Aslında değişiyor o parça ama çin malıysa motorunuz emin olun jant değiştirmek ,o jantın içindeki parçayı değiştiricek ustayı ve o içteki parçayı bulmaktan veya tornacıda yaptırmaktan daha ucuza gelicektir misal kanuni hussar scooter 2005 model bir scooterın arka jantı 400 ile 600 tl civarında ki yeni motorlarda zaten kolay kolay bitiremezsiniz min 15 20 yılı alır bitmesi kurye değilseniz tabi o kadar eski bir motor için bu denli uzun ömürlü parça içinde düşük bir fiyat genel olarak bakarsanız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)