Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar NS 200 mü Zontes Phantom 250 (ABS) mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NS 200
    Bu ikisi arasında çok kalıyorum elimde 11 nakit var ve kurye olarak çalışıyorum ama işten gelirken servis kullanmam gerekiyor o da çok geç bırkıyor spacy üstün de 30 bin 125 cc şahsi motorumda 10 bin küsür km tecrübem var 2-3 sene kullanıp satacağım bir motor arıyorum 11e pulsar bulunabiliyor 20-30k da (tabi ne kadar doğru o km ler bilmiyorum) ama zontes de arada aklıma geliyor pulsarla aynı gidiyor ve en önemli artısı net 15 bin TL şuan sıfırı bu paraya ön arka ABS li ve istersek devre dışı bırakabiliyoruz 9 taksit yapıp zontes alsam mı acaba? Kafam karışık araştırdım biraz s250 yi 20k ya kadar yüksek tempolu kullanıp memnun olanlar var malzeme kalitesi (şuan) fiyatına göre güzel ABS de var 30 tane falan ilan var bu parayla daha da satarlar gibi geliyor motoru çok sıkıştıran biri değilim arada uzun yol yapmayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha yeni bir konu acılmıştı, zontes tutmadı diye onu incelemeni tavsiye ederim.

11 e ABS li pulsar bulamazsın , ama 20 binde temiz 2016 model bulursun.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-tutmadi.html

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam pulsar kullanıcısıyım. pulsar kullanıcısı olduğum için söylemiyorum ama hiçbir zaman piyasası olmayan araba motor v.s alma. hem ikinci el satarken patlarsın hem servis konusunda hem de yedek parçada. hiç maceraya girme her zaman bilindik marka model motor al. mesela bir ara megelli marka çıktı piyasaya. adamlar sorunlu motorları TR piyasasına saplayıp kaçtı. böyle örnek çok var. her marka vur kaç yapacak diye birşey yok fakat satışlar istenilen adede ulaşmazsa yani malum ikinci el piyasası, kullanıcı kitlesi oluşmazsa marka TR'den çekilir alınan mal da elde kalır.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence Pulsar çok sıkıntılı motor hiç bulaşma, zontesi bilmiyorum ama tavsiyem tvs apache olur fiyatlarında uygun

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Pulsar çok sıkıntılı motor hiç bulaşma, zontesi bilmiyorum ama tavsiyem tvs apache olur fiyatlarında uygun
    yaklaşık 30 bin kmdir hem şehirici hem şehirdışı tapa gaz kullandım ustanın debriyaj ayarini yanlis yapmasindan dolayi debriyajin siyirip yolda kalmam sonucunda tek sorun yaşamadım. geçmişte saatin soğuk havada resetlenmesi dışında (ki o sorun da çözüldü) nasıl bir kronik sorun var merak ettim.

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f/p olarak aldım bir japon beklemıyorum da saydıranlara da merak ediyorum acaba nesi var bu pulsarın. forumda 100 kişiden 99 u herhangi bir sıkıntı yaşamadı, ya da ben görmedim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f/p olarak aldım bir japon beklemıyorum da saydıranlara da merak ediyorum acaba nesi var bu pulsarın. forumda 100 kişiden 99 u herhangi bir sıkıntı yaşamadı, ya da ben görmedim.
    motorumun eski sahibi pek korumamış motoru.

furş rulmanı paslanmış, blok civataları paslanmıştı. furş rulmanını değiştirdim, blok civatalarını değiştirdim.
    bi de denge sensörü var. ses yapıyordu. içini silikonla doldurdum.

Motosikleti
    mt-07 abs
    bu zonteste cbf 250 motorunun çakması var. bende cbf 250 vardı memnundum ama benimki tertemizdi. ben çok sesli çalışmasından şikayetçiydim ama kaç tane cbf250 gördüysem pancar motoru gibi çalışıyordu. onların sahipleri benimkinin sesini duyunca çok şaşırıyordu. gergi paleti kam milleri ekzantrik zinciri kısaca motorun en kritik parçaları sürekli ses çıkarıp rahatsiz ediyordu. yaptırmaya kalksan daha çok bozuluyordu. orijinali böyleyse çakması nasıldır bilemiyorum. belki düzelttiler belki hala kötü. 80.000 90.000 cbf 250 çok gördüm bunu daha o kadar kullanan yok. dikkat etmek lazım.

ama gidişi efsadeydi torku alt devirde geliyordu lineerdi mt25 sahibi bir arkadaşım binince bir haftalığına motorları değişelim dedi bana o kadar keyifliydi. viraji efsaneydi suspansiyonlar harikaydı yumuşaktı ama aşırı dengeliydi. motor bloğu güven verse hiç değiştirmez güzel bir caferacer yapardım ondan.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun eski sahibi pek korumamış motoru.

furş rulmanı paslanmış, blok civataları paslanmıştı. furş rulmanını değiştirdim, blok civatalarını değiştirdim.
    bi de denge sensörü var. ses yapıyordu. içini silikonla doldurdum.

