Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Çamurluk Sürtüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar benim motorun ön çamurluk tekere sürtüyor hafif çukura vs. girince tekere sürtüyor ve takırtı sesi çıkıyor amortisör keçeleri patlamıştı değişti hala devam ediyor çamurlukda felan sorun yok o kesin ama başka ne olabilir sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende geniş yanak taktım 60 yerine 70 lik benimde sürtmeye başladı ama sert çukur yada toz toprak yere girince o yüzden sıkıntı olmuyor sendeki de aynı durum olabilir mi fabrikasyondan geniş yada yüksek yanak taktıysan lastiği

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geniş yanak taktım 60 yerine 70 lik benimde sürtmeye başladı ama sert çukur yada toz toprak yere girince o yüzden sıkıntı olmuyor sendeki de aynı durum olabilir mi fabrikasyondan geniş yada yüksek yanak taktıysan lastiği
    lastik değişimini 2 sene önce yaptık dediğin gibi ebat bir tık büyükdü o zamanda yine sürtüyordu sonra usta bişeyler yaptı geçmişti şimdi geri sürtüyor çözemedim gitti artı ben köyde yaşıyorum yollar malum toz toprak çukur sürekli tak tak vuruyor

yaylar yetersiz

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik değişimini 2 sene önce yaptık dediğin gibi ebat bir tık büyükdü o zamanda yine sürtüyordu sonra usta bişeyler yaptı geçmişti şimdi geri sürtüyor çözemedim gitti artı ben köyde yaşıyorum yollar malum toz toprak çukur sürekli tak tak vuruyor
    muhtemelen keçeler değiştikten sonra takarken eskiden taktığınızda ses çıkmıyor dediğindeki gibi takmamıştır o yüzden yapıyordur çok sıkıntı olucağını sanmam tekerle çamurluk sabit boşlukta cros gibi farklı değil o yüzden çok rahatsız edyorsa ön çamurluğu ufaktan yükselticek gibi ya parça ekle vida yerine ya da birz daha alltan del ter varsa

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    derken hangi yaylar yetersiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen keçeler değiştikten sonra takarken eskiden taktığınızda ses çıkmıyor dediğindeki gibi takmamıştır o yüzden yapıyordur çok sıkıntı olucağını sanmam tekerle çamurluk sabit boşlukta cros gibi farklı değil o yüzden çok rahatsız edyorsa ön çamurluğu ufaktan yükselticek gibi ya parça ekle vida yerine ya da birz daha alltan del ter varsa
    yarın bi ustaya göstereyim bakalım ne diyecek

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derken hangi yaylar yetersiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

yarın bi ustaya göstereyim bakalım ne diyecek
    Amortisörlerin içindeki yayları diyor. Amortisörün içinde darbeyi emmek için yay, yayın hareketlerini sönümlemek için de yağ bulunuyor. Resmini atarsanız daha iyi olabilir? Eğer çamurlukta sorun yok diyorsanız amortisörü ayarlamalısınız.

Şu video'da amortisörünüzü kilonuza göre nasıl ayarlayacağınız gösteriliyor: https://www.youtube.com/watch?v=FjGgq1z9zbo

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kusura bakmayın konuyu takip edemedim ustaya götürdüm motoru amortisör ayarı felan olmaz dedi o olması gereken düzeyde dedi çamurluk sıkıntılı senin esnemiş dedi ama hiç mantıklı gelmedi bana @Ali Mert videoyu izledim ama pek bişey anlamadım açıkcası başka ne önerirsiniz çamurluğuda çıkaramdım ki bi inceleyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)