Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fazer FZ6

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250
    Selamlar, hali hazırda CBR 250 kullanıyorum ama artık sıktı. E artık büyütelim diyorum 4 silindir 600cc bı motora, bütçe dolayısıyla ancak buna gücüm yetiyor, nasıl bilirsiniz bu aleti bi size sorayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    durmuyor diye biliyorum frenleriyle meşhur.belirli bir yıl sanırım bakman gerekiyor o seri daha iyi.xj600 bence daha hoş ve yeni olucaktır

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    10 sene önce falan forumların en çok konuşulan motosikletlerinden biriydi. Gsr600 mü? fz6 mı? Ne günlerdi be
    Fz6 larda bir ilk çıkan versiyonları vardı bir de daha sonra güncellenen s2 versiyonlari vardı. Bütçeniz yeterse s2 almaya çalışın. Bazı yönleri geliştirilmişti. Üstünden çok geçtiği için tam hatırlayamıyorum ama arka tekerleğin çabuk kayması problemi vardı ilk serilerde. Ve bunun bir nedeni de gaz tepkisi ve motor kompresyonuydu yanılmıyorsam. S2 lerde bu bir nebze düzelmişti ama yine de aç kapa butonu gibi çalışan gaz tepkisi devam ediyordu. Yani gazı birakıp tekrar verdiğinizde aniden tepki veriyor, sarsiyordu.
    Ayrıca s2 lerde frenler daha iyi, gösterge xj6 ile aynı

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    s2 lerde arka maşa alüminyum, ön frenler daha iyi, ön amortisör siyah, gösterge daha güzel gibi değişiklikler var

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    gücü çok ani veren haylaz bi makina. seni zor durumlara sokabilir

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba,bir dönem bende kullandım. Temizini bulmak çok zordur. Alabiliyorsanız güncellenmiş S2 versiyonuna bakmanızı tavsiye ederim.
    Biraz çift karakterli motosiklet Fazer 7.000 devire kadar nispeten ölü devirler sakin kullanım,7.000 devirden sonra ise çok ani güç akışı var.
    Fren olarak eleştirilere katılıyorum.Tasarım olarak çok beğendiğim için tercih etmiştim,motor bloğu oldukça sağlamdır. Belli üretimlerinde Tps sensörü arızası mevcut.Benim motosikletimde garanti bitmesine rağmen Yamaha Türkiye ücretsiz değişimi teklif etmişti.

Rakipleri de çok sağlam ve güzel motosikletler Cbf 600 de denedim,daha yumuşak ve sakin. Önerim hangi motorun temizini bulursanız onu almanız olur. Yaşları ilerledi ve oldukça el değiştirdiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)