Bircok japon motoru bile bakımsız oldugunda sıkıntı yaratıyor, mt25 in gidon bağlantı noktalarının 1 haftada paslandıgına şahit oldum ben

japon tartışmasız daha iyi tabi ki ancak aynı özellikte motoru yarı fiyatına alıyor isek buna göre de bakımını yaptıgımızda hintliler de %80 sorun cıkarmaz.

Sahsen bütçem olsa ns200 yerine mt25 alırdım, ama bütçe yoktu. bu nedenle ns200 e en iyi şekilde bakmaya calısıyorum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Pulsarın ne olduğu belli binlerce insanın satın aldığı ve yıllardır kullandığı bir model. Zontes ise tam bir muamma. Çok kaliteli diyorlar ama ne çıkacağı belli değil. Belki gerçekten çok kaliteli de olabilir ve sorunsuzca kullanabilirsin veya piyasada parçasını bulamadığın için motor elinde kalabilir. Bu riski alıp almamak sana kalmış.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Zontes bir de yağ soğutmalı üstüne üstlük o yağ şasede dolanıyor. O şaseyi bir sürtsen alırsın başına belayı çok tuhaf bir alet yani. Bir de küçük şehirdeysen Isparta gibi 4-5 ay parça bekliyorsun. Beygir olarak da sanırım Pulsar daha iyiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Hee bir de Zontes' in grenajları kırılmıyor diye bir muhabbet var. Bu özelliği sana çekici geldiyse kanma o grenajlar kırılıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlla 11.000 TL bütçeyle 2'sinden birini alacaksanız Pulsar alın, başınız ağrımasın. Ancak 2'si dışında farklı alternatiflere de açıksanız Sym Wolf'ü size önerebilirim. Yedek parça fiyatı pahalılığı ve 2. el satış düşüklüğü sözlerini duyacaksınız ancak iğneden ipliğe birçok parçanın muadili var ve de ben daha motorunu satamayan arkadaşa rastlamadım, illa ki alıyor birileri.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    piyasası olmayan motor alma konusu bir çoğumuzu tercihlerinden caydırmıştır. senin durumunda piyasası olmayan motor olan zontes phantom'da zaten pek risk alınacak;ne performans olarak ne de dış görünüş olarak ns200 tercihinden üstün bir motosiklet değil. gönül rahatlığıyla ns200'ü tercih edebilirsin bence.

Motosikleti
    NS 200

Tavsiyeleriniz doğrultusunda motoru aldım memnunum şuan bir şikayetim yok lastikler dışında, lastikler Michelin pilot 2017 ortası olmasına rağmen habire kayıyor anlam veremedim sanırım Anlas Tournee Sport alacağım

Motosikleti
    Msx 125
    Hayırlı olsun dostum. Satarken problem yaşamazsın bu motorda

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hayırlı olsun. Kaç model kaç kilometrede? Ayıptır sorması ne kadar ödediniz?

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kaç model kaç kilometrede? Ayıptır sorması ne kadar ödediniz?
    güncel zamlardan sonra bende bunu merak ediyorum açıkçası.

favorimdeki ilan 3 ayda 5 bin tl zam yaptı

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncel zamlardan sonra bende bunu merak ediyorum açıkçası.

favorimdeki ilan 3 ayda 5 bin tl zam yaptı
    Valla bende satıcam yakın zamanda hocam. Ona göre kafamda uçmadan fiyat belirlemeye çalışıyorum. Ama yakınlarımdan alınan satılan motorlara bakıncada kendiminkine mecburen yüksek yazmak zorunda kalıcam gibi duruyor.

ben geçen yıl 13 bin liraya ilana koydum. millet fiyat çok dedi ölücülük yaptı 11 bin liradan fazla teklif etmedi ki o aralar 11 bin lira zaten euro3 abs'siz pulsar fiyatıydı. şimdi euro 3 pulsarlar oldu 12 13 hattta 14 bin lira. benim motorun muadili de 15 bin lira ortalama. geçen yıl benim motora o fiyat çok deyip almayan arkadaşlar kafasını duvarlara vuruyor büyük ihtimal. ben de satsam 15'e satacam artık. fazer8 abs almak istiyorum fiyatlar 5'er bin lira arttı. eğer yine fiyatlar çok deyip almazsak fiyatlar yine düşmeyecek...

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen yıl 13 bin liraya ilana koydum. millet fiyat çok dedi ölücülük yaptı 11 bin liradan fazla teklif etmedi ki o aralar 11 bin lira zaten euro3 abs'siz pulsar fiyatıydı. şimdi euro 3 pulsarlar oldu 12 13 hattta 14 bin lira. benim motorun muadili de 15 bin lira ortalama. geçen yıl benim motora o fiyat çok deyip almayan arkadaşlar kafasını duvarlara vuruyor büyük ihtimal. ben de satsam 15'e satacam artık. fazer8 abs almak istiyorum fiyatlar 5'er bin lira arttı. eğer yine fiyatlar çok deyip almazsak fiyatlar yine düşmeyecek...
    Hocam senetle 12 bin liraya kurye çıkması ns200 almış arkadaşımın arkadaşı. Ben onu gördükten sonra kendi motorumun değeri gözümde 1000 kay arttı resmen. Gül gibi bakıyorum motora zaten. Birde o kadar motora baktım kuzenime falan aldık arada. Ne motorlara ne paralar isitiyorlar😂

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler