Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski işimde yapılan uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu virüs nedeniyle evlere kapandık, oturduğumuz yerde yapılacak aktiviteleri yaptık ve sıkıntıdan patlar olduk , muhabbet olsun diye bu konuyu açıyorum.

Bir arkadaşın babası anlatıyordu !

Rusyada bir fabrikada ortalama 500 kişi görev yapmaktaydı.
    Çalışanların kendi istekleri üzerine destek adında ortak bir hesap açılarak tüm çalışanlardan bu sisteme katılmalarını istedikleri sorup , katılanların onayıyla her ay maaş larından bir miktar para bu hesaba aktarılarak, diğer zor durumda olan mesai arkadaşlarına sırayla bağış yapılıyormuş !

Çok güzel bir davranış değilmi ama ?

Olayın olur tarafı pek mümkün gözükmesene hayal kurmak parayla değil ya mantığıyla söyle düşünüyorum.

forum ailemiz bu tür bir uygulamada bulunsa , kimler ne kadar mutlu olur ve hayalini gerçekleştirir ama .

imkânı olan belirli bir hesaba aylık 10 , 20tl bağışlasa ve bu bağış sayısı yüksek olsa işin kötü yanını bir kenara bırakırsak ne kadar iyi olmazmi.

Tabi herkes iyi niyetli değil ama kötü yanını elersek gerçekten mükkemmel bir olay yapılmış olur.

Hayal kurmak ne güzel şey
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda aktif kişi sayısı 20 falandır.

Arada yazanlarla bu sayı 50-60 tahminen.

Dediğinin olması için 20 kişiden daha aktif kişi sayısı olması ve ek olarak içlerinde din siyasi bakışlarına göre ayrımcılık yapanlar mevcut.

Onları da cıkarsan 13-14 aktif üye kalır.

Hepsini geçtim burası motosiklet forumu, o derece ekonomik desteğe ihtiyacı olan kimsenin burada ne işi var acaba. Fakirler motor kullanamaz demiyorum, bende fakir sayılırım, ancak yardıma muhtaç derecede ekonomik güçsüz birisinin de kusura bakmasın motosiklet forumu ile pek işi olmamalı.

İyilik yapılmak ıstenıyor ise baska seylerle ılerleyın. Ben Ahbap 'a bağış yapardım, sonra baktım Haluk Levent her ne kadar şeffaf olsa da 2-3 tane "niye bunlara yardım edıyor bu devletin zorunlulugu" diye düşündürdüğü için farklı sekillerde az da olsa bir bağış yapıyorum.

Şahsi fikrim olmayacak duaya amin demeyin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Belediyeler dahi izinsiz bağış toplayamıyor. Bağışçı olsa da bağış yapmak kolay değil. İlginç bir memleket
    skucukyazici ve Thesinner83 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burasi bir internet forumu. Vakif degil.

Insanlardan para toplayip ihtiyac sahiplerine dagitma basit bir is degil.

Duzgun islemesi icin ciddi kaynak, gayret ve denetim gerekli. Bir internet forumu yapisi itibatiyle bu mekanizmalara sahip degil.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    burda fetöden alabilirler yardım edeni

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Yani biraz gün yapıyormuşcasına olmuş. Güzel de olmuş. Bizler de yapacaksak katılmak isterim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    "Eski işimde" diye başlıkla, konu içeriği çok farklı olmuş..
    Konuya gelirsek, eskiden yapıldı.
    Sonuç?
    Araştırın..

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Güzel bir düşünce ile yapılmış fakat ülkemizde zor bu işler, yapılırsa şeffaf olması ve katılımcıların kafalarında soru işareti olmaması gerekir. Ben bu tür işleri stk veya vakıfların yapmalarını daha uygun görüyorum, kendi desteğimi de Greenpeace'e veriyorum. Açılmayan her bir nükleer santral için mücadelede harcanan para, bir kimsenin bir aylık maddi yardım mutluluğundan daha önemli bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)