Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Azami Tamir Süresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 25.03.2020 tarihinde satın aldığım motosikletimi ABS Kontrol Ünitesindeki arızadan dolayı 03.04.2020 tarihinde servise verdim. Bugün 07.05.2020 tarihindeyiz motosikletim hala serviste. Azami tamir süresi 20 iş günü yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    tüketici hakem heyeti'ne başvurun.

Onun öncesinde yapabileceğim birşey var mı? Tüketici Mahkemesine gitmem gerekiyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motorun marka ve modeli nedir?

Benzer sorunu yasayan ayni motosiklete sahip kisilere faydasi olabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmiş olsun, bu iş uzar.

benelli bn251

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fabrikaya mı gönderildi motor? Daha önce forumda bir arkadaş yazmıştı. Fabrikaya gidip gelmeler az biraz zaman alıyormuş.

Parça incelenmek üzere fabrikaya gitti.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı whofeedisid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça incelenmek üzere fabrikaya gitti.
    Azami tamir süresini bilmiyorum ama şu an kargo işleri baya sıkıntılı uçak kargodan başkası çalışmıyor. Söyle kullanıcı hatası yoksa senin motosiklete yenisini taksınlar ısrar et. Tabi şimdi onlar hatanın neden olduğunu bilmiyoruz fabrikadan cevap bekliyoruz deyip savmaya çalışacaklar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Korona olaylari da var hesapta... Hakli gerekce. Uzayabilir mesele...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    30 iş günü geçilmiş, kanuni haklarınızı kullanmanız için haklı sebebiniz bulunuyor fakat salgın hastalık sebebiyle kısıtlı çalışma saatleri getirilmesi dolayısıyla bu süreç nasıl işler bilemiyorum.

ayrıca abs ünitesini kullanıcı olarak nasıl bozacakmışsınızda incelemeye alacaklarmış. abs ünitesini açıp inceleyecek kalifiyede adamlarının olduğunu sanmıyorum. inceleme işi bahane bence.

yeni parça ellerinde olmadığı, çin den parça temininde sorun yaşadıkları için inceleme falan bahanesi öne sürüyo olabilirler. ellerinde parça yoksa ve bu durum dönüp dolaşıp hastalık sebebiyle ithalattaki kesintiye dayanacağı için parça beklemekten başka yapacağınız birşey yok sanıyorum.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 iş günü geçilmiş, kanuni haklarınızı kullanmanız için haklı sebebiniz bulunuyor fakat salgın hastalık sebebiyle kısıtlı çalışma saatleri getirilmesi dolayısıyla bu süreç nasıl işler bilemiyorum.

ayrıca abs ünitesini kullanıcı olarak nasıl bozacakmışsınızda incelemeye alacaklarmış. abs ünitesini açıp inceleyecek kalifiyede adamlarının olduğunu sanmıyorum. inceleme işi bahane bence.

yeni parça ellerinde olmadığı, çin den parça temininde sorun yaşadıkları için inceleme falan bahanesi öne sürüyo olabilirler. ellerinde parça yoksa ve bu durum dönüp dolaşıp hastalık sebebiyle ithalattaki kesintiye dayanacağı için parça beklemekten başka yapacağınız birşey yok sanıyorum.
    Parça için çok pahalı bu yüzden incelemek istemişler falan dedi servis. İncelemeye yurtdışına değil Gaziantep'e yollamış. Pandemi dolayısıyla tüm yasakları ve tatilleri çıkınca bugün itibariyle azami tamir süresi süresi son buluyor. Dediğiniz çok mantıklı geldi ellerinde parça olmadığı için böyle bir oyalama taktiği yapıyor olabilriler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı whofeedisid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça için çok pahalı bu yüzden incelemek istemişler falan dedi servis. İncelemeye yurtdışına değil Gaziantep'e yollamış. Pandemi dolayısıyla tüm yasakları ve tatilleri çıkınca bugün itibariyle azami tamir süresi süresi son buluyor. Dediğiniz çok mantıklı geldi ellerinde parça olmadığı için böyle bir oyalama taktiği yapıyor olabilriler.
    Parçayı ben gördüm 4 tane yağ borusundan bir tanesi parçaya fabrika çıkışlı yamuk bağlanmış o yamuk bağlanan borudan yağ kaçırıyordu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Oyalayacaklarına dürüstçe söyleseler ya parça yok diye.

Dava açsam sonuçlanana kadar motosikletim servisten çıkar. İki ucu çamurlu deynek. Beklemekten başka çare yok gibi görünüyor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Sorunu nereden anladınız? ABS'nin bozulmasını nasıl fark ederiz? Ben ön ABS'yi hiç tetiklemedim.

Motosikleti
    tvs apache
    Geçmiş olsun. Yeni yönetmelikle motosikletlerde azami tamir süresi 45 güne çıkarılmıştı ancak yürürlüğe girdi mi hatırlayamıyorum(1Temmuzda yürürlüğe girecek olabilir). Her halde salgın nedeniyle 15 Haziran'a kadar dava açamayacaksınız. Tavsiyem önce konuşarak halletmeye çalışın. Olmadı noterden ihtarname gönderir ve seçimlik hakkınızı kullanırsınız. Ancak seçimlik hakkınızı kullanırken dikkat edin sonradan değiştirme şansına sahip olamayacaksınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)