Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen bu sesin zararı olur mu? (ses kaydım var)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Merhabalar, usta debrijay ayarı yaptıktan sonra (gevşetti) debriyaj balatalarının olduğu kısımdan ses kaydındaki ses geliyor, sanki kücük bir civata bir kabın içinde titreşiyormuş gibi bir ses, zaten ses kendini belli ediyor, fark edeceksiniz hemen:

https://voca.ro/1fJMo8OSYgUo

Demem o ki bu sesin bi zararı olur mu? debriyajı tekrar sıktırsam kaybolur mu ses? İleride bi tahribata yol açar mı veya?

100'lük cub, kuba ege 100
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ses tas sesine benziyor, kapağın sökülüp tasın ortasındaki somunun sıkılması gerek. isterseniz hazır açılmışken balataları ve saçları kontrol edersiniz
    levend84 ve Sagopa K bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Debriyaj baskisinin gobek cevresinde 4 adet ortasi yildiz govdesi 10 anahtar agizli civata var,

Bu civatanin disindan yay gecer yaylar pleyte baski yapar.

Usta ayarladi dediniz,

Islemden sonra civatalar tekrar kontrol edildi mi?

Edilmediyse hafif bosluk olan yayli civata motor calistikca rezonans yaparak ses yapiyor.

Hee,bunun ne zarari olur,

Ilk etapta sorun olmaz ama daha sonra bir ihtimal civata bolarip kartere düser oradan sanziman dislilerinde boy abdesti alip masraf açar.

En makulu ise,zamanla civata bolarip debriyaj kacirmak suretiyle performans kaybi yasatir.
    Sagopa K bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj baskisinin gobek cevresinde 4 adet ortasi yildiz govdesi 10 anahtar agizli civata var,

Usta ayarladi dediniz,

Edilmediyse hafif bosluk olan yayli civata motor calistikca rezonans yaparak ses yapiyor.

Ilk etapta sorun olmaz ama daha sonra bir ihtimal civata bolarip kartere düser oradan sanziman dislilerinde boy abdesti alip masraf açar.

En makulu ise,zamanla civata bolarip debriyaj kacirmak suretiyle performans kaybi yasatir.
    Hocam yanlışım varsa düzeltin ama Cub debriyajlarının yayları tasın içinde bulunmakta ve üstlerinde balatalar ve saçlar bulunmakta, sadece 4 yıldız başlı civata bulunmakta buda baskı kapağı ve ortadaki somunu sökmek için yarayan kapak, yanlışım varsa lütfen düzeltin.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlışım varsa düzeltin ama Cub debriyajlarının yayları tasın içinde bulunmakta ve üstlerinde balatalar ve saçlar bulunmakta, sadece 4 yıldız başlı civata bulunmakta buda baskı kapağı ve ortadaki somunu sökmek için yarayan kapak, yanlışım varsa lütfen düzeltin.
    Dostum benim yamaha crypton bu sekildeydi,

https://youtu.be/RYWf3gANcDA

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Dostum benim yamaha crypton bu sekildeydi,

https://youtu.be/RYWf3gANcDA
    Mühendislik yine konuşmuş hocam, benim bahsettiklerim şunlar ve genelde Çin üretimi Cub motosikletlerde bunlar kullanılıyor diye biliyorum

levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Ses tas sesine benziyor, kapağın sökülüp tasın ortasındaki somunun sıkılması gerek. isterseniz hazır açılmışken balataları ve saçları kontrol edersiniz
    Dış muhafaza kapağını söküp ortasındaki ayar somununu sıkacağım, sağol ustam

Usta ayarladi dediniz,

Yok sadece ayak freninin ordaki muhafaza kapağını söküp somunu ve ortasındaki vidayı ayarladı, derine inmedi, yani komple balataları açmadı, şimdi tedirgin oldum, en kısa zamanda halledicem, eyvallah ustam
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Sagopa K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dış muhafaza kapağını söküp ortasındaki ayar somununu sıkacağım, sağol ustam

Yok sadece ayak freninin ordaki muhafaza kapağını söküp somunu ve ortasındaki vidayı ayarladı, derine inmedi, yani komple balataları açmadı, şimdi tedirgin oldum, en kısa zamanda halledicem, eyvallah ustam
    Benim dediğim somun aslında o somun değil direkt olarak debriyajın içinde bulunan somun onu sıkabilmeniz içinde uygun seperatör anahtarına ihtiyacınız bulunmaktadır, eğer ustadan önceki ayardan memnunsanız o ayara geri dönüş sağlayabilirsiniz.
    Sagopa K bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Benim dediğim somun aslında o somun değil direkt olarak debriyajın içinde bulunan somun onu sıkabilmeniz içinde uygun seperatör anahtarına ihtiyacınız bulunmaktadır, eğer ustadan önceki ayardan memnunsanız o ayara geri dönüş sağlayabilirsiniz.
    O zaman yakın zamanda ustaya götüreyim, eski ayarına döndürsün, ya da bu sese sebep olan dediğiniz sorunu halletsin. Aslında şu anki ayar da güzel oldu; vitesler yumuşadı, iyi oldu

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Vitesleri yumuşaması şanzımanınızın sağlığı güzel bir durum, kavrama ayarından ziyade sesin kaynağına inmeniz çok daha iyi olacaktır hazır açılmışken değişmesi gereken parça varsa değiştittirin.
    Sagopa K bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)