Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

derbi GP1 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    yarış teknolojisi ile üretilmiş ve amacına çok iyi hizmet eden bir makine. tabi bu nedenle süspansiyonları epey sert. yani bozuk asfaltta adamın anasını ağlatıyor. artçı rahatı diye birşey ise sözkonusu değil. motor aşırı atik! eski iki zamanlı runner'dan bile daha seri. hava filtresi, malossi debriyaj kiti gibi modifikasyonlarla daha da seri hale getiriyorlar, şaka gibi bir makineye dönüşüyor. çok eğlenceli bir scooter.

kötü tarafı ise rahatsızlığı.. oturuş pozisyonu biraz değişik. yüksek oturuyorsunuz ve motor sizi üzerinden her an atacakmış gibi duruyor. keçiye biner gibi. buna bir de aşırı sert amortisörleri ekleyince azıcık bozuk bir asfalt yolculuğu bile size offroad yapıyormuşunuz hissi veriyor. (ben bozuk asfaltta kullanmadım, dümdüz toprak yolda denedim)

Bu motor Gilera'nın yeni Runner'ından biraz daha seri (kesinlikle çok az fark var) ama runner bu motordan çok daha rahat. yani mantıklı olan runner almaktır. ama bu motor da çok fena çekiyo insanı. görüntüsü çok sağlam. siteden birisi söylemişti galiba, arabalarının aynalarından bakanlar r1 geliyor sanıyormuş =P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Teşekkürler Ketchup bilgi için.

Motosikleti
    Honda CBR600F
    derbinin görüntüsü güzel. imkanın varsa hyo gt250r al derim ben sana bir kullanan olarak.

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı tepeemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derbinin görüntüsü güzel. imkanın varsa hyo gt250r al derim ben sana bir kullanan olarak.
    Elma-Armut gibi bir durum bunlar..

Ayrıca bende Gp1 yerine Runner'a bak derim.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elma-Armut gibi bir durum bunlar..

Ayrıca bende Gp1 yerine Runner'a bak derim.
    Elma - Armut'a katılıyorum. Biri scooter, diğeri vitesli racing veya naked kasa.

Runner!a bakacağım kesinlikle. İki sene önce fuarda sanki oturmuştum GP1'e. Sele öne doğruydu sanki. O yüzden racing makina gibi yük bileklere biniyordu diğer scooterlardan farklı olarak. Böyle mi gerçekten? Uzun sürüşlerde rahatsızlık veriyor mu?

Motosikleti
    Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elma - Armut'a katılıyorum. Biri scooter, diğeri vitesli racing veya naked kasa.

Runner!a bakacağım kesinlikle. İki sene önce fuarda sanki oturmuştum GP1'e. Sele öne doğruydu sanki. O yüzden racing makina gibi yük bileklere biniyordu diğer scooterlardan farklı olarak. Böyle mi gerçekten? Uzun sürüşlerde rahatsızlık veriyor mu?
    evet yukarda onu demeye çalıştım ama beceremedim oturma pozisyonu yüksek derken.. heralde motorun karakterini scooterdan biraz kurtarmak istemişler, ön-arka ağırlığı dengelemek için veya sürücüye heycan katmak için.. ama sonuçta motor sizi üzerinden ha attı ha atacak gibi hissettiriyor. sanki bir çukura falan girse fırt diye uçacaksınız...

ben yine de çok sevdim bu motoru.. mantıklı olan runner almak ama runner alıp da ışıklarda bu makineyle yan yana durunca insan bi ah çeker yine de...

şuan kawa er6n için para biriktiriyorum ama zaman zaman canıma tak ediyo.. para birikmiyo kaç yıldır.. şeytan diyo bırak büyük makine işini, al bu gp1'ı.. zaten hep şehir içindeyim, istesem de 120'nin üstüne çıkacak yol yok.. al bu makineyi, artçım da çok olmuyo zaten.. fır fır gez şehirde... sonra diyorum "oğlum keççap şeytana uyma.. biriktirmeye devam et"

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Orhanko, arkadaşların dediği gibi gp1 yerine runner a bak önerisini bende sana sunacağım. Neden mi?
    Bende runner ı tercih etmeden önce; runner, xmax ve gp1 seçenekleri arasında yaklaşık 1 ay kadar gidip geldim ve sonunda runner da karar kıldım.
    Runner ı tercih etmemin sebebi (gp1 kadar olmasa da) sportif duruşu ve göründüğünden daha büyük işler yapan bir motosiklet olması.
    Hız konusuna gelirsek de gp1 ile arasında 50cc ve 1hp fark olmasına ragmen ciddi olarak hız farkı yok. Aksine özellikle e5 deki çukur ve kasislerde gp1 in runner ı geçebileceğini pek sanmıyorum ve netice de de öyle oldu bizim denememizde. O amortisörlerle gp1 ile tam gaz gitmek ist trafiğinde pek sağlıklı değil. Tabi ki drag da standart runner ve standart gp1 in arasında gp1 lehine 2mt kadar bir fark oluyor bu da tork farkından dolayı. Şuan Runner ımda leovince egsoz var ve bu egsoz o tork farkını kalkışlar da da bana yakalatmış durumda. Eğer runner ile ilgili bir sorun olursa tarafsız olarak sana yardım etmeye çalısırım =)
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    gilera runner wxr 200
    abi runner ne derbisi onlar traş bıçagı yapsın gilera runner diorum efsane bende böle çok araştırdım ama hiç pişman deilim runner aldıgıma her yönden derbiden awantajlı
    sana olan sewgimi defterlere deil yanladıgım asfaltlara yazdım....

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    GP1'in önü çok ağır arkası çok hafif kısa mesafede seri dönüşlerde 2 kere dönebilirsiniz Ayrıca çok beyendiğime rağmen GP1 in kaporta aksamı Runner'ın yanından geçemez.. Dökülüyor..

GP1 olan arkadaşlar artçı alırken arkalarına stop lambalarına bacaklarını çarpıp kırmamaları için uyarsınlar .. Ayrıca cep telefonu için prizi var.

Bi iyi bi kötü hehe
    Motosiklete bin oğlum, çünkü ben hep motosiklete
    bindim.

Motosikleti
    Alıntı barflyfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GP1'in önü çok ağır arkası çok hafif kısa mesafede seri dönüşlerde 2 kere dönebilirsiniz Ayrıca çok beyendiğime rağmen GP1 in kaporta aksamı Runner'ın yanından geçemez.. Dökülüyor..

GP1 olan arkadaşlar artçı alırken arkalarına stop lambalarına bacaklarını çarpıp kırmamaları için uyarsınlar .. Ayrıca cep telefonu için prizi var.

Bi iyi bi kötü hehe
    Abartmayalım, Derbi'nin grenajları kesinlikle dökülmüyo. taş gibi makine. malzeme kalitesi bence Runner'la aynı. İşyerimde bir arkadaşım kullanıyo, ben de daha önce kullandım. Hiç dandik değil. Neye dayanarak böyle konuşuyorsunuz? Derbi'nin ağırlık dengesi de çok iyidir. Virajı da Runner'dan iyi. Sezar'ın hakkı Sezar'a.. Tek dezavantajı rahatsız olması. O da yarış genlerinden geliyor.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler